Mobilizujeme.cz

Samsung i9300 se ukazuje a Galaxy S III to pravděpodobně není (aktualizováno)

  |  3 komentáře  |  autor:

Na začátku února, mezi veletrhy CES 2012 a MWC 2012, jsme vás informovali o tom, že Samsung Galaxy S III na MWC 2012 nemáte čekat. Současně jsme vám sdělili, že by logicky měl mít kódové označení i9300. Jenomže snímek tohoto zařízení unikl na internet a Galaxy S III to pravděpodobně nebude.

(aktualizováno 5. dubna) Server PocketDroid přinesl nové informace o specifikacích, které má Samsung i9300 mít. Na čelní straně se prý máme těšit na 4″ displej s rozlišením 720 x 1280 px a na použitou technologii AMOLED. A teď trochu matematiky – při této úhlopříčce a takovém rozlišení se dostáváme na bezkonkurenčních 367 PPI. Je to vůbec potřeba? Myslím, že ne…

Uvnitř má tepat jeden z procesorů Exynos od Samsungu, konkrétně dvoujádro o taktu 1,4 GHz. K tomu 1 GB operační paměti RAM a Android 4.0.3, a máme tu slušně vybavený smartphone s úhlopříčkou, která je pro mnohé tak akorát. Pokud Samsung přidá ještě dotykové pero S-Pen, jak lze usuzovat podle ikonek na obrázku níže, půjde tento model určitě „na dračku“.

(původní text z 27. března) Před veletrhem MWC 2012 v Barceloně všichni čekali, že se konečně dočkají nového Samsungu Galaxy S III. Jenomže Samsung všechny polil ledovou vodou a sdělil, že Galaxy S III bude později. V článku, kde jsme vás o tom informovali (můžete si jej přečíst zde), jsme vám také sdělili, že zařízení s kódovým označením i9300 prošlo certifikací Wi-Fi. Z posloupnosti číslování, kterou Samsung používá (více v odkazovaném článku), celý svět logicky usuzoval, že jde o jasnou „s-trojku“.

Jenže ouha! Na světě je první obrázek tohoto zařízení a Galaxy S III to asi nebude. A to hned z několika důvodů. Rozhodně nevypadá jako žádný z uniklých renderů, které (ty zdařilé, ty vypadající oficiálně, i ty vysněné) vypadaly víceméně stejně, nebo se alespoň držely jedné nosné myšlenky. Také to nevypadá na keramické tělo, úzký rámeček kolem displeje a další předpokládané specifikace. Stejný je snad jen Android ve verzi 4.0. Spousta hlasů pak mluví o tom, že to sice je Galaxy S III, ale jde o prototyp s nefinálním designem.

Na co ale spíše koukáme, to je nějaký nástupce Samsungu Galaxy Note. Toto tvrzení pramení z jedné zjevné věci. Na displeji na obrázku vidíte aplikace jako S Memo, S Planner či S Suggest. To jsou aplikace, které využívají stylus S-Pen od Samsungu. A zařízení, která tento stylus umí využít, jsou jen dvě. Právě zmiňovaný Galaxy Note, a jeho větší bráška – tablet Galaxy Note 10.1.

Z toho všeho plyne jeden závěr: živý obrázek Galaxy S III ještě nemáme, stačit nám musí pouze všemožné rendery. Pokud tedy nepočítáme to, co jsme viděli při prezentačním videu Samsungu na veletrhu CES 2012 (okolo času 07:12, video níže). Ostatně, to ve videu vyobrazené zařízení se vlastně všemožným renderům docela podobá, nemyslíte?

http://www.youtube.com/watch?v=NxJloZ1Rq0E

zdroj: PhoneArena

ČLÁNKY:, ,
Projekt Android One ožívá. Uzavře Xiaomi s Googlem partnerství?

Projekt Android One ožívá. Uzavře Xiaomi s Googlem partnerství?

DNES  |    |  diskuze (0)

Google si po příchodu na indický trh liboval ve vývoji levných zařízení s čistým Androidem. Projekt s názvem Android One by teď mohl…

Dostane nový Samsung Galaxy A5 (2018) duální fotoaparát?

Dostane nový Samsung Galaxy A5 (2018) duální fotoaparát?

DNES  |    |  diskuze (0)

Modelová řada Galaxy A od Samsungu je velice oblíbená. A to hlavně díky prémiovému designu nebo kvalitní výbavě. Do představení modelů Galaxy…

Alcatelu předčasně unikají čtyři nové telefony střední třídy

Alcatelu předčasně unikají čtyři nové telefony střední třídy

DNES  |    |  diskuze (0)

Čínský Alcatel produkuje smartphony, které svou výbavou většinou spadají do střední nebo nižší třídy. A výjimkou zřejmě nebudou ani čtyři chystaná zařízení,…

Mobilní zobrazení