Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Samsung Wave III – recenze precizně střiženého dravce

  |  38 komentářů  |  autor: Jindřich Srb

Samsung Wave III s kódovým označením S8600 je v pořadí třetí elitní model se systémem Bada v nové verzi 2.0. Recenze telefonu Samsung Wave III přináší pohled na všechny novinky, zejména ty softwarové. Výrobce navýšil úhlopříčku displeje a vrátil se k Super AMOLEDU. Předností je také parádní kovová konstrukce.

Samsung Wave III (S8600) navazuje na předešlou dvojici extrémně designově povedených modelů s operačním systémem Bada, ke kterému neodmyslitelně patří kovová konstrukce. Výbava telefonu čítá i skvělý 4“ Super AMOLED displej s rozlišením WVGA, jednojádrový 1,4 GHz procesor, rychlá data, Wi-Fi s funkcí Wi-Fi Direct, 5 Mpx fotoaparát či GPS.

   
Samsung Wave III – oficiální fotografie

Za zapůjčení telefonu Samsung Wave III děkujeme oficiálnímu eShopu Samsung.

Bude Samsung Wave III úspěšný? Dokáže rozvlnit hladinu s mobilními telefony ve svůj prospěch? Napovědět může naše recenze telefonu Samsung Wave III.

 
Samsung Wave III – oficiální fotografie

Základní parametry – Samsung Wave III

Rozměry126 x 64 x 9,9 mm
Hmotnost122 g
DisplejSuper AMOLED, dotykový kapacitní, rozlišení WVGA (480 x 800 px), 16 milionů barev, úhlopříčka 4“
ochranné sklíčko Gorilla Glass, Multitouch, akcelerometr, proximity senzor, senzor jasu
Procesor a paměťjednojádrový, 1,4 GHz
3GB vnitřní (1GB uživatelsky dostupná) + paměťové karty microSD až 32 GB
Operační systémBada 2.0 + TouchWiz UI
Fotoaparát5 Mpx (2592 x 1944 px), autofocus, LED blesk, makro, samospoušť, efekty, geotagging nahrávání HD 720p videa se 30 snímky/s
Obsah balenínávod, baterie, nabíječka, stereo headset se špuntovými sluchátky, záruční list
Cena a dostupnost , prosinec 2011

Krátké postřehy z testování telefonu Samsung Wave III

Co se nám líbilo: parádní kovová konstrukce, 4“ Super AMOLED displej, 1,4 GHz procesor, 5 Mpx fotoaparát s autofocusem a LED bleskem, 1GB prostoru pro uživatele a 2GB prostoru pro aplikace, operační systém Bada 2.0, rychlá data HSPA až 14,4 Mb/s, Bluetooth 3.0, Wi-Fi (802.11 b/g/n) a Wi-Fi Direct, vytvoření Wi-Fi hotspotu se sdílením připojení k internetu, DivX HD, GPS s mapovými podklady Route 66 včetně možnosti hlasové navigace s českým hlasem, funkce sdílení obsahu v domácí síti AllShare, předinstalovaná aplikace ChatON, přístup na obchod Samsung Apps, čtení a úprava Office dokumentů Polaris Office, FM rádio s RDS, slušný webový prohlížeč s Flash Lite, užitečné widgety na domovských obrazovkách, dobrá výdrž, přední videokamerka, velmi dobrý audio výstup

Co se nám nelíbilo: operační systém Bada stále postrádá řadu běžných aplikací, slot na microSD kartu není tak lehce přístupný, chybí podpora plného Flash obsahu ve webovém prohlížeči, chybí hardwarové tlačítko fotoaparátu, navigace není zdarma, správa obsahu telefonu přes Kies Air se často nedaří (restart telefonu)

TIP: Pro podrobné informace o telefonu Samsung Wave III navštivte katalog mobilů.

Obsah balení: pěkně nadutá minikrabička

Samsung Wave III má v prodejní krabici přibalenu nabíječku s microUSB konektorem, datový USB kabel, stereo headset se špuntovými sluchátky, návod a záruční list. Telefonu by velmi slušelo i nějaké pouzdro, které se tak musíte případně dokoupit.

Vzhled a konstrukce: kovová elegance

Vzhled telefonu navazuje na přesně daná pravidla z předchozích dvou modelů Wave. Opět se jedná o exkluzivně konstrukčně zpracovaný telefon, s použitím kovových materiálů. I přesto zůstává hmotnost na příjemných 122 gramech. Rozměry krasavce jsou 126 x 64 x 9,9 mm, takže do běžné ruky padne dokonale. Samsung tak dokázal navázat na dva předešlé telefony, které se mohou pyšnit systémem Bada.

Samsung Wave III má přední stranu vyplněnu 4“ dotykovým Super AMOLED displejem, nad nímž nechybí název výrobce, hovorový reproduktor, dobře ukrytá čidla jasu či proximity a videokamerka, sloužící především k videohovorům. Pod displejem je to středové hardwarové tlačítko, po jehož bocích jsou dvě senzorová tlačítka. Telefon má zaoblené boční hrany a efektně zkosené zbylé hrany, z nichž ta horní navíc neobsahuje ani žádný port ani funkční tlačítko.

Na spodní hraně nalezneme uprostřed standardní microUSB port (2.0 s HS) a 3,5 mm konektor Jack. Osobně právě tuto hranu pro umístění Jacku pro sluchátka preferuji, jelikož při vyjmutí telefonu z kapsy mám telefon v ruce tak, jak jej ihned mohu používat, nikoliv vzhůru nohama. Zapomenout nesmím ani na otvor s ukrytým mikrofonem, mimochodem pouze jediném na telefonu, takže bez podpory aktivní redukce okolního hluku.

Držím-li telefon v pravé ruce, na jeho levém boku mám k dispozici tlačítko k regulaci hlasitosti. Na pravé hraně je umístěno tlačítko zámku displeje a zároveň i zapnutí/vypnutí telefonu. Jeho dlouhé podržení však neumožňuje třeba rychlou změnu profilu, jako tomu je u jiných systémů.

Když se podíváme na zadní stranu telefonu, horní a spodní část je odlišena od zbytku kovově taženého povrchu s nádechem hnědé barvy. Ve spodní části se nalézá tlačítko, jehož stiskem můžeme vysunout konstrukci. Horní část nese 5 Mpx fotoaparát, LED blesk a dvojitý prořez pro zabudovaný reproduktor. Celkově hodnotím konstrukční zpracování a rozmístění prvků na jedničku. Samsung dokázal vyrobit kvalitní, bytelný, a přitom tak plochý smartphone, který se dokáže zalíbit a ani se nemusí příliš snažit.

Baterie a výdrž: v rytmu majitele

K baterii telefonu vede velmi neobvyklá cesta. Zadní kryt je totiž zároveň jakýmsi pouzdrem telefonu, které se posune po vnitřní části směrem nahoru. Toto řešení zaručuje vysokou pevnost a odolnost telefonu vůči rozviklání či nedoléhání jednotlivých částí. Umožňuje to vyjmutí baterie, vložení SIM karty i paměťové microSD karty. Bohužel však s microSD kartou lze manipulovat až po vyjmutí baterie, což může být pro někoho nepříjemnost.

Kapacita baterie je 1500 mAh a jedná se o typ akumulátoru Li-Ion. Výrobcem uváděné hodnoty výdrže si můžete přečíst v katalogu mobilů, nicméně více vás budou zajímat skutečné hodnoty výdrže, získané v praxi. S telefonem jsem si užil krásné dva týdny, kdy mi dělal společnost jako můj hlavní telefon, a tak jsem jej denně využíval jak na volání (10-15 minut), tak SMS provoz (20 přijatých, 10 odeslaných), správu emailů (20 příchozích, 5 odchozích) a samozřejmě i aktivní data (operátor a pár hodin na Wi-Fi). Vyzkoušet se samozřejmě musela také GPS navigace během 30ti minutové jízdy z práce a poslech hudby stejně dlouhou dobu do sluchátek. Takto vydržel telefon dva i tři dny. Slušné? Rozhodně ano.

Opět ale záleží také na tom, jak moc se o telefon a defakto spuštěné procesy zajímáte, jak dokážete nepotřebné vypínat. Výrobce chválím za možnost vypínání aplikací přímo při vyvolání multitaskingového okna (správce úloh) se spuštěnými aplikacemi, a to podržením středového tlačítka. Vypínat lze jednotlivě či všechny naráz. Pokud bych měl za sebe označit největší „konzumenty“ energie, pak to bez debat je displej s vysokým jasem, GPS modul a aktivní datový provoz.

Displej, ovládání: Super AMOLED, super barvy

Co si budeme namlouvat, displej telefonu je opravdovou perlou. Jedná se o 4“ Super AMOLED s rozlišením WVGA (480 x 800 px) a zobrazením 16 milionů barev. Může tu tak být spojitost se Samsungem Galaxy S, který používá totožný displej, u něhož byl negativní ohlas na ostrost. Můj subjektivní pocit říká, že podobným neduhem trpí i Wave III. Barevné pojetí je však bezkonkurenční, stejně tak i pozorovací úhly a čitelnost na přímém slunci. Vyšší jas displeje zákonitě vykompenzuje vyšší spotřeba energie, která se projeví rychlejším úbytkem procent baterie. Za tu podívanou to ale stojí, nemyslíte?

Displej je každopádně kapacitní dotykový, což znamená, že k ovládání je potřeba stisk ploškami prstů, nikoliv nehty. Nechybí podpora ovládání více prsty najednou (Multitouch), což se hodí při přibližování/oddalování v galerii či webovém prohlížeči. Regulaci jasu můžete podřídit světelnému čidlo, případně nastavit vlastní, pevně danou úroveň. Zastoupení mají v telefonu i senzory – proximity a akcelerometr. Displej dokáže převracet obraz do všech čtyř stran. Některé servery pak uvádějí ochranu sklíčka Gorilla Glass, což není pravda (na seznamu zařízení není – http://www.corninggorillaglass.com/products-with-gorilla/samsung).

Systém a výkon: Bada povyšuje na verzi 2.0

Samsung Wave III je prvním zástupcem smartphonů s operačním systémem Bada 2.0, vyvíjeným přímo Samsungem. Ten si tak dělá zadní vrátka v případě budoucího neúspěchu Androidu, i když Bada by dokázala být i slušnou konkurenční větví v případě, že by ji Samsung začal výrazněji nabízet a hlavně pokročil ve vývoji. Nejnovější verze systému Bada 2.0 už se dá jednoznačně považovat za dospělou, byť v ní stále ještě chybí některé prvky, potřebné pro prosazení v konkurenci.

Telefon disponuje jednojádrovým procesorem s taktem 1,4 GHz, jež dodává telefonu obrovský výkon. Operační RAM paměť je tak trošku zahalena tajemstvím, nicméně ji odhadujeme na 512 MB. Za celou dobu testování jsme se nesetkali se zaseknutím systému, avšak se samovolným ukončením aplikace už ano – třeba při spuštění Kies Air a spárování s notebookem se telefon sám od sebe restartoval, opakovaně. Systém tak sice slibuje odladěnost a dobrou funkčnost za každého počasí, ale stále to nemusí být ono, chybičky se najdou.

Na systému je znatelné, jak moc se chce přiblížit k Androidu. Může za to především takřka shodná grafická nadstavba prostředí TouchWiz UI. Uzamčenou obrazovku se zvoleným pozadím, pozicí hodin, počasím či spořičem odemykáme posunem obrazovky po displeji. Tím se dostaneme na domovské obrazovky, kterých je vedle sebe 7, s rozšířením až na 11. Na každou přitom můžeme umístit vybrané widgety, nicméně od výrobce jsou všechny na obrazovkách rozmístěny, takže nejdříve musíme některý odebrat podržením prstu na displeji a zvolením požadavku u widgetu a pak se onen odebraný objeví ve spodu displeje jako nabízený na vložení. První obrazovka zleva pak je trochu rozdílná od ostatních, jelikož na ni nelze widgety přesouvat, ale pouze na ní zapínat vybrané, určené právě pro tuto obrazovku – např. AP Mobile, kalendář, Yahoo Finance či oblíbené kontakty. Horní okraj displeje je určen výsuvné liště, na které se zobrazují informace o stavu signálu sítě, Wi-Fi, čas, zvukový profil a stav baterie, který si lze v nastavení telefonu obohatit o zobrazení zbývajících procent baterie. Po vysunutí lišty máme na výběr rychlé zapnutí/vypnutí Wi-Fi, Bluetooth, automatické otáčení displeje a zvuků. Zobrazeny tu jsou také nejrůznější oznámení (zprávy, hovory, emaily).

Spodní část obrazovky je vyhrazena v domovských obrazovkách i menu telefonu pro čtveřici zkratek, zleva klávesnice, kontakty, zprávy a menu/domů. Menu sestává z celkem 4 x 4 ikon aplikací, přičemž menu je složeno z, po sobě jdoucími, obrazovkami. Rozmístění aplikací lze lehce měnit, stačí přidržet prst kdekoliv v menu telefonu. Samsung vybavil telefon i režimem tzv. Stolní hodiny, kdy jsou zřetelně viditelné hodiny a datum na displeji s vybranými zkratkami na spodní hraně displeje. Tento režim bych viděl uplatnitelný především v režimu připojení do doku, který ovšem s telefonem není v balení dodáván.

Telefonování, zprávy, email: s kontakty je samá práce

Zprávy jsou nastaveny tak, aby se řadily do konverzací dle odesílatele. Mezi nimi lze vyhledávat. Psaní zpráv má následující možnosti: prediktivní zadávání textu, souvislé zadávání (Swype), automatická velká písmena, tečka, režim rozpoznávání hlasu. Na výběr jsou čtyři režimy zadávání znaků, a to klávesnice QWERTY, klávesnice 3 x 4, psaní rukou v rámečku nebo psaní rukou na celý displej. Psaní na softwarové klávesnici je bezchybné, a to jak na výšku, tak i šířku displeje. U zpráv je velice užitečnou funkcí ta, která umí naplánovat zprávu a odeslat ve zvolený čas. Vy tak dopředu můžete navolit, kdy se komu máte hlásit a pak už se o to dál nestarat. Telefon má také aktivní blokování zpráv od navolených čísel.

Emailový klient pro správu více schránek funguje spolehlivě. Na výběr je účet Exchange ActiveSync, Hotmail, Google, Yahoo! či jiný. U příjmu zpráv nechybí možnosti jako omezení velikosti emailu, odeslání zprávy o přečtení či načtení obrázků. U odesílání pak třeba důležitost, ponechání kopie, obdržení zprávy o doručení a přečtení, poslání vizitky, podpisu. Užitečnou funkcí je blokace nežádoucích emailů.

Telefonní funkce a správa kontaktů už není tak úsměvná, jako předešlé dva odstavce. Vezměme to ale pěkně popořádku. Alfanumerická klávesnice, určená pro vytáčení telefonních čísel, má velká tlačítka a možné funkce volání – z kontaktů, z výpisu hovorů, z oblíbených kontaktů a dále i rychlé uložení čísla, poslání SMS či použití čísla ze zpráv. Ve výpise hovorů se zobrazují položky s příslušným začleněním – kontakty ze SIM karty jsou označeny SIM. Protokol zobrazuje všechny hovory dohromady nebo zmeškané zvlášť.

Sranda končí ve chvíli, kdy je potřeba synchronizace kontaktů jinou cestou, než přes SIM kartu. Telefon si totiž špatně rozumí s vlastním programem Kies a nejinak tomu je při přetahování kontaktů přes emailové účty. O co jde? Samsung Wave III vám jednoduše korektně nepřevede informace u kontaktů, jako různé poznámky, adresy či emaily. Přes SIM kartu přitom vše funguje dobře. Kontakty dovolují jinak ukládat řadu informací, včetně specifického vyzvánění (na výběr 15 zvonění nebo vlastní hudba). Vytvářet lze skupiny kontaktů a přidávat do oblíbených. Nechybí rychlé vyhledávání či posun po abecedě na pravém okraji displeje. Telefon jsme používali spolu s bezdrátovým sluchátkem Jabra BT2045 a objevily se problémy – restart telefonu při prvním spárování se sluchátkem a někdy se hovor sám přepnul zpátky do telefonu při vytáčení čísla, i když bylo sluchátko půl metru od telefonu.

Fotoaparát, video: obstojí s bravurou

Samsung Wave III umožňuje pořizovat fotografie v rozlišení až 5 Mpx (2560 x 1920 px) nebo videozáznamy v rozlišení HD 720p (1280 x 720 px) se 30 snímky/s. Ostrost fotografií zajistí autofocus, dobré světelné podmínky LED blesk. Prostředí fotoaparátu není ničím novým, má svůj zaběhlý systém a logiku. Na levé výsuvné liště lze rychle upravovat režim blesku, přepínat mezi hlavní či sekundární VGA kamerkou, měnit režim fotografování (úsměv, panorama, noc, atd.) a další nastavení. V těch mimo jiné nechybí třeba makro režim, změna rozlišení fotografie, samospoušť, efekty, rozpoznání mrknutí či přiřazení pozice (geotagging).

K dispozici je náhled poslední fotografie s možným přechodem do galerie. Na displeji se zobrazuje ještě přepínací tlačítko mezi režimem fotoaparátu a videokamery. Kvalitou fotografie ani video rozhodně neurazí, naopak mile překvapí. Ostatně, posuďte sami z přiložených zkušebních fotografií.

Zkušební fotografie – Samsung Wave III:

Organizační funkce, Office: pracovní vytížení zvládá

Systém Bada ve verzi 2.0 obsahuje velmi podobnou výbavu základních aplikací, potřebných kdykoliv a kdekoliv, jako jiné systému. Nepřekvapí proto kalendář, hodiny, světový čas, stopky, časovač, poznámky, úkoly, moje soubory, Google vyhledávání, diktafon, kalkulačka, či hlasové příkazy. Správa obrázků a fotografií probíhá přes Galerii, ve které můžeme spustit prohlídku fotografií, fotografie sdílet (zpráva, email, Bluetooth, Wi-Fi Direct, Communities), otočit či oříznout.

Polaris Office (verze 3.0) je aplikace, ve které si bez obtíží otevřeme a upravíme, případně vytvoříme zcela nový, Office soubor, tedy Word, Excel či PowerPoint. Nebojte, podpora Office 2007 zaručena. Vytváření nových souborů je hned v počátku rozděleno na to, jestli požadujete formát 2007 (.docx, .xlsx., .pptx) či starší (.doc, .xls., .ppt). Pro čtení PDF souborů slouží tatáž aplikace. Mezi dalšími funkcemi telefonu mohu zmínit některé widgety na domovských obrazovkách, třeba poznámky, na které se dá velmi rychle a efektně zaznamenat, co právě potřebujete.

Hudba, hry, sociální sítě: Java hry a audio výstup v hlavní roli

Wave III vás dokáže zabavit poslechem hudby nebo třeba hraním her. Na své si přijdou i ti, co rádi sledují filmy či videa na YouTube. Music Hub je obchod s hudbou, kde si lze poslechnout ukázku a poté zakoupit vybrané tituly. K tomu však potřebujete účet na 7digital. Sledovat můžeme video soubory (podpora DivX, XviD, MP4, H.264, MKV) v rozlišení HD 720p, které telefon přehrává naprosto bez komplikací, plynule i s posuny. Samozřejmostí jsou titulky. YouTube videa přehrajeme na webových stránkách nebo přímo v aplikaci.

Hudební přehrávač Samsungu Wave III nabízí ekvalizér s řadou přednastavených režimů, efekty či typ vizualizace. Nechybí ani opakování skladeb či náhodný výběr. Přehrávač můžete během přehrávání minimalizovat na pozadí a přitom na telefonu dělat jiné věci. Samotný audio výstup je velmi kvalitní, především díky zvukové technologii a kvalitnímu dodávanému stereo headsetu se špuntovými sluchátky. Díky 3,5 mm konektoru Jack není problém případně k telefonu připojit i jiná sluchátka. Někomu se může zalíbit audio technologie SRS 5.1. Mínus dostává telefon za absenci stereo reproduktorů, takže se výrobce nepoučil od druhé generace modelu Wave. Poslech hudby doplňuje FM rádio s RDS, spustitelné až se sluchátky. V něm můžeme nastavit automatické hledání frekvencí (AF), text a názvy stanic (RDS) a třeba i vypnutí za zvolený čas. Oblíbené stanice snadno ukládáme (8 pozic). V rádiu lze i nahrávat právě naladěnou stanici.

Hry jsou nezvykle ukryté v menu pod položkou Java. Nalezneme zde tituly jako BlockBreaker3, Gold Rush, GuitarHero5, Hold’em Poker 2 a Solitaire 3. Další hry bychom měli nalézt přímo na webu Samsungu, k němuž vede položka „další hry“. Nenechte se však zmýlit, pod odkazem žádné hry nenaleznete. Samsung evidentně zapomněl pro telefon nějaké připravit, a tak jsou tu všechny složky zcela prázdné. Chyba! Obchod Samsung Apps nicméně obsah nabízí, tam se prázdna nedočkáte. Nabídka titulů však přibývá znatelně pomalu, což systému celkově škodí.

Wave III přináší Samsungem propagovanou službu ChatON, se kterou můžete být neustále v kontaktu s přáteli. Další, nejen, sociální účty (Samsung, Facebook, Twitter, LinkedIn, Exchange ActiveSync, Windows Live, Google, Yahoo!, atd.) nastavíme přímo v Social Hubu.
Aplikace IM v sobě ukrývá WL Messenger a Yahoo! Messenger.

Konektivita, GPS, web: bez klasické Flash je to k pláči

Nejprve se pojďme podívat na GPS, kterou je telefon obdařen. Ta si dokáže poradit s nalezením pozice bez asistované A-GPS během minuty, v opačném případě je načtení otázkou vteřin. GPS je velmi citlivá – přesná. Přítomen je digitální kompas. Mapové podklady a jiné informace dodává do telefonu Route 66 a překvapivě TomTom (nejspíše kamery, provoz, atd.), stejně jako navigaci včetně hlasových pokynů, avšak to je spojeno s nutností placení licence. Samsung nazývá software jako Samsung LBS Vyzkoušení po dobu 30ti dní zdarma vítáme. Aplikace má všechny dnešní přednosti mobilního navigačního softwaru, jako 3D pohled, upozornění na kamery, zajímavá místa, rychlost, či otáčení do všech stran displeje. Škoda, že neexistuje podobně zdařilá aplikace Google map, jako je tomu na Androidu. OS Bada tak výrazně strádá právě v oblasti map a navigací, které nedokáže poskytovat zdarma.

Wave III disponuje webovým prohlížečem s názvem Samsung Dolphin Browser, založeném na Webkitu, připomínajícím silně prohlížeč v Androidu. Zdání však klame, protože minimálně podpora jen Flash Lite obsahu je znatelná, kromě YouTube videí se vám obsah nezobrazí, a to je škoda, které se výrobce u takového telefonu prostě nemůže dopustit. Jinak k prohlížeči nemám výhrady, protože zobrazení stránek je korektní, nechybí ani správce stahování, přidávání záložek, nastavení specifické úrovně jasu či zalamování textu. Služba Caster dokáže sdílet vybranou stránku rychle mezi telefonem a sociálními účty (požadován účet Samsung), a tak ji během okamžiku máte nasdílenou mezi přáteli.

Konektivitu telefonu můžeme začít bezdrátovým Wi-Fi (standardy 802.11 b/g/n), včetně Wi-Fi Direct pro jednodušší párování se zařízeními. V domácí síti můžeme sdílet obsah pomocí funkce AllShare. Správa obsahu telefonu v počítači by měla v ideálním případě probíhat přes software Kies či Kies Air (návod na něj na webu Samsung), ovšem ten nám korektně nepracoval ani po několika reinstalacích. Telefon se mnohdy nespároval. Samsung by tak na odstranění problému měl zapracovat, protože to kazí dojem z jinak skvělého telefonu.

Datové přenosy přes operátora jsou možné v režimu GPRS/EDGE či rychlejším HSPA, přičemž stahování (HSDPA) až 14,4 Mb/s a odesílání (HSUPA) až 5,76 Mb/s. Které datové přenosy jsou u vás dostupné, zobrazuje ikonka na displeji (G, E nebo 3G(+)). Bezdrátové přenosy na krátkou vzdálenost, sloužící zejména pro připojení náhlavní soupravy, zastupuje Bluetooth 3.0. Připojení k počítači a nabíjení je realizováno přes microUSB 2.0 + HS.

Závěr recenze smartphonu Samsung Wave III

Třetí model se systémem Bada, který má tu čest nést označení Wave III, na mě zanechal po testování takové rozporuplné pocity. Na jednu stranu jsou pro mě konstrukční zpracování, použitý displej a výkon telefonu naprosto bezkonkurenční, naproti tomu však citelně chybí nabídka aplikací, nedoladěný software Kies, špatná správa kontaktů a chybějící podpora Adobe Flash v plném rozsahu, to vše dělá z telefonu opět jen průměrný model, který se z chyb předchozí verze příliš neponaučil. To nemluvím o absenci stereo reproduktorů, o nichž se u minulé generace horlivě hovořilo a předpokládalo se, že Samsung přijde s Wave III s nápravou.

Aktuální cena Samsungu S8600 Wave III v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

A tak zde máme Samsung Wave III, který dokáže zaujmout, upoutat pozornost, naplnit nejrůznější požadavky uživatelů, avšak na některých výtkách by výrobce měl okamžitě zapracovat, jinak se výraznějšího prodeje telefonu nedočká. V souvislosti s konkurenčními telefony bych však byl velmi opatrný, jelikož řada modelů Wave nemá vzhledem k vlastnímu systému Bada u jiných výrobců protivníky. Pokud se vám nový Samsung Wave III přesto zalíbil, pak neváhejte a pořiďte si jej.

kovové zpracování problémy s Kies Air
 4″ Super AMOLED pouze Flash Lite 4
5 Mpx fotoaparát nedostatek aplikací
Wi-Fi včetně Direct
Polaris Office
parádní audio výstup
mapové podklady Route 66

..

Testovaný produkt: Samsung Wave III, autor recenze: Jindřich Srb, hodnocení: 5/5
ČLÁNKY:, ,

Diskuze

38
Komentujte

avatar
27 Comment threads
11 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
29 Comment authors
LuberdiceFilipVladimírPetrMisa Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
fry
fry

keď to tak čítam, tak prichádzam k názoru, že wave3 skutočne má tie isté chyby ako môj wave2. som zvedsavý, ako sa môj wave2 zmení po nainšatlovaní bady2. mne tiež niekedy správne nefunguje kies. dúfam, že správa kontaktov nebude horšia, ako na starej bade. treba povedať, že najväčšou prednosťou všetkých troch modelov wave je ich dizain a displej.

vasek2
vasek2

je nejaky telefon od Samsungu, ktery fyzicky (rozmery, kov, zpracovani) je stejny, ale ma android nebo wp?

Pavel
Pavel

Radci za ty penize Samsung galaxy W a je to bez nervu. Pripada mi tenhle system podobny Nokia Belle, ted jde o to ktery je lepsi :)

Gorilla Glass
Gorilla Glass

Dobry den, planujem kupu wave 3 a doteraz som si bol isty ze ma aj Gorilla Glass, bolo by mozne, keby ste skontrolovali aj prilozenu dokumentaciu, alebo krabicu? Na stranke corning gorilla glass chyba viac telefonov ktore by ich sklom mali disponovat, napr. nokia 700 a 701.
btw tu je full list:
http://www.corninggorillaglass.com/products-with-gorilla/full-products-list
Dakujem

Pandacz
Pandacz

Pěkný telefon. Bada dospěla, byť stále kousek k dokonalosti chybí (ach ten prohlížeč..). Po zkušenosti s Wave I však asi půjdu příště do jiného systému. Nejvíce mi vadí absence kvalitní navigace (Rute 66 jí rozhodně není a Sygic nefunguje správně). Ještě by mě zajímalo porovnání kvality fotografií s jedničkou. U té to není nic moc.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Únik prozradil chystaný telefon Samsung s Androidem Go

Únik prozradil chystaný telefon Samsung s Androidem Go

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

V dubnu se díky benchmarku prozradil připravovaný low-endový smartphone od Samsungu. Nyní víme díky úniku víc. Prozatímní název je Samsung J260F,…

Stylus S Pen ke Galaxy Note 9 může přinést převratné funkce

Stylus S Pen ke Galaxy Note 9 může přinést převratné funkce

DNES  |  Jakub Mokříš  |  2 komentáře

Dne 9. srpna by mělo dojít k představení Samsungu Galaxy Note 9. V posledních dnech se však začalo hovořit o tom,…

Nejnovější update pro smartphony OnePlus způsobuje trable

Nejnovější update pro smartphony OnePlus způsobuje trable

DNES  |  Jakub Foltýn  |  3 komentáře

OnePlus nedávno uvolnil OTA update pro několik svých zařízení – OnePlus 3 a 3T, OnePlus 5 a 5T, a také nejnovější OnePlus…

Mobilní zobrazení