Mobilizujeme.cz

Šílenost roku? HTC představilo reproduktor ve stylu gramofonu

  |  11 komentářů  |  autor:

Pokud si myslíte, že na poli doplňků pro mobilní telefony už neexistuje nic, co by se dalo vymyslet, HTC vás vyvede z omylu.


V rámci kampaně Here’s To Change se výrobce snaží zlepšit své postavení na trhu a dostat se do širšího povědomí veřejnosti, proto také utratilo HTC miliony za natočení reklamního spotu v hlavní roli s Robertem Downey Juniorem.

A aby HTC dokázalo, že to myslí vážně, snaží se dát prostor i mladým designerům a díky kampani Here’s To Creativity jejich nejlepší díla zrealizovat. Tím štastlivcem, jehož dílo bylo uvedeno ve skutečnost, je jistý Justin Wolter, pro něhož se nejedná o první podobný výtvor. Je autorem již první generace, která byla určena pro iPhone. A o co že se tedy vlastně jedná?

Celé „zařízení“ vypadá jako něco mezi trubkou, gramofonem a stojánkem na telefon a jmenuje se Gramohorn II. V HTC si nejspíš řekli, že jejich vlajková loď HTC One, pro niž je Gramohorn II určen, nemá dostatečně hlasité a kvalitní reproduktory i přesto, že na poli smartphonů nemá v tomto ohledu konkurenci, a zvolili právě „mobilní gramofon“ jako ten správný chybějcí doplněk.

Z tohoto celého vznikl právě Gramohorn II. Neobsahuje žádné elektrické součásti, jedná se čistě o akustickou žáležitost. Podmínkou pro správné využití je vlastnictví smartphonu HTC One, jelikož konstrukce je uspůsobena přesně právě tomuto modelu. Samotný Gramohorn II je tištěn ve 3D tiskárně a pokud by vás i přes šílený vzhled a pochybné využití zaujal, cena vaše nadšení zmírní.

Gramohorn II se prodává ve dvou variantách – ze sádry a z frézované oceli. Levnější z nich je verze ze sádry, která stojí 999 liber, což je něco málo přes 32 tisíc korun. Pokud vám ani tohle není dost, dražší, ocelová verze stojí přesně 4 999 liber, což je více než 160 tisíc korun!

Jako malá cena útěchy může působit fakt, že Gramohorn II je po vylisování ve 3D tiskárně dostavěn ručně a že samotná výroba probíhá na zakázku. Pokud tedy nemáte hluboko do kapsy, mohl by z Gramohornu II být docela hezký dárek pod stromeček…

zdroj: TechCrunch

ČLÁNKY:, , ,
iOS 11 je nyní dostupný ke stažení pro iPhony a další zařízení

iOS 11 je nyní dostupný ke stažení pro iPhony a další zařízení

DNES  |    |  diskuze (0)

Apple dnes podle plánu vydal dokončený nový systém iOS 11, který přináší spoustu změn a novinek na podporované iPhony, iPady a také…

Připravuje čínské ZTE krále bezrámečkových telefonů?

Připravuje čínské ZTE krále bezrámečkových telefonů?

DNES  |    |  3 komentáře

Takzvaných bezrámečkových telefonů na trhu najdeme opravdu hodně. Téměř všichni výrobci smartphonů již takový model ve svém portfóliu mají. Takový smartphone nyní…

Skutečné bezdrátové nabíjení? Nové řešení umí nabíjet až do 30 cm

Skutečné bezdrátové nabíjení? Nové řešení umí nabíjet až do 30 cm

DNES  |    |  diskuze (0)

Možná jste byli po představení novinek z Cupertina trošku zklamáni, že se nevyplnila předpověď některých webů a Apple nepředstavil skutečné bezdrátové nabíjení…

Mobilní zobrazení