Mobilizujeme.cz

Trendy: zpravodajství z MWC 2018 | jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Skype 3.0: vyzkoušeli jsme konečnou verzi pro Windows Mobile

  |  komentovat  |  autor: Jindřich Srb

Skype uvolnil dlouho očekávanou konečnou verzi 3.0, určenou pro WM telefony. Už žádná omezení, od teď volejte, pište nebo posílejte soubory svým kolegům.
Skype 3.0 ve zkratce:

– instalační soubor 12 MB
– hovory mezi Skype uživateli zdarma
– běžné hovory s vaším Skype kreditem
– neomezený chat
– přenos souborů

Skype 3.0 (test redakce)

Instalační soubor SkypeMobile.CAB zabírá přes 12 MB, stáhnout jej lze z adresy http://www.skype.com/download/skype/windowsmobile/ . První spuštění aplikace vede klasicky k vyplnění svého uživatelského účtu a možnosti připojení. Vítáme volbu mezi datovými přenosy přes operátora, Wi-Fi, nebo oba současně dle dostupnosti. Po pár vteřinách proběhne přihlášení a Skype upozorňuje na používání handsfree sady pro lepší slyšitelnost. Kolik lidí se Skypem bude volat v autě bez sluchátek, raději neřešme.

Menu Skype je přehledné, jednoduché, logicky uspořádané. Položka s kontakty informuje tak, jak známe z klasické počítačové verze, o stavech uživatelů, popř. jejich upřesňujících informacích, co právě dělají. U svého účtu si mohu takový stav také vytvořit,připsat info do bubliny nebo dokonce měnit obrázek profilu. Položka zobrazuje také aktuální stav Skype kreditu, zmeškaná a volaná čísla.

Než začnete vytáčet první číslo (ne Skype uživatele), je nutné si nastavit předvolbu státu, ve kterém se nalézáte. Českou republiku v seznamu snadno naleznete. Pak nic nebrání (leda nízký kredit) uskutečnění hovoru. Během chvilky jste spojeni s požadovaným číslem. Pozor ovšem na datové přenosy, nezapomínejte, že Skype se spojuje datově přes vašeho operátora nebo Wi-Fi (vybrali jste při přihlašování).

Dostáváme se k vyzkoušení psaní s někým ze seznamu dostupných uživatelů. Ano, skutečně se dá ve verzi Skype 3.0 s lidmi bavit prostřednictvím jednoduchého chatu. Nechybí známé smajlíky z klasické verze Skype. Co víc, funguje už také odesílání souborů, stačí si v telefonu vybrat ten správný, příjemce potvrdí příjem a hotovo. K dispozici jsou údaje o přenesené velikosti a době zbývající do konce přenosu.

Skype 3.0 se jednoznačně povedl. Odstraněny byly některé nešvary předešlých Beta verzí, přibyla konečně podpora hovorů, chatování a přenosu souborů, čímž se z mobilního Skypu stává plnohodnotný dorozumívací prostředek. Navíc se dá předpokládat, že díky snadnosti ovládání, rychlosti a jednoduchosti lidé zvolí právě raději Skype před mobilní verzí icq či qip. I když je současná verze určena jen pro Windows Mobile zařízení, dá se předpokládat, že Skype zapracuje i na verzi pro Android či Symbian.

Podělte se s námi o vlastní zážitky z nového Skypu 3.0, pište do diskuze ke článku.

ČLÁNKY:

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Samsung Galaxy Note 8 dostává očekávaný Android 8 Oreo

Samsung Galaxy Note 8 dostává očekávaný Android 8 Oreo

16. 3. 2018  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

V portfoliu Samsungu stále nalezneme pouze pár modelů, které se mohou pyšnit tím, že běží na nejnovější Androidu 8…

Známe podobu chystané vlajkové lodě HTC U12 Plus

Známe podobu chystané vlajkové lodě HTC U12 Plus

16. 3. 2018  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Společnost HTC se již nějakou dobu potácí ve finančních problémech. Na telefony však stále nezapomíná, což určitě potěší nejednoho…

Že by chystaný malý iPhone SE 2 poprvé na videu?

Že by chystaný malý iPhone SE 2 poprvé na videu?

16. 3. 2018  |  Jakub Mokříš  |  4 komentáře

Snad největší nejasnosti zatím panují ohledně případného následníka populárního iPhonu SE. Tento telefon s vnitřnostmi „dospělého“ iPhonu, ale sympaticky…

Mobilní zobrazení