Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei Mate 10 | bezrámečkový telefon | iPhone X | čtečka tváře | Galaxy S8 | Android Oreo aktualizace

Samsung odhalil Gear 2 a Gear 2 Neo, operačním systémem je Tizen

  |  4 komentáře  |  autor: Lukáš Grygarčík

Samsung dnes odhalil dvojici svých nových chytrých hodinek Gear 2 a Gear 2 Neo. Stalo se tak ještě před tiskovou konferencí, kterou má Samsung naplánovanou až na pondělní večer. Jaké změny a novinky si pro nás Samsung nachystal?

Samsung odhalil novou, v pořadí již druhou generaci svých chytrých hodinek, která přináší velké změny a některá vylepšení oproti předchozí generaci. Nejen, že nová zařízení budou tenčí a lehčí než jejich předchůdce, ale dočkáme se zde také velké změny v oblasti použitého operačního systému. Samsung se zde totiž rozhodl nahradit Android svým vlastním operačním systémem Tizen.

Group_Gear_2__Gear_2_Neo_verge_super_wide

Nové Samsung Gear 2 (Samsung zde vynechal označení Galaxy, které je typické právě pro zařízení s Androidem) přicházejí se stejným, 1,63″ Super AMOLED displejem s rozlišením 320 x 320 pixelů. Výkon novým chytrým hodinkám bude dodávat 2-jádrový procesor s taktem 1 GHz.

Samsung Gear 2 přinášejí novou vylepšenou sadu zdravotních a biometrických senzorů, včetně senzoru srdečního tepu a infračerveného portu pro dálkové ovládání domácích spotřebičů.

Velikost operačí paměti RAM, stejně jako vnitřní paměti, zůstává stejná jako u předchozí generace, ovšem změna se udála u kapacity baterie. Změna je to ovšem bohužel k horšímu. Kapacita baterie byla totiž snížena z původních 315 mAh na 300 mAh u nové druhé generace. Jedná se o znepokojující informaci, jelikož právě krátká životnost baterie byla jednou z hlavních nevýhod předchozí generace. Doufejme, že operační systém Tizen je lépe optimalizován a má menší nároky, než Android.

01_Gear_2_black_1_verge_super_wide 05_Gear_2_gold_2_verge_super_wide 06_Gear_2_gold_3_verge_super_wide 08_Gear_2_orange_2_verge_super_wide

Nové hodinky Gear 2 přicházejí také v odlehčené verzi Neo, které bude chybět 2 Mpx fotoaparát, ovšem budou výrazně lehčí, konkrétně by hmotnost měla činit 55 gramů.

V neposlední řadě budou chytré hodinky Gear 2 a Gear 2 Neo obsahovat certifikaci IP67. Budou tedy odolnější vůči vniknutí prachu či vody, což by mělo tyto chytré hodinky přiblížit o krok blíže obyčejným hodinkám. Očekává se, že dvojice novinek bude celosvětově dostupná již v průběhu dubna letošního roku, ovšem cena ještě není potvrzená.

15_Gear_2_neo_orange_1_verge_super_wide 10_Gear_2_neo_black_2_verge_super_wide 13_Gear_2_neo_mochagrey_2_verge_super_wide 14_Gear_2_neo_mochagrey_3_verge_super_wide

My pro vás nově představené hodinky samozřejmě krátce vyzkoušíme a přímo z Barcelony vám přineseme naše první dojmy. Už se samozřejmě těšíme také na to, až se k nám dostanou do redakce a podrobíme je redakčnímu testu. Mezitím sledujte náš web, kde vám budeme přinášet všechny nejčerstvější novinky nejen od Samsungu přímo z Barcelony.

Dění přímo v Barceloně můžete navíc sledovat také v našem speciálním článku s online zpravodajstvím nebo rovnou na našem speciálním Twitter kanálu @mobilizujemeMWC, kde se vše dozvíte z první ruky.

ČLÁNKY:, , , , ,
Názor: mohl by Microsoft vyrobit Surface Phone s Androidem?

Názor: mohl by Microsoft vyrobit Surface Phone s Androidem?

DNES  |  Luboš Srb  |  2 komentáře

Je skoro konec roku 2017 a mobilní Windows jsou tentokrát už definitivně mrtvá. O důvodech, proč se tak stalo, lze debatovat dlouhé…

Nové telefony od Googlu mají dostat čerstvý Android i za 3 roky

Nové telefony od Googlu mají dostat čerstvý Android i za 3 roky

DNES  |  Martin Skořepa  |  diskuze (0)

Zdá se, že Google nabídne u svých nových smartphonů Pixel 2 a Pixel 2 XL nebývale dlouhou softwarovou podporu, tedy ve srovnání…

Špičková Nokia 9 se objevuje na dalších fotografiích

Špičková Nokia 9 se objevuje na dalších fotografiích

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (1)

Společnost HMD Global před nedávnem představila další model značky Nokia, tentokrát s označením 7. Nyní se na fotografiích můžeme podívat na nadcházející…

Mobilní zobrazení