Mobilizujeme.cz

Sharp ukázal světu voděodolný 16 Mpx fotomobil se 3D displejem

  |  5 komentářů  |  autor:

Sharp připravil jeden z nejlepších telefonů současnosti. Model s označením Aquos 007SH nese 16 Mpx fotoaparát, hlavní 3,4″ FWVGA displej se 3D zobrazením a druhý 0,7″ OLED displej, má OS Android 2.3, GPS, Wi-Fi, Bluetooth 3.0. Podporuje sítě GSM i WCDMA, a tak funguje po celém světě.

Sharp Aquos 007SH patří mezi jeden z nejžhavějších mobilních telefonů současnosti, jelikož přináší neotřelou výbavu v čele s 3D displejem, voděodolností a 16 Mpx fotoaparátem. Je však známo, že Sharp se za hranice Japonska příliš nevydává, a tak to s dostupností telefonu v Evropě nebude valné (pokud si jej nedovezete či nenecháte poslat).

Telefon má hlavní 3,4″ displej s rozlišením FWVGA (480 x 854 px) a zobrazením 3D obsahu, bez nutnosti použití speciálních 3D brýlí. Displej je usazen na otočné konstrukci. Z druhé strany je druhý displej, s úhlopříčkou 0,7″ a typu OLED, jež zobrazuje zmeškané události, čas a datum. Povzbuzen tímto lákadlem nabízí telefon dále unikátní 16 Mpx fotoaparát s autofocusem, LED bleskem a nahráváním HD 720p videa.

Je potřeba dbát i na odolnost, a tak Sharp zajistil telefonu odolnost proti vodě – navlhnutí, pokropení a ponoření do vody. Půjde přitom asi o certifikaci IP67, která zaručuje ponoření do jednoho metru na dobu třiceti minut bez újmy. Model Aquos 007SH pracuje na operačním systému Android 2.3 Gingerbread, což je opravdu nečekané zjištění a jen to dokládá, že i výrobci jako Sharp raději sáhnou po Androidu, než aby neustáli implementovali svou platformu. I když telefon podporuje sítě GSM i WCDMA, v Česku bude mít vzhledem k chybějícímu distributorovi dveře k prodeji zavřené.

Z výbavu nutno zmínit ještě GPS, Wi-Fi (802.11 b/g/n), Bluetooth 3.0 a překvapivě i Infraport, který se těší v Japonsku stále velké oblibě (na ovládání TV je prostě nepřekonatelný). Dále nechybí microSD slot, digitální TV tuner a microHDMI port. Telefon má rozměry 113 x 51,8 x 19,3 mm, hmotnost 140 gramů.

ČLÁNKY:,
HomTom S8: okopírovaná "es osmička" za pouhé 4 tisíce

HomTom S8: okopírovaná „es osmička“ za pouhé 4 tisíce

VČERA  |    |  2 komentáře

Za originální smartphone s bezrámečkovým designem, Samsung Galaxy S8, dáte v českých obchodech přes 20 tisíc korun. Pokud se vám ale nechce…

Apple iPhone 8 se objevil v nové reklamě na McDonald's

Apple iPhone 8 se objevil v nové reklamě na McDonald’s

VČERA  |    |  diskuze (0)

Pokud ještě i přes všechny nepotvrzené úniky visí nad novým iPhonem 8 nějaký otazník, týká se pravděpodobně displeje, jehož podoba – na…

Bude takto vypadat nový bezrámečkový telefon Xiaomi Mi Mix 2?

Bude takto vypadat nový bezrámečkový telefon Xiaomi Mi Mix 2?

VČERA  |    |  2 komentáře

Čínský výrobce již usilovně pracuje na novém telefonu Xiaomi Mi Mix 2. Předchozí řada zaznamenala úspěch, a to hlavně díky pokrokovému bezrámečkovému…

Mobilní zobrazení