Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Smartphony neustále rostou. Kdy se to zastaví?

  |  33 komentářů  |  autor: Jakub Vrbický

Výrobci smartphonů pravděpodobně předpokládají, že to příroda hodlá v budoucnu evolucí zařídit tak, aby lidská dlaň dosahovala zhruba dvojnásobné velikosti hlavy. Aby tak bylo možné pohodlně odemknout smartphone s enormní úhlopříčkou displeje. Od roku 2007 do současnosti totiž narostla průměrná úhlopříčka smartphonu o  88 %.

První iPhone byl vydán v roce 2007 a na poměry tehdejších přístrojů nesl na palubě obrovský 3,5″ displej. Dnes je tato skutečnost poněkud úsměvná a optimem zůstává 4″ displej, který se stále dá pohodlně ovládat jednou rukou. V témže roce byl průměr velikosti úhlopříčky displeje 2,59″.

Do roku 2010 probíhal růst průměrné velikosti úhlopříčky poměrně pozvolně. V roce 2011 však přišel zlom. Začaly se objevovat přístroje s nesmyslně obrovskými displeji, jež disponovaly úhlopříčkou přesahující hodnotu pět palců. Mezi lety 2011 a 2012 vzrostl průměr o půl palce. Nyní značí průměr hodnota 4,86″. S největší pravděpodobností však trend zvětšování smartphonů jen tak nepřestane a my zanedlouho nerozlišíme, zda držíme v ruce tablet či chytrý telefon.

Co si o tomto trendu myslíte vy a jaká myslíte, že je ideální úhlopříčka displeje? Neváhejte a podělte se s námi o vaše názory, dotazy či připomínky.

Zdroj: PhoneArena.com

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Scarab
Scarab

Pro ovládání jednou rukou podle mne max. 4″. Potíž je v tom, že ovládání převážné většiny dnešních mobilních OS jednou rukou (dospělý člověk průměrného vzrůstu) je naprosto vyloučené – srovnávám NOKIA 6233, kterou jsem mohl v pohodě ovládat na jedoucím kole nebo v autě (jasně, jasně, nesmí se to) a GALAXY S4 mini u které to chce obě ruce a pokud možno (psaní SMS) i minimum pohybu. Takže rozhodně ne krok, ale skok zpět.

Tom
Tom

Čím větší, tím lepší. Alespoň mi nahradí i tablet a pokud možno trochu i noťas.

Roman
Roman

Pro mě osobně max 5,5 palce, pak už tablet. Note 3 už vypadá u ucha úsměvně. :-D
Ale kdyby někdo udělal 6 palcovej telefon jen se zanedbatelným rámečkem okolo displeje, nebo kdyby byl na čelní straně telefonu jen display, tak si ho jdu hned koupit!

android-asistent
android-asistent

Osobně mám Note3 jako svůj 24.kousek
Jsem ochrnutý,nehýbu levou rukou a těch 5,7 ja úplně v pohodě.
Už u S3 jsem si říkal,jak to asi budu zvládat….I média se sledují lépe,než na 4 palcích :-)
http://www.anfroid-asistent.cz

kuba
kuba

no ideální je tak od 4-5 palců jak pro nošení v kapse tak i pro ovládání či volání. ale opravdu bych nechtěl volat tabletem jako slečna na obrázku :-) sice mám ted 3.8 palce ale koukám po něčem větším.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Huawei P20 Plus nabídne velkou baterii či Always on displej

Huawei P20 Plus nabídne velkou baterii či Always on displej

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  2 komentáře

Huawei si pro letošní rok chystá několik zajímavých kousků. Jedním z nich bude model P20 Plus, o kterém již například víme,…

Vlaštovka ovládaná telefonem PowerUp Dart jde do prodeje

Vlaštovka ovládaná telefonem PowerUp Dart jde do prodeje

VČERA  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Roku 2014 představila firma PowerUp papírovou vlaštovku s vrtulkou, kterou lze ovládat mobilem. Dnes, když už projekt na Indiegogo překonal o…

Xiaomi Mi Mix 2S představuje na uniklém videu ovládací prvky

Xiaomi Mi Mix 2S představuje na uniklém videu ovládací prvky

VČERA  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Není to tak dávno, co jsme informovali o tom, že se čínská společnost Xiaomi pokouší okoukat od kalifornského Applu jeho povedená…

Mobilní zobrazení