Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Huawei P20 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Smartphone zaměřený na digitální měny? I to je možné

  |  2 komentáře  |  autor: Radek Chlup

Sirin Labs je prozatím neznámá švýcarsko-izraelská společnost, která chystá smartphone zaměřený na digitální měny – Finney. Přístroj bude funkcemi srovnatelný s vlajkovými modely jiných společností. Odpovídat tomu bude samozřejmě vysoká cena. Jeho hlavním cílem na trhu má být přivedení kryptoměn k masám.

O výrobu se postará společnost FIH Mobile Ltd. Hotovo by mělo být v průběhu tohoto roku. Největší předností zařízení bude technologie blockchain. To je bezpečná šifrovaná databáze transakcí bitcoinů. Telefon tak bude bezpečně ukládat a umožňovat užívání digitální měny, a poskytovat navazující služby. Zájem o přístroj je obrovský, a to ještě není na trhu. Společnost má přes 25 000 objednávek.

Kromě zaměření na kryptoměny bude Finney obdařen i v ostatních bodech. Bude mít 5,5palcový displej, hlavní fotoaparát s rozlišením 12 Mpx. Operační paměť bude mít kapacitu 6 GB RAM. Uživatelská paměť bude disponovat 64 GB. Uložiště bude rozšiřitelné na 128 GB. Zařízení má obsahovat 3 000 mAh baterii a snímač otisků prstů v displeji. Nejspíše počítejte s operačním systémem Android 8.1, i když se také mluví o vlastní platormě Sirin OS. Ta by však mohla stavět právě na Androidu, jako to dělají jiní.

Expanze Sirin Labs

Společnost Sirin Labs se chystá rozšiřovat po světě. Prozatím bude zařízení prodávat v osmi prodejnách, které se budou nacházet v oblastech, kde jsou nejsilnější kryptoměnové komunity. Například v Turecku nebo ve Vietnamu. V očekávání je hladký průběh prodeje – předpokládá se nejméně 100 000 kusů za letošní rok.

Společnost Sirin Labs doufá, že o její ambiciózní telefon projeví zájem více výrobců telefonů. V takovém případě by to mohlo mít vliv na ceny, jenž by byly sníženy z 1 000 dolarů (20 600 Kč) na přijatelných 200 dolarů (4,1 tisíce korun).

Zdroj: Android Authority

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Medard22
Medard22

Mně to teda přijde jako děsná ptákovina. Podobných startupů je po světě mraky a málokdy se jim podaří dokončit nápad do funkčního prototypu, natožpak uvést hotové zařízení na trh.

Radek Červenka
Radek Červenka

Určitě se najdou jedinci co si ho koupí. Já ale asi odolám. Kryptoměny nakupuji na ccshopu a pak si je převádím do trezoru, nepotřebuji je nějak řešit po telefonu, kdy to může spoustu lidí zneužít.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Samsung nabízí pojištění náhodného poškození za 159 Kč měsíčně

Samsung nabízí pojištění náhodného poškození za 159 Kč měsíčně

DNES  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (0)

Známe to asi všichni – stačí chvilka nepozornosti, telefon nám vypadne z ruky a následuje řada starostí a zařizování. Samsung jde…

Telefon Google Pixel 3 na prvním renderu? Vypadá úchvatně

Telefon Google Pixel 3 na prvním renderu? Vypadá úchvatně

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Známý grafik Ben Geskin připravil render očekávaného telefonu Google Pixel 3, který by měl dorazit letos na podzim. Tip: 7+1…

OnePlus 6 už dostává první poměrně důležitou aktualizaci

OnePlus 6 už dostává první poměrně důležitou aktualizaci

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (1)

Model OnePlus 6 dostává první aktualizaci systému, a to poměrně důležitou. Společně s ní získáte možnost skrýt výřez displeje a…

Mobilní zobrazení