Mobilizujeme.cz

Skype 3.0: vyzkoušeli jsme konečnou verzi pro Windows Mobile

  |  komentovat  |  autor:

Skype uvolnil dlouho očekávanou konečnou verzi 3.0, určenou pro WM telefony. Už žádná omezení, od teď volejte, pište nebo posílejte soubory svým kolegům.
Skype 3.0 ve zkratce:

– instalační soubor 12 MB
– hovory mezi Skype uživateli zdarma
– běžné hovory s vaším Skype kreditem
– neomezený chat
– přenos souborů

Skype 3.0 (test redakce)

Instalační soubor SkypeMobile.CAB zabírá přes 12 MB, stáhnout jej lze z adresy http://www.skype.com/download/skype/windowsmobile/ . První spuštění aplikace vede klasicky k vyplnění svého uživatelského účtu a možnosti připojení. Vítáme volbu mezi datovými přenosy přes operátora, Wi-Fi, nebo oba současně dle dostupnosti. Po pár vteřinách proběhne přihlášení a Skype upozorňuje na používání handsfree sady pro lepší slyšitelnost. Kolik lidí se Skypem bude volat v autě bez sluchátek, raději neřešme.

Menu Skype je přehledné, jednoduché, logicky uspořádané. Položka s kontakty informuje tak, jak známe z klasické počítačové verze, o stavech uživatelů, popř. jejich upřesňujících informacích, co právě dělají. U svého účtu si mohu takový stav také vytvořit,připsat info do bubliny nebo dokonce měnit obrázek profilu. Položka zobrazuje také aktuální stav Skype kreditu, zmeškaná a volaná čísla.

Než začnete vytáčet první číslo (ne Skype uživatele), je nutné si nastavit předvolbu státu, ve kterém se nalézáte. Českou republiku v seznamu snadno naleznete. Pak nic nebrání (leda nízký kredit) uskutečnění hovoru. Během chvilky jste spojeni s požadovaným číslem. Pozor ovšem na datové přenosy, nezapomínejte, že Skype se spojuje datově přes vašeho operátora nebo Wi-Fi (vybrali jste při přihlašování).

Dostáváme se k vyzkoušení psaní s někým ze seznamu dostupných uživatelů. Ano, skutečně se dá ve verzi Skype 3.0 s lidmi bavit prostřednictvím jednoduchého chatu. Nechybí známé smajlíky z klasické verze Skype. Co víc, funguje už také odesílání souborů, stačí si v telefonu vybrat ten správný, příjemce potvrdí příjem a hotovo. K dispozici jsou údaje o přenesené velikosti a době zbývající do konce přenosu.

Skype 3.0 se jednoznačně povedl. Odstraněny byly některé nešvary předešlých Beta verzí, přibyla konečně podpora hovorů, chatování a přenosu souborů, čímž se z mobilního Skypu stává plnohodnotný dorozumívací prostředek. Navíc se dá předpokládat, že díky snadnosti ovládání, rychlosti a jednoduchosti lidé zvolí právě raději Skype před mobilní verzí icq či qip. I když je současná verze určena jen pro Windows Mobile zařízení, dá se předpokládat, že Skype zapracuje i na verzi pro Android či Symbian.

Podělte se s námi o vlastní zážitky z nového Skypu 3.0, pište do diskuze ke článku.

ČLÁNKY:
Apple v nové reklamě vysvětluje, proč máme iPhone 8 milovat

Apple v nové reklamě vysvětluje, proč máme iPhone 8 milovat

DNES  |    |  diskuze (1)

Zhruba před dvěma týdny představila kalifornská společnost nové iPhony. Konkrétně se jedná o iPhone 8, 8 Plus a výroční iPhone X. První…

Recenze Elephone P8: kterak hmota zvítězila nad duchem

Recenze Elephone P8: kterak hmota zvítězila nad duchem

DNES  |    |  diskuze (0)

Špičkové parametry zabalené do levné škatulky – kdo by odolal? Že ani čínský původ už není na závadu? Elephone P8 vypadá tak zázračně,…

Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

VČERA  |    |  2 komentáře

Dávat telefon už malému dítěti odborníci nedoporučují. Co je ovšem jednoznačně vhodné, jsou různé hračky. A pokud nechcete zůstat jen u těch…

Mobilní zobrazení