Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Šílenost roku? HTC představilo reproduktor ve stylu gramofonu

  |  11 komentářů  |  autor: Filip Kříž

Pokud si myslíte, že na poli doplňků pro mobilní telefony už neexistuje nic, co by se dalo vymyslet, HTC vás vyvede z omylu.


V rámci kampaně Here’s To Change se výrobce snaží zlepšit své postavení na trhu a dostat se do širšího povědomí veřejnosti, proto také utratilo HTC miliony za natočení reklamního spotu v hlavní roli s Robertem Downey Juniorem.

A aby HTC dokázalo, že to myslí vážně, snaží se dát prostor i mladým designerům a díky kampani Here’s To Creativity jejich nejlepší díla zrealizovat. Tím štastlivcem, jehož dílo bylo uvedeno ve skutečnost, je jistý Justin Wolter, pro něhož se nejedná o první podobný výtvor. Je autorem již první generace, která byla určena pro iPhone. A o co že se tedy vlastně jedná?

Celé „zařízení“ vypadá jako něco mezi trubkou, gramofonem a stojánkem na telefon a jmenuje se Gramohorn II. V HTC si nejspíš řekli, že jejich vlajková loď HTC One, pro niž je Gramohorn II určen, nemá dostatečně hlasité a kvalitní reproduktory i přesto, že na poli smartphonů nemá v tomto ohledu konkurenci, a zvolili právě „mobilní gramofon“ jako ten správný chybějcí doplněk.

Z tohoto celého vznikl právě Gramohorn II. Neobsahuje žádné elektrické součásti, jedná se čistě o akustickou žáležitost. Podmínkou pro správné využití je vlastnictví smartphonu HTC One, jelikož konstrukce je uspůsobena přesně právě tomuto modelu. Samotný Gramohorn II je tištěn ve 3D tiskárně a pokud by vás i přes šílený vzhled a pochybné využití zaujal, cena vaše nadšení zmírní.

Gramohorn II se prodává ve dvou variantách – ze sádry a z frézované oceli. Levnější z nich je verze ze sádry, která stojí 999 liber, což je něco málo přes 32 tisíc korun. Pokud vám ani tohle není dost, dražší, ocelová verze stojí přesně 4 999 liber, což je více než 160 tisíc korun!

Jako malá cena útěchy může působit fakt, že Gramohorn II je po vylisování ve 3D tiskárně dostavěn ručně a že samotná výroba probíhá na zakázku. Pokud tedy nemáte hluboko do kapsy, mohl by z Gramohornu II být docela hezký dárek pod stromeček…

zdroj: TechCrunch

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

avatar
7 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
SmrťákRebelldanKugeliglokoPavel Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Pastelka
Pastelka

Tohle už není ani vtipné.

jose
jose

člověk co by měl k vyhození 160tis za kus oceli rozhodně nemá htc one … troufám si říct, že není možné aby prodali ani jeden kus!

Pavel
Pavel

a co podle tebe má iphona? :D

jose
jose

chápu že pojem vertu apod. ti nic neřiká…

Pavel
Pavel

nevim, ale mě se ty vertu dosti nelíbí + ten mobil je vykonostně nic moc a to že na něj daj nějaký zlato to nezmění

jose
jose

ale já tady neřešim co to umí a neumí, ale že člověk co má tolik peněz spíš bude mít nějaký takový telefon než „blbý“ htc..navíc ty nejsi potencionální kupec vertu telefonů tak nevim co řešíš…jinak téma iphone – babiš ho třeba má ;) a to je podle mě dostatečně bohatý člověk :)

jose
jose

chápu že pojem vertu apod. ti nic neřiká…

loko
loko

ony 3D tiskárny už umí tisknout z oceli? :)

HTC už je s tímhle trapné…nejde mi o samotný produkt, ale o to, že každou chvíli vymyslí nějakou kravinu na HTC One, popřípadě nějaký limitovaný odporný One, za nehorázné prachy jako kdyby to bylo něco, co každý pracháč musí za každou cenu mít:)

Kugelig
Kugelig

160 tisíc? A proč ne třeba milion šestset tisíc?
Zbytnělé ego které musí mít každou kravinu, kterou si socky nemůžou dovolit jen zajásá, že může tolik utratit.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Xiaomi Redmi Note 6 Pro uniká už i na živých snímcích

Xiaomi Redmi Note 6 Pro uniká už i na živých snímcích

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Čínské Xiaomi uvedlo model Redmi 6 Pro už v červnu, teď v září pak začaly jeho prodeje v Indii. Nyní na videu…

Blíží se prodej Xperie XZ3 na českém trhu, známe podrobnosti

Blíží se prodej Xperie XZ3 na českém trhu, známe podrobnosti

DNES  |  Jakub Fišer  |  2 komentáře

Dlouho očekávaný vlajkový model od japonské společnosti Sony jménem Xperia XZ3 by měl v příštích dvou týdnech dorazit na…

Twitter brzy znovu zavede chronologické řazení příspěvků

Twitter brzy znovu zavede chronologické řazení příspěvků

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Zástupci sociální sítě Twitter oznámili, že brzy umožní zobrazování tweetů v obráceném chronologickém pořadí, tedy bez algoritmů. Tedy tak, jak…

Mobilní zobrazení