Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

Seznam.cz spustil zcela nový e-mail, zatím v Beta verzi. Vyzkoušejte jej také.

  |  96 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Český Seznam.cz spustil zcela nového e-mailového klienta, který by měl být během jara pro všechny uživatele. Zatím je k dispozici v Beta verzi. Přináší přepracovaný vzhled, spoustu nových funkcí a pohodlnější ovládání. Jak se povedl? Podívejte se.

E-mail od Seznamu byl poměrně dlouhou dobu víceméně stejný a na progresivní konkurenci ztrácel. Potřebná omlazovací kůra ale právě v těchto dnech přichází. Od minulého týdne je k dispozici prvním spolupracovníkům, od 17. ledna by měl být k dispozici také veřejně prvním zájemcům. Seznam při této příležitosti pozval novináře do svého pražského sídla, kde nám přepracovaný e-mail představil.

V čem je nový e-mail Seznamu odlišný od současné verze?

Nejzásadnější změny nového e-mailového klienta jsou technologického rázu. Nový Seznam.cz email je postaven jako javascriptová aplikace. Uživatel tedy při práci se svým e-mailem zůstává stále na jedné stránce, čímž se minimalizují datové přenosy. Celá práce je tak plynulejší a rychlejší. Další snížení objemu datových přenosů je dáno implementací FastRPC protokolu, což je speciální technika přenosu dat.

Nový Seznam.cz email také široce podporuje moderní technologie, například HTML5 či CSS3 (gradienty, File API, XHR2, atd.). Samozřejmostí je i podpora ukládaní stavu aplikace do URL, takzvaně za mřížku. Pro uživatele to de facto znamená, že mohou tlačítka Zpět a Reload ve svém prohlížeči užívat stejně, jako jsou zvyklí u běžných webových stránek. Kompletní výměnou také prošlo datové úložiště pro přílohy, které zajišťuje spolehlivější vydávání souborů uživatelům.

Upraven byl také design a uživatelské prvky. Přibyla například možnost využívat štítky k označení zpráv, ukládat a měnit nastavení či skin Seznam.cz emailu bez nutnosti znovunačtení stránky. Nově lze také používat metodu drag & drop pro přesouvání e-mailů do složek, přiřazení štítků k e-mailům, a také pro připojení i více příloh ke zprávě. Uživatel si může vybrat z různých variant rozložení schránky a lépe ji přizpůsobit stylu své práce. Rozložení e-mailu tak může být stejné jako doposud nebo podobné tomu, jak ho známe například z nejpoužívanějších e-mailových klientů.

Tvorba nového Seznam.cz emailu trvala více než rok. Zaměřili jsme se na uživatelský zážitek a snadnost používání webmailu jako aplikace, která je díky použitým technologiím rychlejší, navíc je práce s ní příjemnější. Je za námi také velké množství práce na backendu, což zaručí větší stabilitu našeho e-mailového řešení a vytváří nám prostor pro další rozvoj v budoucnosti,“ uvedl Tomáš Pergler, manažer produktového týmu Obsahových a komunikačních služeb, Seznam.cz. „Myslím, že máme nachystáno spolehlivé řešení, které bude vyhovovat jak běžným uživatelům, tak i těm, kteří využívají pokročilejší funkce či vlastnosti e-mailu,“ dodává Tomáš Pergler.

Cílem Beta verze Seznam.cz emailu je připravit službu k postupnému pouštění do ostrého provozu během jara 2012. Do té doby mohou příbývat další zajímavé funkce. Mluví se zejména o funkci pro navrhování přidání přílohy před odesláním e-mailu v případě, že pokud příloha chyběla a v obsahu e-mailu by se o přidání uživatel zmiňoval. Zcela jistě pak do ostrého provozu přibudou nové skiny.

Vyzkoušejte nový email Seznamu již brzy

Každý uživatel Seznam.cz emailu, který má zájem vyzkoušet si jeho novou podobu a pomoci s dalším vylepšením, se může zhruba od 17. ledna přihlásit do databáze beta testerů. K přihlášení v současné době slouží odkaz na Sblogu, či záložka „Vyzkoušejte“ na firemním facebookovém profilu Seznam.cz. E-mailová schránka takto přihlášených uživatelů pak bude v řádu několika dní převedena do Beta verze, a tím i nové podoby Seznam.cz emailu. Případné převedení do původní podoby již ale nebude možné.

Přepracovaná bude také mobilní verze emailu

Jiří Zíka ze Seznamu na tiskové konferenci předvedl také připravovanou mobilní verzi seznamáckého e-mailu. Po vzoru stolní verze nabídne přehledné prostředí s podobným skinem. Na některých věcech, jako jsou například některé ovládací prvky, se však ještě pracuje. Z toho důvodu dorazí mezi první uživatele, kteří mají aktivovanou novou Beta verzi, zhruba po 17. lednu.

ČLÁNKY:
Dívka se nedožila rána. Ve spánku ji zasáhl proud z nabíječky

Dívka se nedožila rána. Ve spánku ji zasáhl proud z nabíječky

VČERA  |  Tomáš Richter  |  9 komentářů

Většina z nás běžně nechává svůj telefon v noci nabíjet. Lze si jen těžko představit, že taková nevinná činnost jako je…

Unikly fotografie chystaného telefonu Huawei P11 Plus?

Unikly fotografie chystaného telefonu Huawei P11 Plus?

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  3 komentáře

Huawei již všechny své letošní trumfy v rukávu vytáhl, proto se nyní začalo spekulovat o vlajkové lodi pro rok 2018. Nyní…

Facebook chce přetáhnout tvůrce videí. Vydal pro ně aplikaci

Facebook chce přetáhnout tvůrce videí. Vydal pro ně aplikaci

VČERA  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (0)

Největší sociální síť na světě vydala aplikaci Facebook Creator, která je určena lidem natáčejícím videa. Jde o konkurenci pro YouTube? Aplikace Facebook…

Mobilní zobrazení