Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei Mate 10 | bezrámečkový telefon | iPhone X | čtečka tváře | Galaxy S8 | Android Oreo aktualizace

Smarty Ring přináší notifikace bez hnutí prstem

  |  13 komentářů  |  autor: Lukáš Grygarčík

Zatímco si chytré hodinky stále jen pomalu hledají cestu na zápěstí uživatelů a prodeje nejsou nikterak oslnivé, už se objevuje nový velký (ale co do velikosti o mnoho menší) konkurent chytrých hodinek, kterým je tzv. chytrý prsten (Smarty Ring). Novinka přináší notifikace a ovládání telefonu přímo na prsty uživatelů prostřednictvím technologie Bluetooth.

Ač jste o chytrém prstenu zatím prvděpodobně nikdy neslyšeli, nejedná se o úplně nový vynález. Již před bezmála půl rokem jsme vás informovali o chytrém prstenu od čínské firmy Geek, který ale nedisponoval displejem a obsahoval pouze minimum funkcí, jeho jedinou předností byl jen zabudovaný NFC čip. Prsten byl navíc kompatibilní pouze se dvěma smartphony tohoto výrobce (více v našem dřívějším článku). Dá se tedy říct, že se jedná o první opravdu chytrý prsten, se kterým přišla americká společnost Indiegogo a který by se také měl dočkat sériové výroby a měl by se stát běžně dostupný pro každého, koho nebaví neustále vytahovat smartphone z kapsy a chytré hodinky ho nelákají.

Smarty Ring

Chytrý prsten je vyroben z prvotřídní lékařské nerezové oceli a jeho rozměry jsou 13 mm na šířku a tloušťka zařízení je 4 mm. Prsten se samozřejmě bude vyrábět v mnoha velikostech s odlišným průměrem, aby uspokojil co nejširší spektrum zákazníků. Zařízení spolupracuje jen s operačními systémy Android a iOS, kde se pro tento prsten nachází speciální aplikace. Po připojení Smarty Ringu k telefonu prostřednictvím Bluetooth 4.0 zobrazuje prsten aktuální čas a ikony notifikací na malém LED displeji. Smarty Ring pípáním upozorňuje na nové události a je pomocí něj možné ovládat hudební přehrávač a hlasitost ve spárovaném smartphonu. Chytrý prsten je poháněn 22 mAh baterií, kterou je možné nabíjet bezdrátově a která slibuje nejméně den výdrže. Dále prsten disponuje také třemi hardwarovými tlačítky, které slouží k ovládání hodinek i smartphonu. To vše se nachází ve vodotěsném těle přístroje.

Smarty Ring

Co všechno lze ovládat pomocí Smarty Ringu? Na poměry prstenu je toho poměrně dost, ovšem na chytré hodinky ve výčtu funkcí přeci jen ztrácí. Smarty Ring je schopen upozorňovat na příchozí a odchozí hovory, SMS zprávy a e-maily či na novinky na sociálních sítích a informuje také o stavu baterie prstenu i spárovaného smartphonu. Dokáže tedy sledovat váš smartphone a navíc přináší i omezené možnosti ovládání připojeného telefonu. Můžete tedy pomocí něj např. přijímat a odmítat hovory, aktivovat fotoaparát, ovládat hudební přehrávač či měnit profily v telefonu.

Bezdrátové nabíjení prstenu vypadá velice elegantně.

Bezdrátové nabíjení prstenu vypadá velice elegantně.

Přístroj také dbá na to, abyste někde nezapomněli svůj smartphone a to tak, že jakmile se od svého telefonu vzdálíte o víc jak 30 metrů (dosah Bluetooth), Smarty Ring vás upozorní pípnutím. Tato funkce se hodí také jako opatření proti krádeži vašeho telefonu. V aplikaci v telefonu můžete měnit nastavení svého prstenu. Konkrétně se jedná o úpravu jasu displeje, změnu profilu prstenu, změnu hodin a časového pásma, nastavení hlasitosti pípání a o nastavení tlačítek pro ovládání rychlé volby. Chytrý prsten přináší ještě několik dalších drobných funkcí, jako je například časovač.

Smarty Ring

Smarty Ring

Máte zájem? Podle tvůrců tohoto zařízení bychom se určitě měli dočkat sériové výroby. Smarty Ring už je dokonce možné si předobjednat, a to za cenu 275 dolarů (tedy asi 5 500 kč) a první kusy by měly být k dostání v dubnu příštího roku. Pod článkem najdete video propagující Smarty Ring. Myslíte si, že má celý koncept chytrého prstenu šanci uspět a třeba i předehnat v prodejích zatím spíše přešlapující chytré hodinky? Líbí se vám Smarty Ring a byli byste ochotni utratit za tento „hi-tech šperk“ uvedenou nemalou sumu? Dejte nám vědět v komentářích pod článkem.

Zdroj: Smarty Ring (Indiegogo) via: PhoneArena

ČLÁNKY:, , ,
Špičková Nokia 9 se objevuje na dalších fotografiích

Špičková Nokia 9 se objevuje na dalších fotografiích

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Společnost HMD Global před nedávnem představila další model značky Nokia, tentokrát s označením 7. Nyní se na fotografiích můžeme podívat na nadcházející…

Xiaomi Redmi 5A seženete v předprodeji jen za 2 400 korun

Xiaomi Redmi 5A seženete v předprodeji jen za 2 400 korun

DNES  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (0)

Nejnovější cenově nejdostupnější smartphone od Xiaomi už se dá předobjednat u předního zahraničního eshopu Geekbuying. A cena je velmi sympatická, vzhledem k…

Podle DxOMark patří fotoaparát Huawei Mate 10 Pro mezi špičku

Podle DxOMark patří fotoaparát Huawei Mate 10 Pro mezi špičku

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  8 komentářů

Společnost DXOmark již několik let testuje fotoaparáty v mobilech. Tentokrát se jim do rukou dostal model Mate 10 Pro. Stal se novým…

Mobilní zobrazení