Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Seznam.cz spustil zcela nový e-mail, zatím v Beta verzi. Vyzkoušejte jej také.

  |  96 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Český Seznam.cz spustil zcela nového e-mailového klienta, který by měl být během jara pro všechny uživatele. Zatím je k dispozici v Beta verzi. Přináší přepracovaný vzhled, spoustu nových funkcí a pohodlnější ovládání. Jak se povedl? Podívejte se.

E-mail od Seznamu byl poměrně dlouhou dobu víceméně stejný a na progresivní konkurenci ztrácel. Potřebná omlazovací kůra ale právě v těchto dnech přichází. Od minulého týdne je k dispozici prvním spolupracovníkům, od 17. ledna by měl být k dispozici také veřejně prvním zájemcům. Seznam při této příležitosti pozval novináře do svého pražského sídla, kde nám přepracovaný e-mail představil.

V čem je nový e-mail Seznamu odlišný od současné verze?

Nejzásadnější změny nového e-mailového klienta jsou technologického rázu. Nový Seznam.cz email je postaven jako javascriptová aplikace. Uživatel tedy při práci se svým e-mailem zůstává stále na jedné stránce, čímž se minimalizují datové přenosy. Celá práce je tak plynulejší a rychlejší. Další snížení objemu datových přenosů je dáno implementací FastRPC protokolu, což je speciální technika přenosu dat.

Nový Seznam.cz email také široce podporuje moderní technologie, například HTML5 či CSS3 (gradienty, File API, XHR2, atd.). Samozřejmostí je i podpora ukládaní stavu aplikace do URL, takzvaně za mřížku. Pro uživatele to de facto znamená, že mohou tlačítka Zpět a Reload ve svém prohlížeči užívat stejně, jako jsou zvyklí u běžných webových stránek. Kompletní výměnou také prošlo datové úložiště pro přílohy, které zajišťuje spolehlivější vydávání souborů uživatelům.

Upraven byl také design a uživatelské prvky. Přibyla například možnost využívat štítky k označení zpráv, ukládat a měnit nastavení či skin Seznam.cz emailu bez nutnosti znovunačtení stránky. Nově lze také používat metodu drag & drop pro přesouvání e-mailů do složek, přiřazení štítků k e-mailům, a také pro připojení i více příloh ke zprávě. Uživatel si může vybrat z různých variant rozložení schránky a lépe ji přizpůsobit stylu své práce. Rozložení e-mailu tak může být stejné jako doposud nebo podobné tomu, jak ho známe například z nejpoužívanějších e-mailových klientů.

Tvorba nového Seznam.cz emailu trvala více než rok. Zaměřili jsme se na uživatelský zážitek a snadnost používání webmailu jako aplikace, která je díky použitým technologiím rychlejší, navíc je práce s ní příjemnější. Je za námi také velké množství práce na backendu, což zaručí větší stabilitu našeho e-mailového řešení a vytváří nám prostor pro další rozvoj v budoucnosti,“ uvedl Tomáš Pergler, manažer produktového týmu Obsahových a komunikačních služeb, Seznam.cz. „Myslím, že máme nachystáno spolehlivé řešení, které bude vyhovovat jak běžným uživatelům, tak i těm, kteří využívají pokročilejší funkce či vlastnosti e-mailu,“ dodává Tomáš Pergler.

Cílem Beta verze Seznam.cz emailu je připravit službu k postupnému pouštění do ostrého provozu během jara 2012. Do té doby mohou příbývat další zajímavé funkce. Mluví se zejména o funkci pro navrhování přidání přílohy před odesláním e-mailu v případě, že pokud příloha chyběla a v obsahu e-mailu by se o přidání uživatel zmiňoval. Zcela jistě pak do ostrého provozu přibudou nové skiny.

Vyzkoušejte nový email Seznamu již brzy

Každý uživatel Seznam.cz emailu, který má zájem vyzkoušet si jeho novou podobu a pomoci s dalším vylepšením, se může zhruba od 17. ledna přihlásit do databáze beta testerů. K přihlášení v současné době slouží odkaz na Sblogu, či záložka „Vyzkoušejte“ na firemním facebookovém profilu Seznam.cz. E-mailová schránka takto přihlášených uživatelů pak bude v řádu několika dní převedena do Beta verze, a tím i nové podoby Seznam.cz emailu. Případné převedení do původní podoby již ale nebude možné.

Přepracovaná bude také mobilní verze emailu

Jiří Zíka ze Seznamu na tiskové konferenci předvedl také připravovanou mobilní verzi seznamáckého e-mailu. Po vzoru stolní verze nabídne přehledné prostředí s podobným skinem. Na některých věcech, jako jsou například některé ovládací prvky, se však ještě pracuje. Z toho důvodu dorazí mezi první uživatele, kteří mají aktivovanou novou Beta verzi, zhruba po 17. lednu.

ČLÁNKY:

Diskuze

Komentujte

avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
Kubyk002
Kubyk002

Placená reklama tento článek? Protože nevím, co to má společného s mobilními telefony, snad kdyby vydali nějaký program, tak ANO, ale snad deset procent článku, týkyjící se mobilu….

Jindřich Srb
Jindřich Srb

Dobrý den, bude k dispozici nová mobilní verze schránky. To nestačí? Nejedná se o reklamu, nýbrž o zajímavou informaci, kterou jsme získali přímo na tiskovce k tomu určené. A to snad stojí za to, se podělit s našimi čtenáři, že? Placená inzerce je zřetelně oddělena, nebojte :)

Sergiy Krynytskyy
Sergiy Krynytskyy

Naprosto obšlehlej vzhled od Mailu v OSX. Naprosto a totálně. Měli by se stydět.

AlesMIH
AlesMIH

Nové prostředí e-mailu Seznam napsané v Javě je naprostá nepřipravená katastrofa pro všechny platformy, jako je zejména Windows, Linux i Android.
Vraťte se ke staré verzi, nebo se nechte inspirovat Googlem, nebo to komplet předělejte.
A.

rudolf
rudolf

Nové prostředí je naprosto otřesné , pomalé , neustále mě nabádá abych něco vypnul. Budu se snažit přejít něka jinam. Na Seznamu jsem více než deset let , ale to co nyní provedli, tak to mě nutí jiít někam jinam. Navíc , názor na „nový“ seznam můžete poslat jen jednou a to na počátku. Později, až přijdete na různé chyby , tak je to zakázáno.

Křivková
Křivková

Nový email je horší než starý, jsem ze změny nešťastbá, chci svůj starý email zpět.

Hana Mandová
Hana Mandová

Také mi vyhovoval starý mail

Jana
Jana

Jeslti jste na nové verzi pracovali rok, tak byste se měli stydět. Je to šílenost, která akorát dezorientuje vaše dříve spokojené zákazníky. Vůbec se mi nelíbí především nový adresář a celkový nový vzhled e-mailu. Výhrad mám ale daleko více! Proč jednoduše nevrátite zpět původní verzi tomu, kdo není s novou spokojen? Jste tu snad pro lidi a když jsou lidé nespokojení (a že jich není málo), měli byste jim vyhovět a umožnit jim přechod zpět! Jinak budeme nuceni přejít k vaší konkurenci. :( Takže laskavě vraťte starou verzi e-mailu!

pebra
pebra

to jsem ráda, že nejsem sama se stejným názorem — jsem ve své vlastní poště dezorientovaná, nerozpoznám novou od staré… :)SEZNAME! VRAŤTE MI TO, CO JSTE MI VZALI!

Jan
Jan

Plne souhlasim!! Ten kdo prepracoval stary email na novy ,vytvoril nestesti a mnoho problemu pro lidi co pisi v anglictine. Neni zde kontrola slov jako u stareho.
Novy email je proste zmetek a ten co se snazil vymyslet neco lepsiho co nefunguje, musi byt hroznej blb!!!

pavlicek jan
pavlicek jan

Tak kamaráde,já jsem taky blb.A teď se nemohu zaboha dostat na starý seznam.

pepas
pepas

To jsme asi všichni ti co se nám seznam nelíbí,přesto si to musíme nechat líbit

alena
alena

Ano take chci zpet stary Seznam ten novy je otresny jiz tam pisu 3dny ale nic se nedeje nemam zajem o novy je spatny

Jirka
Jirka

Mám stejný názor a zkušenost, už jsem ke konkurenci přešel :)

Eva
Eva

Mám dotaz ke které konkurenci chci také děkuji.

Ivan
Ivan

Nejsme náhodou v České republice?

Jana
Jana

Ty mas postreh! Ptam se take…

Kratochvíl
Kratochvíl

Jsem stejného názoru,jako vy,

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Note 8, ale i 2 roky starý Samsung mají nejnovější zabezpečení

Note 8, ale i 2 roky starý Samsung mají nejnovější zabezpečení

DNES  |  Tomáš Richter  |  3 komentáře

Majitelé smartphonů Galaxy Note 8 ve Francii hlásí, že obdrželi lednovou záplatu a v Mexiku to samé potvrzují vlastníci výběhového Galaxy…

Vyzkoušeli jsme všechny 3 fotoaparáty u nového Samsungu A8

Vyzkoušeli jsme všechny 3 fotoaparáty u nového Samsungu A8

DNES  |  Luboš Srb  |  3 komentáře

Samsung tvrdí, že je jeho nový telefon přímo dělaný pro generaci mileniálů, a tomu je vše maximálně podřízeno. Tip: Samsung Galaxy A8 a…

Apple stojí za Microsoftem ve sporu s vládou USA

Apple stojí za Microsoftem ve sporu s vládou USA

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Poměrně nedávno jsem napsal názor o tom, jak vlády některých zemí, zejména těch „západních“ mají takovou zvláštní úchylku. Rády získávají data svých…

Mobilní zobrazení