Mobilizujeme.cz

Samsung je naprostým králem trhu s Androidem

  |  komentovat  |  autor:

Tisíce lidí na Android nadávají, tisíce na něj nedají dopustit. Je těžké jednoznačně říci, která strana má pravdu, jelikož na obou se nějaká pravda najde. Je však nezpochybnitelnou skutečností, že Android hýbe světem mobilních zařízení. A světem mobilních zařízení s Androidem zase hýbe Samsung.

Americký web OpenSignal, jež se zabývá pokrytím sítí a operačními systémy, zveřejnil statistiku, která se zabývá rozložením trhu s Androidem na jednotlivé výrobce. Pojďme se tedy podívat, jaká čísla se objevila.

Android-shiping-inphographics

Největším hráčem na trhu s Androidem je samozřejmě Samsung. Na celosvětovém trhu zabírá neuvěřitelných 43 %. Oproti loňskému roku si sice pohoršil o pár procentních bodů, neznamená to ale, že by se mu dařilo špatně. Tento pokles je způsoben především neustále rostoucím trhem. Je však pravdou, že tuto skutečnost zapříčinily i mírně horší prodeje.

V poměrně dalekém závěsu se nachází japonské Sony, které si připisuje 4,8 %. Je zde však započítán i velký počet smartphonů značky Sony Ericsson. V blízkém závěsu se nachází LG s Motorolou. Za nimi pak Huawei a Lenovo.

Co se týče jednotlivých verzí Androidu, je trh poměrně různorodý. Největší porci si ukusuje Android verze 4.1 Jelly Bean s 26,5 %. Za ní stojí 4.4 KitKat a nese 20,9 %. V porovnání s iOS není Android co do aktualizací zrovna nejsvižnější. Nejnovější verzi iOS 7 totiž nese 91 % přístrojů.

Android-iOS-comparison

O tom, že celý mobilní trh neustále roste, netřeba pochybovat. Zatímco v loňském roce bylo k mání 11 868 modelů smartphonů s Androidem, dnes najdeme 18 769 takových.

A jak se budou čísla vyvíjet dál? Pravděpodobně nikterak výrazně. Mobilní trh bude neustále růst. Král Samsung dost možná opět ztratí pár procentních bodů prodejů, nebude se však jednat o nikterak závratná čísla.

Zdroj: GSMArena.com

ČLÁNKY:, ,
Samsung Galaxy Note 8 oficiálně: návrat zašlé slávy?

Samsung Galaxy Note 8 oficiálně: návrat zašlé slávy?

DNES  |    |  diskuze (0)

Samsung si na dnešek připravil dlouho očekávanou konferenci Unpacked 2017, na které světu představil nejnovější model řady Galaxy Note s pořadovým číslem…

Lindsey Vonn někdo ukradl její nahé fotky z telefonu

Lindsey Vonn někdo ukradl její nahé fotky z telefonu

DNES  |    |  2 komentáře

Mnozí z vás jistě mají v paměti kauzu, kdy na internet hackeři vypustili velice intimní fotografie celebrit, ke kterým se dostali kvůli…

Víte, co je to DeX? A čím se asi tak Samsung inspiroval? (video)

Víte, co je to DeX? A čím se asi tak Samsung inspiroval? (video)

DNES  |    |  diskuze (1)

U Samsungu najdeme řadu zajímavých a chytrých vychytávek, jednou z nich je rozhodně i produkt nazvaný DeX. Jedná se o inteligentní dokovací…

Mobilní zobrazení