Mobilizujeme.cz

Sharp Xx a Xx Mini: stejný výkon v různě velkém těle

  |  1 komentář  |  autor:

Japonská společnost Sharp je pro našince známá především jako výrobce televizí a monitorů. Tak jako většina jemu podobných výrobců i on brousí ve vodách smartphonů. V tomto případě se jedná o dvojici Sharp Aquos Xx a Xx mini.

První jmenovaný, Sharp Xx, nabídne 5,5“ displej s vysokým Full HD rozlišením (1920 x 1080 px). O výkon se v jeho případě stará čtyřjádrový 2,26 GHz procesor Snapdragon 800. Tomu sekunduje operační paměť 2 GB RAM. Bohužel nám není známá jeho interní kapacita, víme však, že bude možné ji rozšířit microSD kartou až o 32 GB. Celé toto seskupení pohání akumulátor s taktem 2600 mAh.

Sharp-Aquos-Phone-Xx

Na zádech tohoto krasavce najdeme snímač o rozlišení 16,3 Mpx a vpředu se pak shledáme s 1,2 Mpx kamerkou. Co se konstrukce týče, nabídne střídmý design a poněkud masivní šasi. Na druhou stranu se zde setkáváme s úzkým rámečkem, jelikož jeho obrazovka zabírá celých 82 % přední strany.

Pojďme se nyní přesunout k přístroji jménem Aquos Xx mini. Jedná se o smartphone s úhlopříčkou displeje 4,5 palce s Full HD rozlišením. Tentokrát však jde o IGZO panel, jenž zaručuje jemnost 490 ppi.

Sharp-Aquos-Xx1

Parametr výpočetního výkonu je v podstatě stejný jako v případě jeho většího brášky Aquos Xx. Pod kapotou zmenšeniny tedy najdeme procesor Qualcomm Snapdragon 800 doplněný o operační paměť RAM velikosti 2 GB. Na zádech Xx mini nalezneme 13,1 Mpx snímač a vpředu se pak setkáme s 1,2 Mpx kamerkou. Akumulátor, který vše uvádí do pohybu, nese kapacitu 2120 mAh.

Bohužel o cenách těchto přístrojů nevíme zhola nic. Informace, které nám však byly sděleny, jsou ty, jež se týkají doby, kdy Sharp Aquos Xx a Xx mini přijdou na trh. Na prvního z nich se můžeme těšit již v prosinci a na druhého si počkáme až do února.

Zdroj: PhoneArena.com

ČLÁNKY:, ,
HTC do konce roku 2017 představí ještě 3 nové telefony

HTC do konce roku 2017 představí ještě 3 nové telefony

DNES  |    |  diskuze (0)

HTC se už na začátku roku 2017 nechalo slyšet, že letos přijde jen se 6-7 telefony, což je výrazně méně, než tucet…

Huawei G10 se ukázal na prvních reálných snímcích

Huawei G10 se ukázal na prvních reálných snímcích

DNES  |    |  diskuze (0)

Huawei svůj model G10 s kódovým označením Maimang 6 uvede sice až 22. září, ovšem už teď se telefon začal objevovat na živých…

Dostanete nejnovější Android 8.0 Oreo? (velký přehled)

Dostanete nejnovější Android 8.0 Oreo? (velký přehled)

DNES  |    |  5 komentářů

Písnička kolem aktualizací Androidu je stále stejná. Google každoročně připraví novou verzi, která přináší zajímavé novinky a vylepšení, ovšem reálně se dočká…

Mobilní zobrazení