Mobilizujeme.cz

Sharp ukázal světu voděodolný 16 Mpx fotomobil se 3D displejem

  |  5 komentářů  |  autor:

Sharp připravil jeden z nejlepších telefonů současnosti. Model s označením Aquos 007SH nese 16 Mpx fotoaparát, hlavní 3,4″ FWVGA displej se 3D zobrazením a druhý 0,7″ OLED displej, má OS Android 2.3, GPS, Wi-Fi, Bluetooth 3.0. Podporuje sítě GSM i WCDMA, a tak funguje po celém světě.

Sharp Aquos 007SH patří mezi jeden z nejžhavějších mobilních telefonů současnosti, jelikož přináší neotřelou výbavu v čele s 3D displejem, voděodolností a 16 Mpx fotoaparátem. Je však známo, že Sharp se za hranice Japonska příliš nevydává, a tak to s dostupností telefonu v Evropě nebude valné (pokud si jej nedovezete či nenecháte poslat).

Telefon má hlavní 3,4″ displej s rozlišením FWVGA (480 x 854 px) a zobrazením 3D obsahu, bez nutnosti použití speciálních 3D brýlí. Displej je usazen na otočné konstrukci. Z druhé strany je druhý displej, s úhlopříčkou 0,7″ a typu OLED, jež zobrazuje zmeškané události, čas a datum. Povzbuzen tímto lákadlem nabízí telefon dále unikátní 16 Mpx fotoaparát s autofocusem, LED bleskem a nahráváním HD 720p videa.

Je potřeba dbát i na odolnost, a tak Sharp zajistil telefonu odolnost proti vodě – navlhnutí, pokropení a ponoření do vody. Půjde přitom asi o certifikaci IP67, která zaručuje ponoření do jednoho metru na dobu třiceti minut bez újmy. Model Aquos 007SH pracuje na operačním systému Android 2.3 Gingerbread, což je opravdu nečekané zjištění a jen to dokládá, že i výrobci jako Sharp raději sáhnou po Androidu, než aby neustáli implementovali svou platformu. I když telefon podporuje sítě GSM i WCDMA, v Česku bude mít vzhledem k chybějícímu distributorovi dveře k prodeji zavřené.

Z výbavu nutno zmínit ještě GPS, Wi-Fi (802.11 b/g/n), Bluetooth 3.0 a překvapivě i Infraport, který se těší v Japonsku stále velké oblibě (na ovládání TV je prostě nepřekonatelný). Dále nechybí microSD slot, digitální TV tuner a microHDMI port. Telefon má rozměry 113 x 51,8 x 19,3 mm, hmotnost 140 gramů.

ČLÁNKY:,
Nová platební aplikace od Googlu posílá peníze skrze zvuk

Nová platební aplikace od Googlu posílá peníze skrze zvuk

DNES  |    |  diskuze (0)

Google v Indii zavedl novou platební aplikaci a nazval ji Tez, což v hindštině znamená rychlý. A ona je nejen velmi rychlá,ale…

První informace o Vernee Mix 2: malé rámečky a nízká cena

První informace o Vernee Mix 2: malé rámečky a nízká cena

DNES  |    |  diskuze (0)

Někteří z vás se možná v duchu ptali, jestli svůj „bezrámečkový“ smartphone chystá i společnost Vernee, která už přinesla řadu zajímavých telefonů…

HTC U11 Plus možná nabídne bezrámečkový design

HTC U11 Plus možná nabídne bezrámečkový design

DNES  |    |  diskuze (0)

Včera se u HTC děly velké věci. Za 1,1 miliardy dolarů odkoupila společnost Google část této tchaiwanské firmy. HTC tak může dál…

Mobilní zobrazení