Samsung znovu spouští aktualizaci na Oreo pro Galaxy S8 a S8+

22. 2. 2018  |  Tomáš Richter  |  12 komentářů

Před týdnem jsme vás informovali, že z neznámých důvodů Samsung přerušil rollout Androidu 8.0 Oreo pro své loňské vlajkové modely Galaxy S8 a S8+. Nyní máme informaci, že Samsung po revizi vysílá aktualizaci znovu do oběhu.

Tip: Samsung z neznámých důvodů přerušil aktualizaci na Oreo

Vypadá to na pohádku s hezkým koncem a snad tato informace potěší uživatele smartphonů S8 (recenze) a S8+ (recenze). Samsung znovu rozjíždí aktualizaci na Android 8.0 Oreo pro tyto dva modely. Jak jistě víte, není tomu dlouho, co jsme avizovali rollout, abychom vás pak upozornili na to, že dochází k jeho stažení z důvodu závažných chyb. V tu dobu jsme neměli ani oficiální stanovisko společnosti.

Po několika dnech čekání Samsung potvrdil, že u malé skupiny uživatelů docházelo k náhodným restartům zařízení poté, co si nahráli Oreo aktualizaci. Vývojáři společnosti pak na základě logů, které někteří zákazníci poskytli, museli prohlédnout a opravit celý balíček. A vypadá to, že v těchto hodinách se věci dostávají do pohybu a aktualizace na nejnovější Android může vesele pokračovat.

Nové verze firmwaru jsou G950FXXU1CRB7 pro Galaxy S8 a G955XXU1CRB7 pro větší S8+. Ti z vás, kteří již Oreo mají, zaznamenají velikost nové aktualizace přesahující 530 MB. Ti z vás, kteří zůstali na předchozí verzi systému, získají samozřejmě větší OTA balíček. V tuto chvíli nemáme informaci, jaká je jeho velikost.

Nové kolo aktualizace ohlašují uživatelé v sousedním Německu, tak je jen otázkou několika hodin či dní, kdy se dostane k nám. A je dost možné, že někteří z vás již aktualizaci stahují. Napište nám, jak to dopadlo a jak vám telefon „šlape“.

zdroj: phoneArena

Články: , , , , ,

12
Komentujte

avatar
11 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
DavidViktorFilipMiroslavLuboš Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Marek+Studnicka
Marek+Studnicka

Je dost možné,že někteří už aktualizaci stahují-no přeji redakci ten optimismus,spíše to vidím tak na týden,ale to už je jedno.Ted už to je opravdu jedno,Barcelona přede dveřmi,takže každý si tam jistě vybere svůj příští model i třeba Samsung S9-S9 Plus

Tomáš
Tomáš

Ani náhodou to tady není a dle oficiálního vyjádření Samsungu tak na konec března :(

Jiří
Jiří

Zatím pořád nic! Táhne se to

Sir.jaocobus
Sir.jaocobus

Máte ho už někdo? U mě zatím pořád nic… ani na SamMobile žádný český zatím není

Marek
Marek

S8 dnes v 8.00

Lucas
Lucas

Je to tam!! konečně stahuji Oreo… S8 T-mobile!!!

Tip: Pro hlasování v diskuzi se musíte přihlásit, či nejprve registrovat

NOVÉ ČLÁNKY

Apple HomePod konečně umožní i telefonování

Chytří asistenti, které můžete mít umístěné třeba v obýváku na stole a ovládáte je hlasem, jsou prima věc. Akorát je tedy smutné, že HomePod… (diskuze 0)

Jakub Mokříš  |   publikováno: DNES

Google Chrome na Androidu zrychlí a omezí čerpání výdrže

Google Chrome je mezi uživateli velice oblíbený. Má však jednu neodpustitelnou vadu, na kterou občas spadne pár nevrlých, ale zato oprávněných slov. Chrome je… (diskuze 0)

Lucie Poláčková  |   publikováno: DNES

Samsung spouští vesmírnou VR ve spolupráci s NASA

Procházet se ve virtuální realitě po Zemi? Nuda. A co takhle se přesunout na Měsíc? V New Yorku bude Samsung testovat 4D simulaci chůze po… (diskuze 0)

Daniel Fousek  |   publikováno: DNES

Chystaný telefon Meizu X8 uniká na premiérové fotografii

Na konci minulého měsíce CEO společnosti Meizu, kterým je Jack Wong, prozradil, že se můžeme těšit na jejich nový model X8. Aktuálně se pak… (diskuze 1)

Tomáš Rajnoch  |   publikováno: DNES

Úniky prozrazují 4000mAh baterii u Galaxy Note 9

Jedna z nejočekávanějších novinek letošního roku – Samsung Galaxy Note 9 – se dočkala dalšího úniku. Tentokrát víme, jak velkou bude mít baterii. Hodně… (diskuze 2)

Jakub Mokříš  |   publikováno: DNES
Dodržujeme pravidla o ochraně osobních údajů.
K analýze návštěvnosti a personalizaci reklam používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.
Klasické zobrazení