Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Smartphony neustále rostou. Kdy se to zastaví?

  |  33 komentářů  |  autor: Jakub Vrbický

Výrobci smartphonů pravděpodobně předpokládají, že to příroda hodlá v budoucnu evolucí zařídit tak, aby lidská dlaň dosahovala zhruba dvojnásobné velikosti hlavy. Aby tak bylo možné pohodlně odemknout smartphone s enormní úhlopříčkou displeje. Od roku 2007 do současnosti totiž narostla průměrná úhlopříčka smartphonu o  88 %.

První iPhone byl vydán v roce 2007 a na poměry tehdejších přístrojů nesl na palubě obrovský 3,5″ displej. Dnes je tato skutečnost poněkud úsměvná a optimem zůstává 4″ displej, který se stále dá pohodlně ovládat jednou rukou. V témže roce byl průměr velikosti úhlopříčky displeje 2,59″.

Do roku 2010 probíhal růst průměrné velikosti úhlopříčky poměrně pozvolně. V roce 2011 však přišel zlom. Začaly se objevovat přístroje s nesmyslně obrovskými displeji, jež disponovaly úhlopříčkou přesahující hodnotu pět palců. Mezi lety 2011 a 2012 vzrostl průměr o půl palce. Nyní značí průměr hodnota 4,86″. S největší pravděpodobností však trend zvětšování smartphonů jen tak nepřestane a my zanedlouho nerozlišíme, zda držíme v ruce tablet či chytrý telefon.

Co si o tomto trendu myslíte vy a jaká myslíte, že je ideální úhlopříčka displeje? Neváhejte a podělte se s námi o vaše názory, dotazy či připomínky.

Zdroj: PhoneArena.com

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
Scarab
Scarab

Pro ovládání jednou rukou podle mne max. 4″. Potíž je v tom, že ovládání převážné většiny dnešních mobilních OS jednou rukou (dospělý člověk průměrného vzrůstu) je naprosto vyloučené – srovnávám NOKIA 6233, kterou jsem mohl v pohodě ovládat na jedoucím kole nebo v autě (jasně, jasně, nesmí se to) a GALAXY S4 mini u které to chce obě ruce a pokud možno (psaní SMS) i minimum pohybu. Takže rozhodně ne krok, ale skok zpět.

Tom
Tom

Čím větší, tím lepší. Alespoň mi nahradí i tablet a pokud možno trochu i noťas.

Roman
Roman

Pro mě osobně max 5,5 palce, pak už tablet. Note 3 už vypadá u ucha úsměvně. :-D
Ale kdyby někdo udělal 6 palcovej telefon jen se zanedbatelným rámečkem okolo displeje, nebo kdyby byl na čelní straně telefonu jen display, tak si ho jdu hned koupit!

android-asistent
android-asistent

Osobně mám Note3 jako svůj 24.kousek
Jsem ochrnutý,nehýbu levou rukou a těch 5,7 ja úplně v pohodě.
Už u S3 jsem si říkal,jak to asi budu zvládat….I média se sledují lépe,než na 4 palcích :-)
http://www.anfroid-asistent.cz

kuba
kuba

no ideální je tak od 4-5 palců jak pro nošení v kapse tak i pro ovládání či volání. ale opravdu bych nechtěl volat tabletem jako slečna na obrázku :-) sice mám ted 3.8 palce ale koukám po něčem větším.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Jihokorejští giganti odhalí své novinky již na veletrhu CES

Jihokorejští giganti odhalí své novinky již na veletrhu CES

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

V lednu se bude konat veletrh CES 2018 v Las Vegas. A právě na této akci se chystají své novinky představit…

Face ID opět chybuje. Tentokrát však lidé nejsou příbuzní

Face ID opět chybuje. Tentokrát však lidé nejsou příbuzní

DNES  |  Jakub Fišer  |  5 komentářů

Světem mobilních technologií vládne tzv. biometrie, tedy autorizace uzamčených dat na základě biologických originalit uživatele (oční duhovka, obličejové rysy, otisk prstů).…

Google ukončuje projekt Tango. Jeho náhradou je ARCore

Google ukončuje projekt Tango. Jeho náhradou je ARCore

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Před třemi lety představil Google světu projekt Tango. Jedná se AR, jenž je určená pro smartphony. V reálném čase dokáže mapovat…

Mobilní zobrazení