Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Samsung je naprostým králem trhu s Androidem

  |  komentovat  |  autor: Jakub Vrbický

Tisíce lidí na Android nadávají, tisíce na něj nedají dopustit. Je těžké jednoznačně říci, která strana má pravdu, jelikož na obou se nějaká pravda najde. Je však nezpochybnitelnou skutečností, že Android hýbe světem mobilních zařízení. A světem mobilních zařízení s Androidem zase hýbe Samsung.

Americký web OpenSignal, jež se zabývá pokrytím sítí a operačními systémy, zveřejnil statistiku, která se zabývá rozložením trhu s Androidem na jednotlivé výrobce. Pojďme se tedy podívat, jaká čísla se objevila.

Android-shiping-inphographics

Největším hráčem na trhu s Androidem je samozřejmě Samsung. Na celosvětovém trhu zabírá neuvěřitelných 43 %. Oproti loňskému roku si sice pohoršil o pár procentních bodů, neznamená to ale, že by se mu dařilo špatně. Tento pokles je způsoben především neustále rostoucím trhem. Je však pravdou, že tuto skutečnost zapříčinily i mírně horší prodeje.

V poměrně dalekém závěsu se nachází japonské Sony, které si připisuje 4,8 %. Je zde však započítán i velký počet smartphonů značky Sony Ericsson. V blízkém závěsu se nachází LG s Motorolou. Za nimi pak Huawei a Lenovo.

Co se týče jednotlivých verzí Androidu, je trh poměrně různorodý. Největší porci si ukusuje Android verze 4.1 Jelly Bean s 26,5 %. Za ní stojí 4.4 KitKat a nese 20,9 %. V porovnání s iOS není Android co do aktualizací zrovna nejsvižnější. Nejnovější verzi iOS 7 totiž nese 91 % přístrojů.

Android-iOS-comparison

O tom, že celý mobilní trh neustále roste, netřeba pochybovat. Zatímco v loňském roce bylo k mání 11 868 modelů smartphonů s Androidem, dnes najdeme 18 769 takových.

A jak se budou čísla vyvíjet dál? Pravděpodobně nikterak výrazně. Mobilní trh bude neustále růst. Král Samsung dost možná opět ztratí pár procentních bodů prodejů, nebude se však jednat o nikterak závratná čísla.

Zdroj: GSMArena.com

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

Komentujte

avatar
wpDiscuz
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Češi v roce 2017: zajímaly je nové iPhony, Fidget Spinner a další

Češi v roce 2017: zajímaly je nové iPhony, Fidget Spinner a další

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Google zveřejnil žebříčky pojmů, které Češi v roce 2017 nejčastěji hledali prostřednictvím Vyhledávače. A na předních pozicích se samozřejmě opět umístily…

Displej přehnutý až na zadní stranu? Samsung si takový patentoval

Displej přehnutý až na zadní stranu? Samsung si takový patentoval

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Samsung se v displejích opravdu vyžívá a rád s nimi také experimentuje. Pamatujete si ještě třeba na Galaxy Round nebo Galaxy…

Galaxy S8 a S8+ dostanou Android Oreo koncem ledna

Galaxy S8 a S8+ dostanou Android Oreo koncem ledna

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  11 komentářů

Vlajkové lodě se výrobce snaží na novou verzi Androidu aktualizovat vždy co nejrychleji. A Samsung není samozřejmě výjimkou, jeho top modely…

Mobilní zobrazení