Díky Samsungu budou mít i levnější smartphony 128 GB paměť

19. 3. 2015  |  Pavel Kreuziger  |  komentovat

Samsung představil nové řešení pro ukládání dat ve smartphonech. Jde o 3bitovou NAND eMMC 5.0 paměť s kapacitou 128 GB, a co je zde nejdůležitější, paměť je levnější než jiná řešení. Mohli bychom se tak už brzy dočkat dalšího nárůstu úložného prostoru v našich smartphonech, zejména těch cenově dostupnějších.

Nová 128 GB paměť je určena pro smartphony a tablety střední třídy. Nejde tak o stejný typ úložiště představený společností v únoru, který se používá u vlajkových lodí Galaxy S6 a S6 Edge.

Nové 128 GB flashové paměťové úložiště eMMC 5.0 zvládá rychlost sekvenčního čtení dat až do hodnoty 260 MB/s s až 6 000 IOPS (vstupními/výstupními operacemi za sekundu) pro čtení náhodných dat, a až 5 000 IOPS pro jejich zápis. Podle Samsungu je taková rychlost dostatečná pro pokročilé multitaskingové operace či zpracování videa v HD rozlišení.

O tom, kdy si budeme moci smartphony a tablety střední třídy se 128 GB prostoru na úložišti pořídit, se jihokorejský výrobce nezmiňuje. Předpokládáme ale, že sériová výroba na sebe nenechá dlouho čekat. Samsung pak s největší pravděpodobností bude prvním výrobcem, který bude takové množství prostoru pro ukládání dat na svých zařízeních nabízet.

Zdroj: Phone Arena

Články:

Komentujte

avatar
Tip: Pro hlasování v diskuzi se musíte přihlásit, či nejprve registrovat

NOVÉ ČLÁNKY

I Huawei P20 přijede ve zbrusu novém Porsche designu

Při pohledu na společnost Huawei si nelze nevšimnout i partnerských firem, které se kolem tohoto čínského giganta točí. Ať už jde o firmu Leica… (diskuze 0)

Jakub Fišer  |   publikováno: DNES

Motorola Moto G6 odhaluje veškeré důležité parametry

Motorola již brzy představí trojici nových modelů. Konkrétně se můžeme těšit na Moto G6 Plus, Moto G6 a Moto G6 Play. Nyní se dozvídáme,… (diskuze 0)

Tomáš Rajnoch  |   publikováno: DNES

Analytik: ohebný iPhone přijde, nejdříve však v roce 2020

Vloni Apple zaujal novátorským iPhonem X, který zboural všechny zajeté konvence fanoušků společnosti Apple; například co se týče ceny. Podle posledních odhadů se ale… (diskuze 3)

Jakub Fišer  |   publikováno: DNES

Superphone OnePlus 6: důležité specifikace odhaleny

Odhalení superphonu OnePlus 6 se pomalu blíží, a tak se začínají rojit další a další úniky. Tentokrát se nám do rukou dostal sumář klíčových… (diskuze 3)

Tomáš Richter  |   publikováno: VČERA

Funkce Edge Sense míří i na telefony, které nevyrábí HTC

Minulý rok HTC představilo model U11, který kromě špičkové výbavy zaujal také jednou unikátní funkcí. Tou je Edge Sense, nebo citlivé hrany. Nyní to… (diskuze 3)

Tomáš Rajnoch  |   publikováno: VČERA
Klasické zobrazení