Mobilizujeme.cz

Samsung prý hodlá opustit Android. Nahradit by jej měla Bada či MeeGo

  |  40 komentářů  |  autor:

Internetem se rozletěla zpráva o tom, že Samsung údajně hodlá do konce příštího roku kompletně opustit Android kvůli patentovým tahanicím a nahradit jej vlastní platformou Bada či převzít vývoj upadající platformy MeeGo.

Výrobce zařízení s Androidem (Samsung, HTC, LG, Sony Ericsson a další) ohrožující čím dál tím více patentové spory. Google se tedy rozhodl, že ochrání Android koupí mobilní divize Motoroly, která vlastní řadu patentů. Ačkoliv v oficiálních prohlášeních tuto akvizici všichni přední partneři používající Android přivítali jako důležitý krok k ochraně Androidu, uvědomili si, že Motorola před nimi získá konkurenční výhodu.


Platforma Bada 

Nejvíce vystrašilo spojení Google – Motorola ambiciózní Samsung, kterému by mohla nejistota kolem Androidu a jeho budoucnosti překazit plány stát se jedničkou na trhu. Korejský výrobce totiž nejvíce těží právě ze smartphonů s operačním systémem Android. Samsung se tak nechce spoléhat jen na Androidu, údajně bude více vsázet na svoji platformu Bada. Ta letos povýšila na verzi 2.0 a přináší srovnatelné funkce jako Android. Prostor ke zlepšování má ale Samsung stále v oblasti obchodu Samsung Apps, který nabízí ve srovnání s Android Marketem jen malý zlomek aplikací.


Nokia N9 s operačním systémem MeeGo

Zahraniční zprávy pak dále ukazují, že Samsung přemýšlí i o možnosti převzetí platformy MeeGo, kterou letos nabídne Nokia N9 jako první telefon a podle původních informací i jako poslední telefon. Platforma MeeGo si přitom v případě Nokie N9 získala jak novináře, tak i širokou veřejnost a vznikla dokonce i petice proti ukončení vývoje. Samsung by tak mohl využít popularity této platformy a vyvíjet ji dále ve stylu open-source, podobně jako Google vyvíjí Android.

Samsung by prý měl Android opustit do konce příštího roku a mezitím se rozhodnout, která platforma jej posléze nahradí. Co na tento krok Samsungu říkáte, pokud je pravdivý? Chtěli byste, aby dal Samsung přednost své platformě Bada nebo aby zachránil platformu MeeGo? Své názory můžete pokládat do diskuze pod článkem.

zdroje: meegoexperts, androidpit

ČLÁNKY:,
Galaxy Note 8 se objevil na webových stránkách Samsungu

Galaxy Note 8 se objevil na webových stránkách Samsungu

DNES  |    |  diskuze (0)

Do představení nového phabletu Note 8 již zbývá jen pár dní. O tomto zařízení víme snad vše, a to díky předešlým únikům,…

Recenze Sony Xperia XZ Premium: film pro pamětníky v HDR

Recenze Sony Xperia XZ Premium: film pro pamětníky v HDR

DNES  |    |  5 komentářů

Prémiové materiály, prémiové funkce, ale hlavně prémiový displej. To jsou devizy, kterými se teď druhdy odepisovaný japonský gigant snaží zaujmout zájemce o…

Google představí nový Android 8 v pondělí. Bude to Oreo?

Google představí nový Android 8 v pondělí. Bude to Oreo?

VČERA  |    |  diskuze (0)

Ačkoliv z Googlu unikla informace, že nový Android jen tak nevyjde, nakonec odložení nebylo tak drastické. Konečně se totiž dozvídáme skutečné datum…

Mobilní zobrazení