Mobilizujeme.cz

Trendy: Soutěž o telefon Sony | jak vybrat telefon | Huawei Mate 20 Pro | Android 9 Pie aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Samsung Wave 723 – recenze chytrého telefonu s flipem

  |  55 komentářů  |  autor: Jindřich Srb

Samsung Wave 723 je telefon s koženým flipem. Recenze telefonu s OS Bada, který má výbavu v čele s dotykovým displejem, 5 Mpx fotoaparátem, HSPA, Wi-Fi, Bluetooth 3.0 a konektory microUSB a 3,5 mm Jack. Ladně vyhlížející telefon ocení zejména ženy.

Mobilní telefon Samsung Wave 723 do recenze zapůjčil e-Shop Samsung.


Samsung Wave 723 – oficiální fotografie

Vlna telefonů s OS Bada přichází do Česka. Mezi prvními po již prodávaném Samsungu S8500 Wave dorazil na trh elegantní Wave 723, nabízející po delší době kožený flip k ochraně displeje. Úzce vyhlížející telefon poskytne komfort při práci i zábavě. V bílém provedení s kovovými zády a černým okolím displeje se povedl. Radost z něj budou mít především ženy.

Základní parametry – Samsung Wave 723

Rozměry110 x 54 x 11,8 mm
Hmotnost100 g
DisplejTFT, rozlišení WQVGA (240 x 400 px), 262 tisíc barev, úhlopříčka 3,2“
Paměť100 MB + paměťové karty microSD až 16GB
Operační systémBada 1.1
Fotoaparát5 Mpx (2560 x 1920 px), autofocus, LED blesk
Obsah balenínávod, baterie, nabíječka, stereo headset, datový USB kabel, flip
Cena a dostupnost6 000 Kč, od prosince 2010

Krátké postřehy z testování Samsungu Wave 723:

Co se nám líbilo: zpracování spolu s použitými materiály, výdrž baterie, uživatelsky přívětivý OS Bada 1.1, výměnný kryt s koženým flipem, rychlá data i bezdrátové sítě Wi-Fi, GPS s navigací Route66, přesný dotykový kapacitní displej

Co se nám nelíbilo: obsahově bídný obchod Samsung Apps, v balení není paměťová karta

TIP: Pro podrobné parametry telefonu Samsung Wave 723 navštivte katalog mobilů.

Obsah balení: s mistrnou rozvahou

Hezky vyhlížející krabice od telefonu v sobě ukrývá uživatelskou příručku, klasická pecková sluchátka, datový USB kabel, nabíječku, baterii a přídavný flip. Bohužel, např. paměťovou kartu si musí každý sám dokoupit.

Vzhled a konstrukce: kovově plastová krása s flipem

Konstrukce telefonu na mě působí velice podobně jak u modelu Wave 723, tak i Wave 525. Je to dáno stejným rozmístěním funkčních prvků i tlačítky pod displejem. Nic na tom, že Samsung Wave 723 má něco navíc – přídavný kožený flip, který chrání displej před poškrábáním a zároveň dává telefonu patřičný šmrnc.

Na černý přední kryt navazuje sněhově bílý boční rámeček a zadní stříbrný kovový kryt baterie s viditelnými prořezy pro reproduktor a 5 Mpx fotoaparát s LED diodou a autofocusem.

Rozložení tlačítek na pravém boku telefonu je neměnné – vypínací a fotoaparátové. Protilehlý bok má tlačítka hlasitosti a otvor pro poutko. Ostatní prvky jsou situované na horní hranu telefonu, a to konkrétně microUSB port s přesuvnou krytkou a 3,5 mm konektor Jack.

Displej a ovládání: hraje všemi barvičkami

Displej typu TFT má úhlopříčku 3,2“, rozlišení 240 x 400 px, dotykovou kapacitní technologii (ovládání prsty nebo kapacitním stylusem), zobrazuje 262 tisíc barev a nechybí ani funkce Multitouch (ovládání více prsty) a akcelerometr pro automatické překlápění displeje. Podsvícení displeje se nereguluje automaticky, pouze manuálně. Otočením telefonu lze např. vypnout budík nebo odmítnout hovor. Čitelnost displeje je při slunném dni o něco horší a je potřeba si pořádně přidat jas na nejvyšší úroveň.

Baterie a výdrž: v rytmu fairplay

Oceňuji snahu výrobce o kvalitní výdrž telefonu, které docílil umístěním Li-Ion baterie o kapacitě 1200 mAh. Udávaná výdrž v pohotovostním režimu je doslova pohádková – 1200 hodin, při volání rovných 14 hodin. Při aktivním využívání telefonu se výdrž pohybuje kolem 5 dní až týdnu, záleží hlavně na době zapnuté Wi-Fi a úrovni jasu displeje. Nabíjení je možné i přes USB kabel při připojení k počítači.

Prostředí telefonu: Bada a dvě jedničky

Samsung se netají plány v blízké budoucnosti postupně přejít z již postaršího prostředí na poměrně kladně hodnocený operační systém Bada, jehož zakladatelem sám jest. Zatím budou telefony s OS Bada odlišeny v názvu, dle slova Wave. V tuto chvíli mají OS Bada modely S8500 Wave, S8530 Wave II, Wave 525, Wave 723, Wave 575.

Start systému Bada 1.1 trvá zhruba 20 sekund, od chvíle zapnutí do naběhnutí systému a možnosti cokoliv v něm dělat. Základních obrazovek je celkem 6, s jedním společným podkladovým obrázkem, po kterém se posouváme dle obrazovek. Do menu tvořeného třemi a více po sobě jdoucími obrazovkami (dle počtu nainstalovaných aplikací) se vstupuje středovým tlačítkem pod displejem. Rozmístění ikon není pevně dané, každý má právo si je přeskupit. Pouze trojice odkazových ikon na klávesnici, kontakty a zprávy je pevně daná.

Po vzoru telefonů s Androidem má OS Bada horní schovaný panel, který vyjede po posunutí prstem ve směru dolů. Na něm jsou rychlé volby a zobrazení – konektivita, profil a oznámení (zprávy, zmeškané hovory).

Telefonování a zprávy: sám si zavolá

Funkce v oblasti telefonního seznamu a zpráv se běžně odvíjí od operačního systému, který telefon nabízí. Bada OS je ale na poli systémů úplný nováček. Samsung Wave 723 ukládá telefonní kontakty do vnitřní paměti telefonu, čili můžete si uložit takřka neomezený počet kontaktů. Ke každému kontaktu vám mobil dovolí uložit individuální vyzvánění, obrázek, adresu, přezdívku, narozeniny a mnohé další údaje. Kontakty můžete zařadit do skupin či přidat do oblíbených pro jejich rychlejší nalezení.

Zprávy jsou pro přehlednost řazeny do konverzací v social hubu. Celkem se jich uloží max. 1300 do telefonu. Při psaní můžete využít jak QWERTY klávesnici v režimu na výšku displeje, tak i v pohodlnějším režimu na celou šířku displeje. Během psaní můžete použít slovník T9 a nad editorem si kontrolovat počet zbývajících znaků do právě psané zprávy. Nechybí doručenky, MMS, e-mailový klient a ani funkce „kopírovat a vložit“. Novinkou je pak funkce „plánovaná zpráva“, kdy si zvolíte datum a čas pro automatické odeslání zprávy.

Funkci Falešný hovor ocení ti z vás, kteří potřebují v určený čas rychlý důvod např. pro opuštění pracoviště. Funguje to celé tak, že si nastavíte čas, ve který vám bude telefon sám volat, vy hovor klasicky přijmete a spustí se předem nahraný hlas, nerozeznatelný od hovoru. Ten vás jednoduše odvolá z nepříjemného jednání či dalších zapeklitých situací. Nikdo přitom nic nepozná!

Multimédia, zábava: baví mě přirozenost

Dobře zacílen je telefon na sociální sítě. Nainstalované má klienty Facebook, Twitter, YouTube, IM (Palringo, Yahoo!). K tomu se přidává několik her – Kostky, EDGE a Parachute Panic. Nabídka dalších je na Samsung Apps, kde jsou také různé aplikace, zdarma i placené.

Složka hudba v sobě seskupuje skladby, má vyhledávání a funkci rozpoznání hudby. Přehrávač hudebních souborů nepostrádá ekvalizér, efekty a vizualizace. Přehrávanou skladbu je možno ihned sdílet přes zprávu, email či Bluetooth, nastavit jí jako zvonění, najít podobnou či přidat do seznamu skladeb. K poslechu je v telefonu FM rádio s RDS, ukládáním stanic a automatickým laděním, ovšem fungujícím po připojení sluchátek.

Fotoaparát: čočka v kovu ukrytá

Telefon má 5 Mpx fotoaparát (2560 x 1920 px) s autofocusem i přídavným LED bleskem a další funkce, z nichž jmenujme režim fotografování (panorama, úsměv, nepřetržitý, jeden snímek), režim zaostření (autofocus, makro), scény, efekty a geotagging. Fotografie se ukládají dle volby do telefonu nebo na paměťovou kartu. Rozlišení videa je maximálně QVGA s 30 snímky za vteřinu, formát mp4.

Zkušební fotografie – Samsung Wave 723

Fotografie v nejvyšším možném rozlišení 5 Mpx působí na oko dobrým dojmem, jsou kvalitně zaostřené, bez šumu a deformace. Barvy jsou skutečné a nedochází k jejich slévání. Dovedu si představit takový fotoaparát využívat při různých situacích jako náhradu za běžný fotoaparát.

Organizační funkce: starosti nepřidělá

Telefon má v menu dostupný kalendář s nastavením připomenutí, hodiny s budíkem (opakování), stopkami a časovačem, kalkulačku s jednoduchými početními operacemi a záznamník zvuku. Poznámky, čtečku Office dokumentů a podobné očekávané funkce je nutno stáhnout v obchodě Samsung Apps.

Poněkud zaostalý mi přijde telefon s mapami Google Maps 2.3.2, vždyť aktuálně už jsou mapy 4.6. Samsung trochu zaspal, a tak si musí každý novější mapy stáhnout sám z webu Google. Mapy používají k určení polohy vestavěnou GPS i datové přenosy přes operátora (nelze vypnout). Samsung Wave 723 má dostupnou navigaci Route66, podmínky jsou na webu společnosti Route66 (https://secure.66.com/samsung_wave/). Určení vaší polohy a mapové podklady, pokud si je stáhnete pomocí programu Route 66 Sync přímo do mobilu, jsou zdarma. V případě, že ale budete chtít navigovat z místa A do místa B, budete si muset zakoupit licenci na navigaci, která vás přijde na 6 EUR ročně s aktualizací radarů atd. či 30 EUR doživotně.

Datová výbava: ústupky šly stranou

Samsung Wave 723 nepohrdl datovou výbavou, proto uživatel získává přístup k rychlým sítím HSDPA (3,6 Mb/s) i bezdrátovému Wi-Fi (802.11 b/g/n). Nepostradatelný může někdy být Bluetooth, jež Samsung implementuje ve verzi 3.0 s výrazně nižší spotřebou a větším dosahem. Vlastně jako jediný z předních výrobců telefonů se nebojí novou verzi používat do svých telefonů. Pro připojení k počítači volte microUSB port (2.0), schovaný pod posuvným krytem na horní hraně telefonu.

Webový obsah se dá prohlížet přes Samsung Dolphin Browser 2.0 (založen na WebKitu), doinstalování dalších prohlížečů (Opera Mobile, Opera Mini a další) je nejisté – na Samsung Apps k dispozici zatím nejsou. Prohlížeč si poradí s klasickými stránkami, ukládá hesla a historii, Flash ovšem nepodporuje.

Závěr recenze Samsungu Wave 723

Samsung Wave 723 na mě zanechal velice kladný dojem, a to zejména díky skvělé datové podpoře, jednoduchosti prostředí operačního systému Bada 1.1 a především zpracováním, na kterém oceňuji kombinaci plastu a kovu, přiléhavost a pevnost. Přídavný flip využijí spíše ženy, pro které jsou podobné „malichernosti“ velkým lákadlem.

Systém Bada pracuje rychle, stabilně, bez viditelných zaseknutí či restartů telefonu. Příjemná grafika a snadná instalace nových aplikací či her ze Samsung Apps jsou přínosem, i když zatím obchod po obsahové stránce strádá a na konkurenci ztrácí.

Koupit Samsung Wave 723 na e-Shopu Samsung.

pevné zpracování paměťová karta v balení
OS Bada 1.1 málo dostupných aplikací a her
přídavný flip
5 Mpx fotoaparát
Wi-Fi, HSDPA, GPS
obchod Samsung Apps
výdrž
ČLÁNKY:, ,

Diskuze

avatar
28 Comment threads
27 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
38 Comment authors
feninDagmarSimipepa 4Katka Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Xman
Xman

Dobrý den,
musím Vás pochválit, protože vydáváte recenzi tohoto telefonu jako první, ale mám jednu otázku.
Myslíte, že displej 240×400 na 3″2 displeji je v dnešní době kvalitní?
Díky

David
David

Velikánská škoda toho displeje, v denšní době mě to prostě odrazuje. Kdyby měl lepší rozlišení tak bych o něm uvažoval, vypadá dobře a šlape rychle a plynule :)

jirka_ch
jirka_ch

Dobrý den. Mám zájem o samsung wave 723. V současné době mam SE W810i a používám na něm nějaké java aplikace. Jak je to s podporou javy na telefonu wave 723??..podporuje OS Bada javu a existuje možnost bezproblémového instalování java aplikací??
Dále mě zajímá rychlost procesoru (kmitočet) a velikost paměti RAM a ROM.
děkuji za odpověd

Jimbo
Jimbo

Tak jsem nějakou tu dobu hledal, ale žádný info o procesoru a ramkách nenašel, snad jen test, kde ho srovnávali s nějakym dalšim a psali tam, že wave 723 postrádá procesor a o Ram/Rom tam nebyla ani zmínka, nevím co je na tom pravdy :-) ale možná by bylo lepší zainvestovat a koupit si Samsung Wave(S8500). A jestli se nebojíš tak si můžeš koupit šedivku jako já. (a máš ho za 6500) :-))

Jimbo
Jimbo

Jo a jak je to Javou to netuším ale určitě najdeš nějaký ty hry a aplikace na http://www.samsungapps.com/
(musíš si tam ale zadat svůj mobil)

jirka_ch
jirka_ch

to si nemyslim že by neměl procesor a ram a rom.něco ten telefon pohánět musí.a OS a spuštěné aplikace taky musí být někde uloženy takže ram tam musí byt.nevím proč se o tym nikde nepíše.možná by bylo fajn aby k tomu něco řekl ten kdo recenzoval tento mobil třeba ví víc:))))…jo a jinak asi sem mimo ale kterej mobil je ten šedivka?

Jimbo
Jimbo

Ne .. šedivky jsou obchody, které vyvážejí ze zahraniči. To si buď vygoogly slovo šedivý obchod :D nebo mi dej nějaký kontakt a já ti to vysvětlím ;-)

adis002
adis002
OCh
OCh

Zdravím, telefon jsem koupil manželce k Vánocům a šlape jako hodinky – nějak jsme nevydrželi do 24. :-) Jediné, co mě mrzí, je navigace, která se musí platit. Ohledně procesoru – někde jsem četl, že tam je 800MHz – jestli si to pamatuju dobře a vnitřní paměť je 100MB. Ale třeba se pletu.

lukas
lukas

Dobrý den, takže do telefonu nejde nahrat nejaka offline navigace, která by byla zdarama (jako je to treba u samsung jet)?

Tomáš
Tomáš

Dobrý den. Chci se zeptat jestli telefon umí pracovat s Microsoft Office dokumenty a PDF. díky

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Garmin má nové hodinky stvořené pro ztížené podmínky

Garmin má nové hodinky stvořené pro ztížené podmínky

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Garmin je koncem roku 2018 nebývale aktivní, k čemuž ho nejspíš tlačí i konkurence ze strany ne-tradičních výrobců. Aktuálně na…

Firma Essential propustila 30 % zaměstnanců. Důvod?

Firma Essential propustila 30 % zaměstnanců. Důvod?

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Velké propouštění ve velkých firmách obvykle značí nějaký problém. A typicky je to problém, za který propuštění zaměstnanci nenesou…

Facebook chce vidět k vám domů, pracuje na "televizi" s kamerou

Facebook chce vidět k vám domů, pracuje na „televizi“ s kamerou

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (1)

Není to tak dávno, co Facebook představil jakýsi chytrý komunikátor Portal. To je jednoduché zařízení s displejem a webkamerou,…

Mobilní zobrazení