Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Samsung uvede ke Galaxy S8 speciální bezdrátová sluchátka

  |  12 komentářů  |  autor: Jakub Fišer

Samsung známe jako trendsetera, kterým se vždy inspirují slabší bojovníci na poli mobilních telefonů. To, k čemu ale v horizontu půl roku dojde, je ze strany Samsungu čirá inspirace dalším velkým trendesterem – Applem – Samsung totiž ke své vlajkové lodi Galaxy S8 představí i bezdrátová „in ear“ sluchátka.

Není velkým tajemství, že se společnosti Samsung a Apple již v minulosti sami sebou různě inspirovali a přetahovali o patenty. Málokoho potom překvapí, pokud se Samsung rozhodne ze svého smartphonu Galaxy S8 odstranit 3,5mm audio konektor. Ovšem co takhle, kdyby Samsung (po vzoru Applu) představil ke svému smartphonu bez jacku bezdrátová sluchátka?

Už to tak skutečně vypadá, že Samsung tato sluchátka představí. Zůstává ovšem otázka, zda-li zůstanou čistě externí záležitostí, jako Apple AirPods, nebo jestli budou přibaleny k smartphonu přímo v balení; uznávám, že tím by Samsung nad Applem absolutně triumfoval.

V Samsungu (a vlastně i všichni výrobci, co se chystají udělat takový tah) by si měli uvědomit, že nahradit tolik zajetou a ikonickou věc, jakou je audio jack, něčím, jako jsou bezdrátová sluchátka, rozhodně nebude snadné a chce to absolutně perfektní zařízení, což zatím ani AirPods nejsou.

zdroj: SamMobile

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
Martin
Martin

Ajeje další šmejd který bude stát 5K.

ErgoProxy
ErgoProxy

Tak to je přeci jediný pravý důvod rušení perfektně funkčního jacku, abyste si musel koupit další předražený křáp. Výrobcům už prostě nestačí ani extrémní přirážky za rádobyprémiovost vlajkových lodí v podobě cen atakujících 30k Kč!

Martin
Martin

A komu to cpeš? Ceny telefonů se běžně pohybují (a vždycky to tak bylo) v rozmezí 20-30K. Perfektně funkční jack je už pravěk, který do deseti let zmizí, bude nahrazen bezdrátem a USBC. Pokrokové firmy to nikdy neměly snadné. Nejdůležitější je zbavit se nepotřebných konektorů, mechanik, disket, VHSek, koňských spřežení a dalších vymožeností. Pár důchodců bude vždycky brblat, ale to už k tomu patří.

xD
xD

Co to meleš :-D telefony rozhodně nestály vždy 20-30K… a JACK co se týče kvality zvuku zatím ničím nenahradíš

Mara
Mara
Asi jste nikdy neviděl kolik stály, dnes už retro telefony ;) Takže věta „a vždycky to tak bylo“ je na místě, pokud chcete napsat, že retro telefony neberete ač to platí do toho „a vždycky to tak bylo“ tak i novější telefony se pořád berou i v rozmezí 20 – 30K. Samozřejmě se dá sehnat i za méně, ale na úkor toho, že tam bude něco chybět a nebo kvalita bude horší – třeba fotoaparát či zvuk. Ale je taky pravda, že někdy se podaří nějaký model který je třeba hned na začátku prodeje za 16K a dokáže to natřít… Číst vice »
xD
xD

Mara: kolik stáli první generace iPhonů? kolik stály vlajkové lodě v té době top výrobců? 20-30K to teda rozhodně nebylo, to ,že kdysi, když se telefony vyvejely a byly v plenkách stály podstatě prototypy takové peníze je pravda, ale s masovou vyrobou šla cena hodně dolů.. to by pak vše muselo zustat na vysoké ceně i po prvních letech vývoje, prostě zahájením masovější výroby se výrobek zlevní..

Mara
Mara
Pořád stáli dost. Už jenom z důvodu toho, že to byli nějaké novinky. Něco pomalu průlomového a nezměnilo se to. Retro telefony, třeba za 29K byly v podstatě také vlajkové lodě. A pořád není žádná změna. Vlajkové lodě měli vždy takové rozmezí nebo aspon skoro vždy. A je jedno zda je masová výroba nebo ne. Ta cenovka se tam prostě dá. Pak je věc druhá kolik se toho za tu cenu prodá. A pak to dopadá tak, že to rapidně klesá. Ale musím uznat, že by to bylo pěkné kdyby si ve firmách řekli, že když mají masovou výrobu a… Číst vice »
Honza7521
Honza7521

Martine, jestli chceš kvalitní bezdrátová sluchátka, tak si musíš také pořádně připlatit. A i tak to nebude ono.

Mr.Ferda
Mr.Ferda

Můj první mobil stal kolem 60 tisíc, ještě že to šlo napsat na firmu. První soukromy už GSM stal lehce přes 15 tisic. Siemens S10. První mobil s MP3 Siemens SL45I taky 15 tisic, chytrý SX1 21 tisíc. U Android to samé. Až po současnost modely v ceně 15 až 24 tisíc. Ano špička je drahá. Ovšem s BT sluchátka má běžte do …… ostatně ty tuny různých adaptéru pro Apple na čínských shopeCh jsou výsměch tomu nápadů odstranit Jack.

Libb
Libb

Nebylo. HTD Desire jsem kupoval za asi 10000 Kč, Samsung S3 za 15000, S4/S5 za 18000 atd. Ty ceny brutálně rostou.

Vladimír
Vladimír

Samsung opět „nečekaně“ kopíruje od Applu. Samsung je prostě až třetí jakost a nemá své nápady.

hate_apple
hate_apple

Zrovna v tomhle ho kopírovat nemusel.

wpDiscuz
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Nový Apple iMac Pro v prodeji. Vyjde nejméně na 140 tisíc Kč

Nový Apple iMac Pro v prodeji. Vyjde nejméně na 140 tisíc Kč

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Červnová konference Apple WWDC přinesla kromě nové verze iOS 11 či macOS i nějaký ten hardware. Pro mnoho…

Univerzální držák do auta nyní seženete za pouhých 100 korun

Univerzální držák do auta nyní seženete za pouhých 100 korun

DNES  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (1)

Používáte telefon v autě jako navigaci? Nebo třeba občas za jízdy vyřizujete hovory a potřebujete mít tedy obrazovku…

Samsung Notebook 9 Pen a Notebook 9 (2018) oficiálně představeny

Samsung Notebook 9 Pen a Notebook 9 (2018) oficiálně představeny

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Tak a je to venku. Společnost z Jižní Koreje dnes oficiálně představila novou řadu ultrabooků pro nadcházející rok.…

Mobilní zobrazení