Mobilizujeme.cz

Šílenost roku? HTC představilo reproduktor ve stylu gramofonu

  |  11 komentářů  |  autor:

Pokud si myslíte, že na poli doplňků pro mobilní telefony už neexistuje nic, co by se dalo vymyslet, HTC vás vyvede z omylu.


V rámci kampaně Here’s To Change se výrobce snaží zlepšit své postavení na trhu a dostat se do širšího povědomí veřejnosti, proto také utratilo HTC miliony za natočení reklamního spotu v hlavní roli s Robertem Downey Juniorem.

A aby HTC dokázalo, že to myslí vážně, snaží se dát prostor i mladým designerům a díky kampani Here’s To Creativity jejich nejlepší díla zrealizovat. Tím štastlivcem, jehož dílo bylo uvedeno ve skutečnost, je jistý Justin Wolter, pro něhož se nejedná o první podobný výtvor. Je autorem již první generace, která byla určena pro iPhone. A o co že se tedy vlastně jedná?

Celé „zařízení“ vypadá jako něco mezi trubkou, gramofonem a stojánkem na telefon a jmenuje se Gramohorn II. V HTC si nejspíš řekli, že jejich vlajková loď HTC One, pro niž je Gramohorn II určen, nemá dostatečně hlasité a kvalitní reproduktory i přesto, že na poli smartphonů nemá v tomto ohledu konkurenci, a zvolili právě „mobilní gramofon“ jako ten správný chybějcí doplněk.

Z tohoto celého vznikl právě Gramohorn II. Neobsahuje žádné elektrické součásti, jedná se čistě o akustickou žáležitost. Podmínkou pro správné využití je vlastnictví smartphonu HTC One, jelikož konstrukce je uspůsobena přesně právě tomuto modelu. Samotný Gramohorn II je tištěn ve 3D tiskárně a pokud by vás i přes šílený vzhled a pochybné využití zaujal, cena vaše nadšení zmírní.

Gramohorn II se prodává ve dvou variantách – ze sádry a z frézované oceli. Levnější z nich je verze ze sádry, která stojí 999 liber, což je něco málo přes 32 tisíc korun. Pokud vám ani tohle není dost, dražší, ocelová verze stojí přesně 4 999 liber, což je více než 160 tisíc korun!

Jako malá cena útěchy může působit fakt, že Gramohorn II je po vylisování ve 3D tiskárně dostavěn ručně a že samotná výroba probíhá na zakázku. Pokud tedy nemáte hluboko do kapsy, mohl by z Gramohornu II být docela hezký dárek pod stromeček…

zdroj: TechCrunch

ČLÁNKY:, , ,
iPhone 8 se objevil v nové reklamě na McDonald's

iPhone 8 se objevil v nové reklamě na McDonald’s

DNES  |    |  diskuze (0)

Pokud ještě i přes všechny možné i nemožné úniky visí nad novým iPhonem 8 nějaký otazník, týká se pravděpodobně displeje, jehož podoba,…

Bude takto vypadat nový bezrámečkový telefon Xiaomi Mi Mix 2?

Bude takto vypadat nový bezrámečkový telefon Xiaomi Mi Mix 2?

DNES  |    |  2 komentáře

Čínský výrobce již usilovně pracuje na novém telefonu Xiaomi Mi Mix 2. Předchozí řada zaznamenala úspěch, a to hlavně díky pokrokovému bezrámečkovému…

Galaxy Note 8 se objevil na webových stránkách Samsungu

Galaxy Note 8 se objevil na webových stránkách Samsungu

DNES  |    |  diskuze (0)

Do představení nového phabletu Note 8 již zbývá jen pár dní. O tomto zařízení víme snad vše, a to díky předešlým únikům,…

Mobilní zobrazení