Mobilizujeme.cz

Samsung S8530 Wave II – Super Clear LCD místo Super AMOLED

  |  3 komentáře  |  autor:

Samsung S8530 Wave II je nový přírůstek k již prodávanému modelu S8500 Wave. Nový je u něj displej, a to typu Super Clear LCD, větší úhlopříčka 3,7″, metoda vkládání znaků T9 Trace, ostatní parametry se nezměnily.

Samsung S8530 Wave II doplňuje S8500 Wave

Samsung S8530 Wave II je alternativou oblíbeného modelu S8500 Wave. Toho se prodalo přes milion kusů v Evropě a další miliony kusů ve zbytku světa. Osvěžení přináší nelogicky označený Wave II, který si lehce spletete s modelem Samsung S5250 Wave 2. Není číslice, jako číslice. Značení modelů Samsung je tedy pěkná záhada, protože nedávno oznámený systém značení by logicky znamenal psát Samsung Wave S853. Neztraťte se a vyberte si správně.

Doporučujeme: Přečtěte si naši recenzi Samsungu Wave II.

Samsung S8530 Wave II Samsung S8530 Wave II

Není displej jako displej

Super AMOLED displej modelu S8500 Wave byl nahrazen typem Super Clear LCD u S8530 Wave II. Jestli je to v závislosti na nedostatku oněch Super AMOLED displejů, které si Samsung nedokáže v současnosti vyrábět, když velkou část odvádí již nasmlouvaným výrobcům, je otázkou. Kvalitu posoudíme až v reálu, snad se Samsungu tohle řešení nevymstí, když se má jednat o nástupce či alternativu modelu Wave. Úhlopříčka se zvětšila na 3,7″, rozlišení WVGA zůstalo stejné, i počet barev 16 milionů. Samozřejmostí je akcelerometr pro automatické překlápění displeje, senzor vzdálenosti, světelný senzor, podpora Multi-touch, ochrana proti poškrábání, snadné odemykání displeje a rozpoznávání napsaných znaků.

Samsung S8530 Wave II Samsung S8530 Wave II
Samsung S8530 Wave II – oficiální fotografie

OS Bada 1.2 osvěží vaše psaní

Telefon si polepšil ve verzi operačního systému Bada, nese 1.2. Ta umožňuje snazší aktualizace přímo výrobcem a má zcela nový prediktivní způsob vkládání znaků T9 Trace (na způsob Swype). Svižný chod zajistí totožný procesor, ARM Cortex A8, s taktem 1GHz. Vnitřní paměť má hodnotu 1,5GB + 390 MB pro uživatele, nechybí microSD slot až pro 32GB karty.

TIP: Pro kompletní parametry navštivte katalog mobilů – Samsung S8530 Wave II.

Samsung S8530 Wave II Samsung S8530 Wave II Samsung S8530 Wave II

Neměnná je datová podpora, čítající přenosy přes operátora GPRS, EDGE i HSPA, dále bezdrátové Wi-Fi (802.11 b/g/n), Bluetooth 3.0 a microUSB 2.0. Pro poslech hudby je přítomen 3,5 mm konektor Jack. Změn nedoznal ani fotoaparát. Opět se jedná o 5 Mpx s autofocusem a LED bleskem, s řadou neocenitelných funkcí a nahráváním HD 720p videa. Telefon má GPS a digitální kompas spolu s navigací Samsung Mobile Navigator.

Připlaťte si za minimum inovací

Nepatrné změny se dočkalo střední potvrzovací tlačítko, které se přetvořilo s kosočtverce do oblejších tvarů. Z výbavy ještě jmenujme FM rádio s RDS a nahráváním, prohlížeč Office souboru Picsel, editor obrázků, hudební přehrávač a videopřehrávač (s podporou Xvid a DivX videí). Někomu se může uvedení modelu S8530 Wave II zdát jako výstřel do prázdna, podle nás ale Samsung dává jasně najevo právo volby mezi dvěmi rovnocennými modely. Po úspěšném začlenění modelu S8500 Wave je tu další telefon s OS Bada, jehož výbava si zaslouží obdiv. Nevadí, že je použit jiný typ displeje, mrzí však přemrštěná cena v přepočtu 11 tisíc korun, za kterou se telefon začne prodávat od listopadu v Německu. Další země budou následovat posléze.

ČLÁNKY:,
Češi přišli s novou aplikací pro předpověď počasí. Je dost dobrá

Češi přišli s novou aplikací pro předpověď počasí. Je dost dobrá

DNES  |    |  26 komentářů

Čeští vývojáři nezaháleli a přišli s velmi zajímavou aplikací, která se zabývá meteorologií. Pokud si myslíte, že se jedná o nějakou jednoduchou aplikaci,…

U O2 si zítra můžete zamluvit iPhone 8, 8 Plus a Apple Watch 3

U O2 si zítra můžete zamluvit iPhone 8, 8 Plus a Apple Watch 3

DNES  |    |  diskuze (0)

Minulý týden představila kalifornská společnost Apple nové produkty. Trojici iPhone 8, 8 Plus, X nebo Apple Watch 3. První dva zmíněné smartphony…

Co se stane, když do vás narazí letící či padající dron? Bolí to

Co se stane, když do vás narazí letící či padající dron? Bolí to

DNES  |    |  diskuze (0)

S tím, jak se drony staly dostupné širokým masám, zároveň stoupá pravděpodobnost, že se budou stávat (a už se stávají) nejrůznější incidenty.…

Mobilní zobrazení