Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei Mate 10 | bezrámečkový telefon | iPhone X | čtečka tváře | Galaxy S8 | Android Oreo aktualizace

Slevomat získal ocenění nejlepší české aplikace pro nakupování

  |  komentovat  |  autor: Luboš Srb

MasterCard dnes vyhlásilo výsledky hlasování o nejlepší aplikace mobilního nakupování. O výsledku rozhodovalo i Mobilizujeme.cz. Nejlepší aplikací se stal Slevomat, na dalších místech se umístila aplikace Aukro.cz a Heureka.cz.

Největší skupinu platebních mobilních aplikací v České republice tvoří aplikace k portálům, co nabízejí slevy a slevové kupony. Jednou z nich je i aplikace vítězné společnosti Slevomat. Podle průzkumů společnosti MasterCard, pouhá třetina aplikací v České republice dovoluje uživatelům kupovat nebo objednávat zboží přímo prostřednictvím mobilního telefonu. To ukazuje na velkou mezeru na českém trhu a zároveň představuje příležitost pro obchodníky.

Aplikace hodnotila odborná porota v České republice složená mimo jiné z novinářů Jana Lásky z MobilMania.cz, Jana Matury z Mobil.cz a Luboše Srba z Mobilizujeme.cz.

Dne 22. dubna se v Tančícím domě konalo předávání ocenění MasterCard Mobile Shopping Application Award pro nejlepší mobilní platební aplikace.

Vítězem ocenění se stala aplikace od společnosti Slevomat, což je největší český slevový portál. Slevomat se zároveň umístil i v celoevropském měřítku – získal třetí místo. „Mobilní aplikace Slevomatu si získala zákazníky na chytrých mobilních telefonech především svým přehledným designem a jednoduchým prohlížením slevových akcí. Výhodou aplikace je také možnost využití opakované platby, kdy platební brána si pamatuje údaje o kartě zákazníka. Opakovaná platba přinesla jednoduchost do platebních metod, čímž zákazníci mohou nakupovat na mobilních telefonech kdekoliv,“ říká Jana Zahradníčková, marketingová manažerka portálu Slevomat.

Na druhém místě se umístila platební aplikace Aukro.cz a na třetím aplikace internetového portálu Heureka.cz.

„Největší výhodu aplikace Aukra je, že vychází z principu Aukra jako tzv. Marketplace platformy. Naši uživatelé jsou zvyklí na Aukru trávit svůj čas, bavit se a hledat inspiraci, což není typické pro klasické e-shopy. Díky tomu, že máme kvalitní aplikace pro všechny operační systémy, toto umožňujeme našim uživatelům prakticky kdykoliv z jejich chytrého telefonu nebo tabletu a že to funguje dokazuje nejen ocenění MasterCard Mobile Shopping Application Awards, ale i čísla: naše aplikace už mají téměř 200 tisíc stažení a na Aukru už prostřednictvím mobilů zákazníci utratili přes 160 milionů Kč. Nejvíce přes mobily nakupují oblečení, módní doplňky, sběratelské kousky a dětské zboží,“ říká Michaela Papežová, PR manažerka společnosti Allegro CZ.

 „Heureka má unikátní postavení mezi srovnávači zboží na českém internetu a její unikátnost z internetu se jí podařilo přenést i do mobilů. V současné době už pro zákazníky představuje nákupního rádce, kterého mohou mít stále u sebe. Aplikace jim umožňuje porovnat nabídku zboží v kamenných prodejnách se situací na internetu a zjistit zkušenosti lidí, kteří už si produkt koupili. To, že lidé navštěvují Heureku čím dál více i z mobilu potvrzuje nárůst návštěvnosti, ta přes mobilní zařízení už tvoří téměř 9 % celkové návštěvnosti. Před rokem to bylo jen něco málo přes 3 %, takže za rok se podíl návštěvnosti ztrojnásobil, “ dopňuje Michaele Papežová. 

Celoevropsky bylo v soutěži posuzováno více než 110 aplikací. Účastnilo se celkem devět zemí – Česká republika, Chorvatsko, Maďarsko, Polsko, Slovensko, Slovinsko, Rumunsko, Rusko a Turecko.

Porota posuzovala aplikace podle třech kritérií: názor uživatelů, design a funkce. Více informací o soutěži je k dispozici na stránkách mmsaa.mastercard.com.

ČLÁNKY:,
Apple míří k soudu. Jeho "převratné" Animoji jsou prý kradené

Apple míří k soudu. Jeho „převratné“ Animoji jsou prý kradené

DNES  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (1)

Zdá se, že Apple se potýká s další nemilou situací. Tentokrát jde o o animované emotikony s názvem Animoji, které se také…

5 populárních čínských smartphonů s větší kapacitou baterie

5 populárních čínských smartphonů s větší kapacitou baterie

DNES  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (0)

Nechcete telefon nabíjet každý den? Pak byste si měli vybrat takový smartphone, který se může pochlubit větší kapacitou baterie, nebo také nižší…

Názor: mohl by Microsoft vyrobit Surface Phone s Androidem?

Názor: mohl by Microsoft vyrobit Surface Phone s Androidem?

DNES  |  Luboš Srb  |  5 komentářů

Je skoro konec roku 2017 a mobilní Windows jsou tentokrát už definitivně mrtvá. O důvodech, proč se tak stalo, lze debatovat dlouhé…

Mobilní zobrazení