Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Smartphony neustále rostou. Kdy se to zastaví?

  |  33 komentářů  |  autor: Jakub Vrbický

Výrobci smartphonů pravděpodobně předpokládají, že to příroda hodlá v budoucnu evolucí zařídit tak, aby lidská dlaň dosahovala zhruba dvojnásobné velikosti hlavy. Aby tak bylo možné pohodlně odemknout smartphone s enormní úhlopříčkou displeje. Od roku 2007 do současnosti totiž narostla průměrná úhlopříčka smartphonu o  88 %.

První iPhone byl vydán v roce 2007 a na poměry tehdejších přístrojů nesl na palubě obrovský 3,5″ displej. Dnes je tato skutečnost poněkud úsměvná a optimem zůstává 4″ displej, který se stále dá pohodlně ovládat jednou rukou. V témže roce byl průměr velikosti úhlopříčky displeje 2,59″.

Do roku 2010 probíhal růst průměrné velikosti úhlopříčky poměrně pozvolně. V roce 2011 však přišel zlom. Začaly se objevovat přístroje s nesmyslně obrovskými displeji, jež disponovaly úhlopříčkou přesahující hodnotu pět palců. Mezi lety 2011 a 2012 vzrostl průměr o půl palce. Nyní značí průměr hodnota 4,86″. S největší pravděpodobností však trend zvětšování smartphonů jen tak nepřestane a my zanedlouho nerozlišíme, zda držíme v ruce tablet či chytrý telefon.

Co si o tomto trendu myslíte vy a jaká myslíte, že je ideální úhlopříčka displeje? Neváhejte a podělte se s námi o vaše názory, dotazy či připomínky.

Zdroj: PhoneArena.com

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

33
Komentujte

avatar
23 Comment threads
10 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
25 Comment authors
PawouczechTolarAlešHarlomadmaxkimi Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Scarab
Scarab

Pro ovládání jednou rukou podle mne max. 4″. Potíž je v tom, že ovládání převážné většiny dnešních mobilních OS jednou rukou (dospělý člověk průměrného vzrůstu) je naprosto vyloučené – srovnávám NOKIA 6233, kterou jsem mohl v pohodě ovládat na jedoucím kole nebo v autě (jasně, jasně, nesmí se to) a GALAXY S4 mini u které to chce obě ruce a pokud možno (psaní SMS) i minimum pohybu. Takže rozhodně ne krok, ale skok zpět.

Tom
Tom

Čím větší, tím lepší. Alespoň mi nahradí i tablet a pokud možno trochu i noťas.

Roman
Roman

Pro mě osobně max 5,5 palce, pak už tablet. Note 3 už vypadá u ucha úsměvně. :-D
Ale kdyby někdo udělal 6 palcovej telefon jen se zanedbatelným rámečkem okolo displeje, nebo kdyby byl na čelní straně telefonu jen display, tak si ho jdu hned koupit!

android-asistent
android-asistent

Osobně mám Note3 jako svůj 24.kousek
Jsem ochrnutý,nehýbu levou rukou a těch 5,7 ja úplně v pohodě.
Už u S3 jsem si říkal,jak to asi budu zvládat….I média se sledují lépe,než na 4 palcích :-)
http://www.anfroid-asistent.cz

kuba
kuba

no ideální je tak od 4-5 palců jak pro nošení v kapse tak i pro ovládání či volání. ale opravdu bych nechtěl volat tabletem jako slečna na obrázku :-) sice mám ted 3.8 palce ale koukám po něčem větším.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Motorola Moto One Power se ukazuje na prvních fotkách

Motorola Moto One Power se ukazuje na prvních fotkách

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Před nedávnem jsme informovali o úniku specifikací pro chystaný telefon Motoroly s názvem Moto One Power. Dnes se nám do rukou…

Známe podobu chystaného telefonu Xiaomi Mi Max 3

Známe podobu chystaného telefonu Xiaomi Mi Max 3

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (1)

Posledních několik dní se na internetu objevuje stále více spekulací o chystaném modelu Xiaomi Mi Max 3. Včera jsme se dokonce…

Facebook testuje reklamní videa přímo v Messengeru

Facebook testuje reklamní videa přímo v Messengeru

DNES  |  Jakub Mokříš  |  4 komentáře

Poslední dobou se zdá, že si pod sebou Facebook poměrně úspěšně řeže větev. Na začátku to byla „jen“ sociální síť, která…

Mobilní zobrazení