Mobilizujeme.cz

Smarty Ring přináší notifikace bez hnutí prstem

  |  13 komentářů  |  autor:

Zatímco si chytré hodinky stále jen pomalu hledají cestu na zápěstí uživatelů a prodeje nejsou nikterak oslnivé, už se objevuje nový velký (ale co do velikosti o mnoho menší) konkurent chytrých hodinek, kterým je tzv. chytrý prsten (Smarty Ring). Novinka přináší notifikace a ovládání telefonu přímo na prsty uživatelů prostřednictvím technologie Bluetooth.

Ač jste o chytrém prstenu zatím prvděpodobně nikdy neslyšeli, nejedná se o úplně nový vynález. Již před bezmála půl rokem jsme vás informovali o chytrém prstenu od čínské firmy Geek, který ale nedisponoval displejem a obsahoval pouze minimum funkcí, jeho jedinou předností byl jen zabudovaný NFC čip. Prsten byl navíc kompatibilní pouze se dvěma smartphony tohoto výrobce (více v našem dřívějším článku). Dá se tedy říct, že se jedná o první opravdu chytrý prsten, se kterým přišla americká společnost Indiegogo a který by se také měl dočkat sériové výroby a měl by se stát běžně dostupný pro každého, koho nebaví neustále vytahovat smartphone z kapsy a chytré hodinky ho nelákají.

Smarty Ring

Chytrý prsten je vyroben z prvotřídní lékařské nerezové oceli a jeho rozměry jsou 13 mm na šířku a tloušťka zařízení je 4 mm. Prsten se samozřejmě bude vyrábět v mnoha velikostech s odlišným průměrem, aby uspokojil co nejširší spektrum zákazníků. Zařízení spolupracuje jen s operačními systémy Android a iOS, kde se pro tento prsten nachází speciální aplikace. Po připojení Smarty Ringu k telefonu prostřednictvím Bluetooth 4.0 zobrazuje prsten aktuální čas a ikony notifikací na malém LED displeji. Smarty Ring pípáním upozorňuje na nové události a je pomocí něj možné ovládat hudební přehrávač a hlasitost ve spárovaném smartphonu. Chytrý prsten je poháněn 22 mAh baterií, kterou je možné nabíjet bezdrátově a která slibuje nejméně den výdrže. Dále prsten disponuje také třemi hardwarovými tlačítky, které slouží k ovládání hodinek i smartphonu. To vše se nachází ve vodotěsném těle přístroje.

Smarty Ring

Co všechno lze ovládat pomocí Smarty Ringu? Na poměry prstenu je toho poměrně dost, ovšem na chytré hodinky ve výčtu funkcí přeci jen ztrácí. Smarty Ring je schopen upozorňovat na příchozí a odchozí hovory, SMS zprávy a e-maily či na novinky na sociálních sítích a informuje také o stavu baterie prstenu i spárovaného smartphonu. Dokáže tedy sledovat váš smartphone a navíc přináší i omezené možnosti ovládání připojeného telefonu. Můžete tedy pomocí něj např. přijímat a odmítat hovory, aktivovat fotoaparát, ovládat hudební přehrávač či měnit profily v telefonu.

Bezdrátové nabíjení prstenu vypadá velice elegantně.

Bezdrátové nabíjení prstenu vypadá velice elegantně.

Přístroj také dbá na to, abyste někde nezapomněli svůj smartphone a to tak, že jakmile se od svého telefonu vzdálíte o víc jak 30 metrů (dosah Bluetooth), Smarty Ring vás upozorní pípnutím. Tato funkce se hodí také jako opatření proti krádeži vašeho telefonu. V aplikaci v telefonu můžete měnit nastavení svého prstenu. Konkrétně se jedná o úpravu jasu displeje, změnu profilu prstenu, změnu hodin a časového pásma, nastavení hlasitosti pípání a o nastavení tlačítek pro ovládání rychlé volby. Chytrý prsten přináší ještě několik dalších drobných funkcí, jako je například časovač.

Smarty Ring

Smarty Ring

Máte zájem? Podle tvůrců tohoto zařízení bychom se určitě měli dočkat sériové výroby. Smarty Ring už je dokonce možné si předobjednat, a to za cenu 275 dolarů (tedy asi 5 500 kč) a první kusy by měly být k dostání v dubnu příštího roku. Pod článkem najdete video propagující Smarty Ring. Myslíte si, že má celý koncept chytrého prstenu šanci uspět a třeba i předehnat v prodejích zatím spíše přešlapující chytré hodinky? Líbí se vám Smarty Ring a byli byste ochotni utratit za tento „hi-tech šperk“ uvedenou nemalou sumu? Dejte nám vědět v komentářích pod článkem.

Zdroj: Smarty Ring (Indiegogo) via: PhoneArena

ČLÁNKY:, , ,
Recenze Samsung Galaxy J5 (2017): cesta do vyšších pater

Recenze Samsung Galaxy J5 (2017): cesta do vyšších pater

DNES  |    |  diskuze (0)

Galaxy J5 patří i ve své třetí iteraci – určené pro rok 2017 – mezi nejzajímavější telefony střední třídy. Je opět o…

Nomofobie: jak moc nám naše smartphony škodí?

Nomofobie: jak moc nám naše smartphony škodí?

DNES  |    |  diskuze (0)

Žijeme v době smartphonů, tabletů, chytrých hodinek, zkrátka mobilních technologií. Pokud chceme, jako jednotlivci, udržet krok se světem, tak dříve nebo později…

HomTom S8: okopírovaná "es osmička" za pouhé 4 tisíce

HomTom S8: okopírovaná „es osmička“ za pouhé 4 tisíce

VČERA  |    |  2 komentáře

Za originální smartphone s bezrámečkovým designem, Samsung Galaxy S8, dáte v českých obchodech přes 20 tisíc korun. Pokud se vám ale nechce…

Mobilní zobrazení