Snapdragon 888 nezvládl souboj s Apple A13 a A14, ukazují testy

Dominik Blatoň
  • Mnohdy nový procesor nemusí znamenat extrémní výkon
  • Nové testy Geekbench odhalily, že applí procesory A13 a A14 jsou výkonnější než Snapdragon 888
  • Ten přitom patří mezi procesory, který je určen do nejnovějších vlajkových lodí
Apple A14 Bionic
Apple A14 Bionic

Zatímco Qualcomm představil svůj nový typ mobilního procesoru Snapdragon 888, který bude ve výbavě několika nadcházejících vlajkových lodí, obrovskou konkurencí mu šlape do pat procesor A14 Bionic od Applu.

Podle nejnovějších testů z Geekbench totiž Snapdragon 888 silně zaostává za procesory Apple A13 a A14, jelikož se s nimi svým výkonem ani zdaleka nevyrovná, píše o tom server AnandTech.


Doporučujeme: Nový iPad Air je nejvýkonnější tablet na trhu. Apple A14 Bionic nemá konkurenci


Větší vždy neznamená silnější

Snapdragon 888 získal skóre pouhých 1 135 bodů na jedno jádro. V testu více jader dosáhla počet bodů jen 3 794. Jak si lze z tabulky Geekbench všimnout, čip procesoru A14 Bionic, který je implementován v novém iPhonu 12, má skóre o něco vyšší.

Jednojádrový test u procesoru A14 zaznamenal nejvyšší hodnotu 1 603 bodů, v testu více jader pak dosáhl počet bodů téměř 4 187, což je o poznání více, než u Snapdragonu 888. Pokud jde o starší čip Bionic A13, který se nachází ve starší řadě telefonů iPhone 11, je také mírně výkonnější než nový Snapdragon.

GeekBench tabulka
GeekBench tabulka

Střet dvou světů

Je nutno upozornit, že tyto uniklé výsledky ještě nutně neznamenají to, že by byl Snapdragon 888 k zahození. Skutečný výkon procesoru pak bude záležet na několika dalších faktorech, třeba jako je spotřeba energie a tak podobně. Krom toho je třeba zdůraznit, že mezi světy Applu a androidových výrobců jsou veliké rozdíly.

Už tento ukazatel je ale dalším náznakem toho, že čipsety řady Bionic jsou ve srovnání s ostatními neuvěřitelně silné. Překvapující je pak obvzláště postarší čip Bionic A13, který svoji sílu nezapře. Snapdragon 888 pak na druhou stranu oproti svým předchůdcům zaznamenal zvýšení výkonu o 25 %. Po výkonnostní stránce grafického snažení se výkon zvýšil až o 35 %.

Sledujte nás v Google Zprávách

Komentáře


Nejnovější články