Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Skype 3.0: vyzkoušeli jsme konečnou verzi pro Windows Mobile

  |  komentovat  |  autor: Jindřich Srb

Skype uvolnil dlouho očekávanou konečnou verzi 3.0, určenou pro WM telefony. Už žádná omezení, od teď volejte, pište nebo posílejte soubory svým kolegům.
Skype 3.0 ve zkratce:

– instalační soubor 12 MB
– hovory mezi Skype uživateli zdarma
– běžné hovory s vaším Skype kreditem
– neomezený chat
– přenos souborů

Skype 3.0 (test redakce)

Instalační soubor SkypeMobile.CAB zabírá přes 12 MB, stáhnout jej lze z adresy http://www.skype.com/download/skype/windowsmobile/ . První spuštění aplikace vede klasicky k vyplnění svého uživatelského účtu a možnosti připojení. Vítáme volbu mezi datovými přenosy přes operátora, Wi-Fi, nebo oba současně dle dostupnosti. Po pár vteřinách proběhne přihlášení a Skype upozorňuje na používání handsfree sady pro lepší slyšitelnost. Kolik lidí se Skypem bude volat v autě bez sluchátek, raději neřešme.

Menu Skype je přehledné, jednoduché, logicky uspořádané. Položka s kontakty informuje tak, jak známe z klasické počítačové verze, o stavech uživatelů, popř. jejich upřesňujících informacích, co právě dělají. U svého účtu si mohu takový stav také vytvořit,připsat info do bubliny nebo dokonce měnit obrázek profilu. Položka zobrazuje také aktuální stav Skype kreditu, zmeškaná a volaná čísla.

Než začnete vytáčet první číslo (ne Skype uživatele), je nutné si nastavit předvolbu státu, ve kterém se nalézáte. Českou republiku v seznamu snadno naleznete. Pak nic nebrání (leda nízký kredit) uskutečnění hovoru. Během chvilky jste spojeni s požadovaným číslem. Pozor ovšem na datové přenosy, nezapomínejte, že Skype se spojuje datově přes vašeho operátora nebo Wi-Fi (vybrali jste při přihlašování).

Dostáváme se k vyzkoušení psaní s někým ze seznamu dostupných uživatelů. Ano, skutečně se dá ve verzi Skype 3.0 s lidmi bavit prostřednictvím jednoduchého chatu. Nechybí známé smajlíky z klasické verze Skype. Co víc, funguje už také odesílání souborů, stačí si v telefonu vybrat ten správný, příjemce potvrdí příjem a hotovo. K dispozici jsou údaje o přenesené velikosti a době zbývající do konce přenosu.

Skype 3.0 se jednoznačně povedl. Odstraněny byly některé nešvary předešlých Beta verzí, přibyla konečně podpora hovorů, chatování a přenosu souborů, čímž se z mobilního Skypu stává plnohodnotný dorozumívací prostředek. Navíc se dá předpokládat, že díky snadnosti ovládání, rychlosti a jednoduchosti lidé zvolí právě raději Skype před mobilní verzí icq či qip. I když je současná verze určena jen pro Windows Mobile zařízení, dá se předpokládat, že Skype zapracuje i na verzi pro Android či Symbian.

Podělte se s námi o vlastní zážitky z nového Skypu 3.0, pište do diskuze ke článku.

ČLÁNKY:

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Trest smrti za pašování kokainu v krabičkách od iPhonů

Trest smrti za pašování kokainu v krabičkách od iPhonů

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  8 komentářů

Poslední dobou se díky jedné české, velice chytré slečně dostalo pozornosti složité problematice pašování drog. Dotyčná, která poslední dobou tak nějak…

Vivo X20 Plus UD: první se čtečkou otisků prstů pod displejem

Vivo X20 Plus UD: první se čtečkou otisků prstů pod displejem

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  4 komentáře

Vivo, v našich končinách sice méně známý výrobce, se postaral o první smartphone, který nabízí čtečku otisků prstů pod displejem. Své…

Názor: Jak moc jste vydíratelní skrz vaše data?

Názor: Jak moc jste vydíratelní skrz vaše data?

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  3 komentáře

Používáním smartphonů, tabletů, nositelné elektroniky, počítačů a v podstatě všech těchto zařízení se na nich stáváme závislými. Tento druh závislosti tak…

Mobilní zobrazení