Mobilizujeme.cz

Samsung Galaxy S II Plus: reinkarnace legendy

  |  5 komentářů  |  autor:

Jihokorejský výrobce dnes oficiálně představil vylepšenou variantu modelu Galaxy S II, který si získal velkou oblibu mezi uživateli. Podaří se Galaxy S II Plus navázat na jeho úspěch?

Začněme trochu negativně. Srdcem novinky je opět dvoujádrový 1,2 GHz procesor Exynos s grafikou Mali-400 MP a 1 GB operační paměti RAM. Nezměněn zůstal i 4,3“ Super AMOLED Plus displej s rozlišením 800 x 480 pixelů, 8 Mpx fotoaparát a baterie s kapacitou 1 650 mAh. Trochu nepochopitelným krokem bylo snížení velikosti interního úložiště z 16 na 8 GB. Naštěstí však zůstala podpora paměťových karet nově až o velikosti 64 GB.

 

V čem je tedy Samsung Galaxy S II Plus lepší? Hlavním lákadlem novinky bude integrované NFC (představena byla ale i verze bez NFC) a podpora ruského navigačního systému Glonass. Přidána byla také novější verze operačního systému Android 4.1.2 Jelly Bean s uživatelskou nadstavbou TouchWiz Nature UI, která obsahuje bonusové funkce, jako například Smart Stay, Direct Call, Smart Alter nebo hlasový asistent S Voice. Pro více informací doporučuji si přečíst naší recenzi Samsungu Galaxy S III, který je těmito funkcemi vybaven.

 

Design Samsungu Galaxy S II Plus zůstal oproti předchůdci téměř beze změn. Nepatrný rozdíl najdeme pouze v tloušťce, která je 8,9 mm v případě verze s NFC. Verze bez NFC nabídne naprosto totožné rozměry 125 x 66 x 8,5 mm jako původní Galaxy S II.

 

Samsung zatím nezveřejnil žádné informace ohledně ceny a dostupnosti. Jaký názor máte vy na Samsung Galaxy S II Plus? Má podle vás šanci na úspěch?

Zdroj: SamMobile

ČLÁNKY:, , ,
Samsung přidává k televizi Galaxy S8+ zdarma. Má to ale háček

Samsung přidává k televizi Galaxy S8+ zdarma. Má to ale háček

DNES  |    |  diskuze (0)

Samsung je velká firma a vyrábí velké množství produktů. Několikero svých odvětví dokáže ale mistrně spojit a nezřídka se tak stává, že…

128 GB microSD kartu nyní seženete za hubičku, stačí jen 250 Kč

128 GB microSD kartu nyní seženete za hubičku, stačí jen 250 Kč

DNES  |    |  4 komentáře

Stejně jako platí Moorův zákon, tak každým rokem za přibližně stejnou částku koupíte paměťovou kartu s větším úložným prostorem. A platí to…

Češi rádi platí s telefonem. U SMS vedou jízdenky a parkovné

Češi rádi platí s telefonem. U SMS vedou jízdenky a parkovné

DNES  |    |  diskuze (0)

Platby „esemeskou“ za nejrůznější služby jsou mezi majiteli mobilních telefonů v České republice oblíbené. Dvě třetiny z celkového počtu plateb jsou za jízdné…

Mobilní zobrazení