Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

Skype 3.0: vyzkoušeli jsme konečnou verzi pro Windows Mobile

  |  komentovat  |  autor: Jindřich Srb

Skype uvolnil dlouho očekávanou konečnou verzi 3.0, určenou pro WM telefony. Už žádná omezení, od teď volejte, pište nebo posílejte soubory svým kolegům.
Skype 3.0 ve zkratce:

– instalační soubor 12 MB
– hovory mezi Skype uživateli zdarma
– běžné hovory s vaším Skype kreditem
– neomezený chat
– přenos souborů

Skype 3.0 (test redakce)

Instalační soubor SkypeMobile.CAB zabírá přes 12 MB, stáhnout jej lze z adresy http://www.skype.com/download/skype/windowsmobile/ . První spuštění aplikace vede klasicky k vyplnění svého uživatelského účtu a možnosti připojení. Vítáme volbu mezi datovými přenosy přes operátora, Wi-Fi, nebo oba současně dle dostupnosti. Po pár vteřinách proběhne přihlášení a Skype upozorňuje na používání handsfree sady pro lepší slyšitelnost. Kolik lidí se Skypem bude volat v autě bez sluchátek, raději neřešme.

Menu Skype je přehledné, jednoduché, logicky uspořádané. Položka s kontakty informuje tak, jak známe z klasické počítačové verze, o stavech uživatelů, popř. jejich upřesňujících informacích, co právě dělají. U svého účtu si mohu takový stav také vytvořit,připsat info do bubliny nebo dokonce měnit obrázek profilu. Položka zobrazuje také aktuální stav Skype kreditu, zmeškaná a volaná čísla.

Než začnete vytáčet první číslo (ne Skype uživatele), je nutné si nastavit předvolbu státu, ve kterém se nalézáte. Českou republiku v seznamu snadno naleznete. Pak nic nebrání (leda nízký kredit) uskutečnění hovoru. Během chvilky jste spojeni s požadovaným číslem. Pozor ovšem na datové přenosy, nezapomínejte, že Skype se spojuje datově přes vašeho operátora nebo Wi-Fi (vybrali jste při přihlašování).

Dostáváme se k vyzkoušení psaní s někým ze seznamu dostupných uživatelů. Ano, skutečně se dá ve verzi Skype 3.0 s lidmi bavit prostřednictvím jednoduchého chatu. Nechybí známé smajlíky z klasické verze Skype. Co víc, funguje už také odesílání souborů, stačí si v telefonu vybrat ten správný, příjemce potvrdí příjem a hotovo. K dispozici jsou údaje o přenesené velikosti a době zbývající do konce přenosu.

Skype 3.0 se jednoznačně povedl. Odstraněny byly některé nešvary předešlých Beta verzí, přibyla konečně podpora hovorů, chatování a přenosu souborů, čímž se z mobilního Skypu stává plnohodnotný dorozumívací prostředek. Navíc se dá předpokládat, že díky snadnosti ovládání, rychlosti a jednoduchosti lidé zvolí právě raději Skype před mobilní verzí icq či qip. I když je současná verze určena jen pro Windows Mobile zařízení, dá se předpokládat, že Skype zapracuje i na verzi pro Android či Symbian.

Podělte se s námi o vlastní zážitky z nového Skypu 3.0, pište do diskuze ke článku.

ČLÁNKY:
Samsung na svých stránkách vystavil tajemný model Galaxy X

Samsung na svých stránkách vystavil tajemný model Galaxy X

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Samsung něco chystá. To se ví už pár měsíců. Poté, co si Samsung certifikoval název SM-G888NO, se objevily i snímky, které…

Přední Apple analytik: v roce 2018 dorazí první dual SIM iPhone

Přední Apple analytik: v roce 2018 dorazí první dual SIM iPhone

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Známý analytik společnosti KGI Securities, Ming-Chi Kuo, nám přináší další teorii ohledně příští generace iPhonů. Nedávno jsme vás informovali o tom,…

Recenze Samsung Gear Fit 2 Pro: ve stínu chytrých hodinek

Recenze Samsung Gear Fit 2 Pro: ve stínu chytrých hodinek

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Gear Fit 2 Pro od Samsungu patří mezi současnou špičku, pokud jde o chytré náramky. Umí toho opravdu hodně, nicméně chytré…

Mobilní zobrazení