Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Samsung Wave II a Samsung Galaxy 551 v redakci – ptejte se

  |  20 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Do redakce dorazila dvojice očekávaných novinek – Samsung Wave II a Samsung Galaxy 551. Ptejte se na cokoliv ohledně nástupce původního modelu Wave – Samsungu Wave II, a ohledně druhého testovaného Samsungu Galaxy 551 s výsuvnou QWERTY klávesnicí.

V redakci pro Vás neustále testujeme nejnovější a nejzajímavější mobilní telefony na trhu. Nyní máme v rukou dvojici očekávaných Samsungů – modely Wave II a Galaxy 551. Jejich recenze přineseme v nejbližší době.

Samsung Wave II (S8530) je nástupce prvního telefonu s operačním systémem Bada OS, původního modelu Wave (S8500). Nepřináší žádná převratná vylepšení, spíše jen miniaturní změny, a to jak k lepšímu, tak i k horšímu. Design telefonu se nezměnil, došlo pouze k zvětšení rozměrů a narostla také hmotnost.

Samsung Wave II disponuje opět kvalitním dotykovým kapacitním displejem, místo technologie Super AMOLED je však použita technologie Super Clear LCD, a to na větší úhlopříčce 3,7″ (původní Wave má 3,3″). Operační systém Bada OS povýšil na novou verzi 1.2 a nechybí oblíbená grafická nadstavba TouchWiz 3.0.

Aktualizováno: Přečtěte si již naši recenzi Samsungu Wave II.

Samsung Galaxy 551 je vylepšená verze modelu Galaxy 550 (Galaxy 5) o plnohodnotnou výsuvnou QWERTY klávesnici. Přináší větší dotykový kapacitní displej s úhlopříčkou 3,2″ (oproti 2,8″) a rozlišením 240 x 400 px (oproti 240 x 320 px). Operační systém Android OS je ve vyšší verzi 2.2 Froyo a nechybí opět grafická nadstavba TouchWiz 3.0. Povýšil také fotoaparát ze 2 Mpx na 3,2 Mpx, ovšem stále chybí autofocus. Ve výbavě je dále k dispozici Wi-Fi, rychlá data HSPA či GPS.

Dotazy týkající se mobilních telefonů Samsung Wave II a Samsung Galaxy 551 pokládejte v diskuzi pod článkem. Ptejte se na vše, co Vás zajímá.

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

20
Komentujte

avatar
10 Comment threads
10 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
PavellenkaTerezaBonehellwet Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Shepp
Shepp

Ten galaxy 551 má foták 3,2mpx? Někde sem četl že má 5mpx s AF

Luboš Srb
Luboš Srb

Dobrý den, Samsung Galaxy 551 má opravdu 3,2 Mpx fotoaparát s autofocusem.

Jika
Jika

Mohli byste udělat nějáké srovnání super amuledu a clear lcd ?

Luboš Srb
Luboš Srb

Dobrý den, v redakci bohužel momentálně nemáme žádný telefon se Super AMOLED displejem, nicméně včera jsem Super Clear LCD u Samsungu Wave II osobně porovnával se Super AMOLED displejem původního Samsungu Wave a rozdíl byl jasně patrný. Super AMOLED displej má černou barvu opravdu černou, zatímco u Super Clear LCD displeje dochází vlivem vysokého jasu ke změně černé barvy na šedivou.

avi
avi

Dobrý den, u Galaxy 551 mě zajímá zadávání české diakritiky na hw klávesnici (např. v porovnání s X10 mini pro).

Na zahraničních fórech se řešila stabilita wifi a různé patálie s GPS – snad kombinovaného sw/hw původu, navíc snad u celé rodiny Galasy. Jaké jsou v tomto ohledu vaše zkušenosti a dojmy s 551?

Luboš Srb
Luboš Srb

Dobrý den, text s českou diakritikou se zadává na hw klávesnici Samsungu Galaxy 551 tím způsobem, že přidržíte např. písmeno „e“ a na displeji se objeví dané písmenko s dostupnou diakritikou (tj. „é“,“ě“, ..). Stejným způsobem se píše text s diakritikou také přes softwarovou klávesnici. Psaní pomocí slovníku T9 bohužel není možné. Na stabilitu Wi-Fi a GPS se v následujících dnech zaměříme.

avi
avi

Díky za vysvětlení. Písmenko s diakritikou lze z nabídky vybrat pomoc hw klávesnice (např. šipkami či jinak), nebo je nutno sahat na displej? Těším se na budoucí recenzi!

Luboš Srb
Luboš Srb

Přesně tak, písmenko lze vybrat pomocí šipek na hw klávesnici a tlačítkem „ok“ potvrdit vložení. Děkujeme za přízeň :-)

lad
lad

Dobrý den, podporuje Samsungu Galaxy 551 vzdálený přístup k SIM kartě (rSAP), jako je tomu u Samsungu Galaxy S?

Luboš Srb
Luboš Srb

Dobrý den, s podobným dotazem jsme se zatím nesetkali a nemáme s tím zkušenosti. Můžete poskytnout návod, jak to zjistit?

lad
lad

nedá se to nijak nastavit jen se pokusit mobil spojit s HF sadou Bluetooth III. např ve škodě oktávii. http://sgalaxy.cz/forum/43-firmware/7858-rsap

Luboš Srb
Luboš Srb

Pokusíme se to zjistit příští týden u Toyoty Auris, u které běžně používáme vzdálené ovládání přes palubní desku pomocí Bluetooth a u Nokie 2330 Classic je vše plně funkční.

Pavel
Pavel

ne, zadny Android pokud vim nepodpuruje funkci rSAP u VW, Skody, Seatu, Audi

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Niantic se zaměřil na cheatery v Pokémon GO

Niantic se zaměřil na cheatery v Pokémon GO

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Dnes Niantic oznámil změny v postupech proti cheaterům v Pokémon GO. Nová pravidla budou taková, že nejdříve přijdou dvě varování a…

Samsung možná plánuje spojit řadu Note s modely S

Samsung možná plánuje spojit řadu Note s modely S

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (1)

Informace o tomto smělém činu přinesl korejský server The Bell. Ten tvrdí, že pusu na špacír si pustil sám zástupce ředitele…

Ulefone Armor 5: první superodolný smartphone s výřezem

Ulefone Armor 5: první superodolný smartphone s výřezem

DNES  |  Luboš Srb  |  3 komentáře

Číňané nám poskytli exkluzivní oficiální snímky připravovaného telefonu Ulefone Armor 5, který se má zapsat do historie jako první superodolný smartphone…

Mobilní zobrazení