Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Služby Nokia Ovi zažívají opravdový boom

  |  komentovat  |  autor: Jindřich Srb

Počet uživatelů služeb Nokia Ovi celosvětově dosáhl 140 milionů, každý den přibude dalších dvěstě tisíc. Denně si uživatelé v Ovi Obchodě stáhnou okolo 2,3 milionu aplikací.

Rostoucí popularita služeb Ovi vedla k tomu, že na 70 vývojářů a poskytovatelů obsahu již překročilo hranici jednoho milionu stažení svých aplikací v Ovi Obchodě. Mezi vývojáře a poskytovatele obsahu, kteří tuto magickou hranici překonali, patří například společnosti Digital Chocolate, Electronic Arts, Gameloft, Indiagames, PepsiCo, Qik, Shazam, HeroCraft a Offscreen Technologies. HeroCraft, poskytovatel obsahu, známý mimo jiné hrou Farm Frenzy, zaznamenal více než 10 milionů stažení a Offscreen, vývojářská společnost nabízející širokou škálu aplikací pro modely s dotykovou obrazovkou, jich má dokonce přes 45 milionů. Kompletní seznam, včetně geografického rozlišení, můžete nalézt na forum.nokia.com. Zahrnuje na 39 poskytovatelů obsahu z Evropy, Středního východu a Afriky, 14 ze Spojených států, 10 z oblasti Asie a Pacifiku a 7 z Číny.

„Ve společnosti Nokia věříme, že propojování lidí prostřednictvím skvělých mobilních služeb je samotnou podstatou Ovi,“ řekl Tero Ojanperä, výkonný vice-prezident divize Services, společnosti Nokia. „Dnes lidé objevují Ovi skrze mapy, hudbu, e-mailové služby, obchod a Life Tools. Spolu s příchodem naší nové rodiny špičkových chytrých telefonů na platformě Symbian zahrnující i model Nokia N8 se vývojáři začínají na Ovi dívat jako na skvělé obchodní rozhodnutí a příležitost inovovat a vytvářet mobilní služby a aplikace nové generace.“

Důležité časové milníky služeb Ovi:

Aktualizovaný Ovi Obchod – poprvé se objevil v telefonu Nokia N8 a bude dostupný v celé nové produktové řadě chytrých telefonů s operačním systémem Symbian. Nabízí uživatelsky přívětivější vzhled i ovládání, rychlejší přístup k obsahu a atraktivnější nabídku aplikací zahrnující například foursquare a herní hit Angry Birds.

• Vylepšení pro vývojáře zahrnující nové vývojářské nástroje, výhody jako bezplatný digitální podpis pro aplikace vyvinuté v prostředí Java a Symbian, možnost nákupu přímo z aplikace, testovací provoz reklamy v aplikacích, vylepšený model podílu na tržbách a pokročilé analytické nástroje.

• Významné vylepšení Nokia Qt Software Development Kit (SDK) přineslo zkrácení zdrojového kódu potřebného pro vývoj aplikací pro chytré telefony na platformě Symbian o 70 procent.

• Pokračující expanze Ovi Map do dalších zemí a integrace nových funkcí. Pěší a automobilová navigace je nyní dostupná v 78 zemích a 46 jazycích, a to včetně veřejné dopravy ve více než 80 městech a funkcí jako je přenos aktuální polohy do profilů v sociálních sítích. Každý den uživatelé aplikace Ovi Mapy urazí dohromady vzdálenost odpovídající 80 cestám kolem zeměkoule.

• Služba Ovi Music dostupná na 38 světových trzích s 11 miliony skladeb v globálním katalogu je nyní doplněna o populární aplikaci Gig Finder, která doporučuje uživatelům skladby na základě jejich hudebního vkusu. Společnost Nokia je z pohledu tržeb největším prodejcem digitální hudby v Brazílii, Mexiku, Indii, Finsku a Jihoafrické republice.

• Služby Pošta Ovi a Ovi Chat překročily 17 milionů uživatelských účtů a Nokia Messaging nyní nabízí push e-mail a instant messaging čtyřem milionům lidí. Nové funkce v oblasti sociálních sítí integrované v Nokia N8 a dalších nových chytrých telefonech na platformě Symbian ještě více propojují Facebook a Twitter s prostředím telefonu.

• Za méně než rok přilákaly Ovi Life Tools a jejich agrotechnické, vzdělávací a zábavné služby určené pro rozvojové země více než 4,7 milionu předplatitelů v Číně, Indii a Indonésii.

Ovi je navrženo tak, aby bylo perfektním doplňkem telefonů Nokia. Propojuje reálný svět s tím, co je relevantní ve světě digitálním. To přináší uživatelům nový, bohatší mobilní životní styl vyznačující se snadným přístupem k populárním aplikacím a hrám, nejlepšími mapami na světě, nabídkou milionů lokálně relevantních hudebních skladeb, skvělými funkcemi v oblasti elektronické komunikace a informačními nástroji pro využití při každodenním životě v rozvojových zemích.

ČLÁNKY:

Diskuze

Komentujte

avatar
wpDiscuz
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Galaxy S8 a S8+ dostanou Android Oreo koncem ledna

Galaxy S8 a S8+ dostanou Android Oreo koncem ledna

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  10 komentářů

Vlajkové lodě se výrobce snaží na novou verzi Androidu aktualizovat vždy co nejrychleji. A Samsung není samozřejmě výjimkou, jeho top modely…

Honor 9 Lite bude oficiálně představen 21. prosince

Honor 9 Lite bude oficiálně představen 21. prosince

VČERA  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Honor dnes potvrdil, že 21. prosince v Shenzhenu představí nový smartphone. Podle nejnovějších informací by mělo jít o Honor 9 Lite, levnější…

Zákazníci chtějí raději aktualizace, než kupovat nový telefon

Zákazníci chtějí raději aktualizace, než kupovat nový telefon

VČERA  |  Petr Louda  |  6 komentářů

Pamatujete si ještě doby, kdy telefony byly prodávané ve výrazné slevě za podmínky, že se u mobilního operátora uvážete na dva…

Mobilní zobrazení