Mobilizujeme.cz

Samsung Wave Y – drobek se základní výbavou, OS Bada 2.0 a NFC

  |  komentovat  |  autor:

Samsung Wave Y spadá do kategorie levných telefonů, což je pro řadu s operačním systémem Bada nezvyk. Telefon má 3,2″ HVGA displej, pouze 2 Mpx fotoaparát, Wi-Fi, Bluetooth 3.0, GPS, 1200 mAh baterii či 3,5 mm Jack. Neočekávaným přínosem může být pro telefon technologie NFC.

Samsung Wave Y disponuje nižší výbavou, než modely Wave 3 a Wave M. Je to znát především na dotykovém kapacitním displeji typu TFT LCD, jehož úhlopříčka je 3,2″ a rozlišení HVGA (i když na tom paradoxně bude telefon lépe, než Wave M s 3,65″ HVGA displejem, jež bude mít hrubší rastr), dále i 2 Mpx fotoaparátu s nahráváním HVGA videa se 30 snímky/s, kterému chybí LED blesk a zřejmě i autofocus. Určen tak bude především pro začátečníky nejen s operačním systémem Bada, který je v telefonu ve verzi 2.0, včetně grafické nadstavby TouchWiz.

Telefon podporuje rychlá data HSDPA (až 7,2 Mb/s), bezdrátové Wi-Fi (802.11 b/g/n), Bluetooth 3.0, microUSB 2.0 a 3,5 mm Jack. Nechybí opět NFC. Dostupná uživatelská paměť je pouhých 150 MB, avšak ji je možno rozšířit microSD kartou do kapacity 32GB. V přístroji je Li-Ion baterie s kapacitou 1200 mAh, se kterou jsou uváděny hodnoty výdrže – pohotovost až 570 hodin, hovory až necelých 7 hodin. Zbývá dodat, že Wave Y pohání 832 MHz procesor.

Samsung Wave Y se objeví na trzích také ve 4. čtvrtletí roku. Cenu odhadujeme na 4 000 Kč.

ČLÁNKY:,
Alcatelu předčasně unikají čtyři nové telefony střední třídy

Alcatelu předčasně unikají čtyři nové telefony střední třídy

DNES  |    |  diskuze (0)

Čínský Alcatel produkuje smartphony, které svou výbavou většinou spadají do střední nebo nižší třídy. A výjimkou zřejmě nebudou ani čtyři chystaná zařízení,…

Vyměněný displej vám může hacknout telefon

Vyměněný displej vám může hacknout telefon

DNES  |    |  diskuze (1)

Rozbil se vám při prázdninových radovánkách displej vašeho smartphonu? Tak si dejte pozor, jakým displejem ten rozbitý nahradíte. Může se vám totiž…

Recenze Samsung Galaxy J5 (2017): cesta do vyšších pater

Recenze Samsung Galaxy J5 (2017): cesta do vyšších pater

DNES  |    |  diskuze (0)

Galaxy J5 patří i ve své třetí iteraci – určené pro rok 2017 – mezi nejzajímavější telefony střední třídy. Je opět o…

Mobilní zobrazení