Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Huawei P20 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Samsung pořádal tiskovou konferenci, zjistili jsme zajímavé informace

  |  3 komentáře  |  autor: Luboš Srb

České zastoupení Samsungu dnes pořádalo menší setkání s novináři, na kterém oficiálně uvedlo nové modely tzv. Galaxy Family na český trh. Po skončení jsme zjistili zajímavé informace a dostalo se také na budoucí plány Samsungu.

Hlavním tématem neformálního středečního setkání s novináři bylo představení nejnovějších přírůstků tzv. rodinky Galaxy Family, tedy modelů: Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy Mini, Samsung Galaxy Fit a Samsung Galaxy Gio. Dále nám české zastoupení ukázalo nové příslušenství, např. pouzdro na tablet Samsung Galaxy Tab, dock pro Samsung Galaxy S (u kterého lze nastavit, co se zobrazí na displeji telefonu po zasunutí do docku) či nové bezdrátové Bluetooth headsety, kde nás zaujal jeden model, který dokáže reagovat na hlasové pokyny. A nakonec nám bylo odprezentováno bezdrátové propojení telefonů Samsung s ostatní domácí elektronikou Samsung prostřednictvím funkce All Share.

Po skončení oficiální části jsme zjistili zajímavé informace. Pojďme tedy na ně. Samsung Galaxy Fit jako jediný ze čtveřice nových modelů Galaxy Family nebude oficiálně dostupný v České republice, a to z důvodu kanibalizace s jinými modely výrobce. Ostatních modelů se však dočkáme, přičemž Galaxy Ace a Mini jsou již na českém trhu a Galaxy Gio se také brzy dostane na pulty prodejen.

TIP: Přečtěte si redakční test – Samsung Galaxy Ace – recenze zmenšeného Galaxy S s esem v názvu

Novinky z rodinky Galaxy Family nečekaně postrádají v balení headset. Zeptal jsem se proto výrobce na důvod tohoto kroku a pravděpodobnost volby stejného řešení u jednotlivých cenových kategorií. Samsung se obecně k absenci headsetu v balení staví optimisticky a vidí zde zejména ekologické důvody. Je zbytečné, aby si člověk pořídil nový telefon a dostal k němu nová sluchátka, ačkoliv má ještě sluchátka od předchozího telefonu, popřípadě není problém si za pár stovek koupit nová, navíc přesně podle svých představ.

Pro Samsung však jde vedle ekologie samozřejmě také o ušetření nemalé částky za sluchátka, která u některých modelů nenabídne. Plán další redukce headsetu výrobce zatím projednává. Pravděpodobně půjde jen o některé telefony střední třídy, tedy telefony s cenou někde kolem 5 tisíc korun. Dražších modelů se tato úspora rozhodně nemá dotknout. Samsung zvažuje i nabídku dalšího příslušenství v balení.

Výrobce jsme se následně zeptali na informace kolem vlajkové lodi – Samsungu Galaxy S II. Velmi očekávaný smartphone se začne v České republice prodávat během května, nejpozději začátkem června, za doporučenou maloobchodní cenu kolem 15 tisíc korun s DPH. A jelikož se na internetu objevily informace, že některé modely Galaxy S II přijdou s jiným dvoujádrovým procesorem, naše další otázka směřovala k této nejasnosti. Na českém trhu se má podle výrobce objevit pouze původně představená verze Samsungu Galaxy S II, která je vybavena procesorem Samsung Exynos 4210. Odlišná verze telefonu s procesorem Nvidia Tegra 2 bude nasazena pouze v rozvojových zemích. Je to z toho důvodu, že podle odborných měření dosahoval procesor od Samsungu údajně vyššího výkonu než Tegra 2 od Nvidie.

Zajímavá je také otázka na téma 3D. Samsung v současné době totiž nenabízí a ani neexistují nějaké materiály, že výrobce přijde na trh s mobilním telefonem s 3D displejem. A výrobce potvrdil, že skutečně zatím nemá v plánu představovat telefon s 3D displejem. V letošním roce bychom se však měli dočkat telefonu, který zvládne nahrávání videa ve 3D pomocí dvojice kamer, podobně jako LG Optimus 3D.

A poslední otázka směřovala na budoucnost využití NFC technologie v telefonech. Samsung na kongresu MWC 2011 v Barceloně představil hned několik telefonů, které disponují NFC, jako např. Samsung Galaxy S II či Samsung Wave 578. Samsung rozhodně chce prosadit mobilní platby přes NFC a v letošním roce tak bude pokračovat s představováním telefonů, které budou vybaveny NFC čipem, aby pomohl rozšíření a dostupnosti zařízení NFC. V současné době vede jednání s operátory a je to na dobré cestě. V Česku funguje NFC již v Plzni a od příštího roku dojde ke komerčnímu spuštění NFC také u operátora T-Mobile.

ČLÁNKY:

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
marcelkorv
marcelkorv

Dobrý den a jestli bude k dispozici gingerbread pro galaxy s ještě v březnu neříkali?

Petr
Petr

O Badě nic?? O placenym samsung apps pro CZ nic?? Ať se jdou vycpat….

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Nové Android telefony mají předinstalovaný malware

Nové Android telefony mají předinstalovaný malware

DNES  |  Martin Skořepa  |  diskuze (1)

Ve virové laboratoři Avast Threat Labs identifikovali mobilní adware, který je předinstalovaný na tisících nových Android telefonech po celém…

Autíčko místo navigační šipky? U Google Map je to nyní možné

Autíčko místo navigační šipky? U Google Map je to nyní možné

DNES  |  Radek Chlup  |  diskuze (0)

Aplikace Google Mapy nyní umožňuje nahradit navigační šipku v režimu navigování netradiční ikonkou vozidla. Společnost vybrala řadu roztomilých automobilů, ze kterých…

Změna značení: Samsung končí s letopočtem u svých telefonů

Změna značení: Samsung končí s letopočtem u svých telefonů

DNES  |  Martin Skořepa  |  4 komentáře

V posledních letech Samsung pojmenovával některé telefony nejen písmenem dle vybrané řady a číslem podle stupně vybavenosti (např. A3,…

Mobilní zobrazení