Mobilizujeme.cz

Samsung představil Windows Phone střední třídy: Samsung Omnia M

  |  7 komentářů  |  autor:

Bez jakéhokoliv varování představila společnost Samsung svůj třetí přírůstek do rodiny Windows Phone. Model Samsung Omnia M je telefon se zaměřením na střední třídu, který nabídne 1 GHz procesor, 4″ displej nebo třeba 5 Mpx fotoaparát s autofocusem a LED bleskem.

V pořadí již třetím přírůstkem do Windows Phone rodiny společnosti Samsung je model Samsung Omnia M. Jak již můžeme z písmena M v názvu soudit, jedná se o telefon střední třídy, který však má stále co nabídnout, a také se u něj očekává přívětivá cena. Model Omnia M navazuje na svoje starší sourozence Omnii 7 a Omnii W.

Design telefonu se opět drží kontroverzních linií, ze kterých vystupuje snad jen stříbrný rámeček kolem displeje telefonu. Z oficiálních fotografií to také vypadá, že narozdíl od předchůdců bude mít novinka pouze plastová záda, rovněž tři povinná tlačítka na přední straně budou zdá se pouze senzorová. S rozměry 121,6 x 64,1 x 10,2 mm a váhou 119 g se novinka řadí mezi průměr i v této specifikaci. Teď už ale k parametrům samotným. Na čelní straně nalezneme 4″ Super AMOLED displej s pevně daným rozlišením 480 x 800 px. Na straně zadní si hoví 5 Mpx fotoaparát s přisvětlovací LED diodou a samozřejmě autofocusem, který je schopný pořizovat HD 720p videa. Přední kamerka nad displejem potom nabídne VGA rozlišení, což pro videohovory plně dostačuje.

Uvnitř telefonu tepe jednojádrový procesor o taktu rovný 1 GHz, kterému sekunduje zvláštních 384 MB operační RAM paměti. Bez podpory microSD karet činí úložný prostor pouhé 4 GB, z nichž pro uživatele bude volné ještě trochu méně. Tuto skutečnost vyváží alespoň 25 GB na cloudovém úložišti zdarma. Přítomny budou obyklé senzory, stejně tak i obvyklá konektivita – Wi-Fi (802.11 b/g/n), HSDPA (až 7,2 Mbps), Bluetooth 2.1, microUSB či vestavěný GPS čip. Závěrem nesmíme zapomenout baterii, která má kapacitu rovných 1500 mAh. Operačním systémem je tedy Windows Phone 7.5 ve verzi Refresh (Tango), což můžeme soudit podle použité paměti RAM. Použitá paměť RAM však vyvolává jednu otázku: 384 MB je málo na plnohodnotnou podporu všech aplikací, ale zase je to více, než je možné minimum 256 MB, které má třeba Nokia Lumia 610. Má pro to Samsung nějaký důvod? Nebo jde jen o reklamní trik?

Samsung Omnia M by se měla začít prodávat v průběhu léta, a to nejdříve v Evropě. Oficiální cena nebyla stanovena, naše odhady však míří na částku okolo 6500 Kč. Co na Omnii M říkáte? Líbí se vám designově, či hardwarově? Nebo si myslíte, že vedle stávajících Omnií pro ni není místo? Napište nám do diskuze pod článkem.

ČLÁNKY:, ,
iOS 11 je nyní dostupný ke stažení pro iPhony a další zařízení

iOS 11 je nyní dostupný ke stažení pro iPhony a další zařízení

DNES  |    |  diskuze (0)

Apple dnes podle plánu vydal dokončený nový systém iOS 11, který přináší spoustu změn a novinek na podporované iPhony, iPady a také…

Připravuje čínské ZTE krále bezrámečkových telefonů?

Připravuje čínské ZTE krále bezrámečkových telefonů?

DNES  |    |  3 komentáře

Takzvaných bezrámečkových telefonů na trhu najdeme opravdu hodně. Téměř všichni výrobci smartphonů již takový model ve svém portfóliu mají. Takový smartphone nyní…

Skutečné bezdrátové nabíjení? Nové řešení umí nabíjet až do 30 cm

Skutečné bezdrátové nabíjení? Nové řešení umí nabíjet až do 30 cm

DNES  |    |  diskuze (0)

Možná jste byli po představení novinek z Cupertina trošku zklamáni, že se nevyplnila předpověď některých webů a Apple nepředstavil skutečné bezdrátové nabíjení…

Mobilní zobrazení