Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Samsung Gear 2 a Gear 2 Neo naživo: Voděodolné vylepšení (video)

  |  1 komentář  |  autor: David Šantora

Původní Galaxy Gear nemají přímého nástupce jednoho, ale rovnou dva! Vypustil se název Galaxy, přidal Infraport, senzor tepu či třeba voděodolnost celé konstrukce. Stačí to?

Design Gear 2 a Gear 2 Neo

Nové modely Gear 2 a Gear 2 Neo nejsou rozměry příliš rozdílné oproti původním Galaxy Gear. Ty měly rozměry 38 x 59 x 10 mm a nové modely se honosí rozměry 37 x 58 x 10 mm u modelu Gear 2 a 38 x 59 x 10 mm u modelu Gear 2 Neo. Rozdíl je tedy opravdu minimální. Kde je již rozdíl ale doslova cítit je hmotnost nových Gear hodinek. Model Gear 2 má 68 gramů a model Gear 2 Neo dokonce skvělých 55 gramů. Původní Galaxy Gear vážily 74 gramů. Prvky designu naopak vycházejí z původních hodinek a liší se tak pouze v určitých aspektech.


Pestré Geary 2 Neo jsou lehčí než kovové Gear 2, rozměrově rozdíly nepostřehnete

 
Kovové Gear 2 působí opět robustně a obdobným dojmem jako první generace Galaxy Gear

Přínos technických specifikací?

Původní hodinky Galaxy Gear byly poháněny 1-jádrovým procesorem na frekvenci 800 MHz. Gear 2 i Gear 2 Neo jsou shodně poháněny 2-jádrovým procesorem na frekvenci 1 GHz. Pamět je přítomná o velikosti 512 MB RAM. Zde si ale neodpustím jeden negativní poznatek. Gear 2 i Gear 2 Neo nemají prostředí zcela plynulé a i když se od předchozího modelu výrazně změnil k lepšímu procesor, při používání jsem si zrychlení nevšiml. Pokud jsem plynulost prostředí porovnal s konkurenčními SmartWatch2, nemohly Gear 2 a Gear 2 Neo hodinkám od Sony konkurovat.


Gear 2 Neo ve srovnání s chytrými hodinkami Sony SmartWatch 2. generace

Naopak opět je přítomný Super AMOLED displej o úhlopříčce 1,63″ s rozlišením 320 x 320 pixelů. Zobrazení barev i černé je na displeji perfektní. Opět se zde ale bohužel setkáváme s nezobrazením času na displeji. K jeho zobrazení musíte buď zmáčknout klávesu pod displejem, nebo s hodinkami vykonat pohyb zvednutí k hlavě. Konkurenční SmartWatch 2 toto zvládají. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale hodinky by měly ukazovat čas. Kdykoli. A ne abych musel něco mačkat apod.

 
„Odlehčenější“ Gear 2 Neo bez fotoaparátu ve dvou barevných provedeních

Novinky druhé generace

Nově je v hodinkách přítomný infračervený port, kterým dokáží hodinky ovládat domácí spotřebiče. Velkou výhodou tohoto řešení spatřuji ve skutečnosti, že hodinky z ruky běžně nesundaváte a tudíž budete mít „dálkový ovladač“ neustále u sebe. Gear 2 narozdíl od Gear 2 Neo obsahují fotoaparát, který nově zvládá fotografie v rozlišení 1920 x 1080 px. Absence fotoaparátu je taktéž důvod menší hmotnosti modelu Gear 2 Neo oproti Gear 2. U Gear 2 se nově fotoaprát přemístil z pásku do těla hodinek. Pásek lze tedy sundat a vyměnit za libovolný jiný. Uchycení je stejné jako u klasických hodinek. Díky odnímatelnému pásku z něho zmizel mikrofon i reproduktor a nové verze chytrých hodinek od Samsungu neumí telefonovat.

 
Gear 2 s vylepšeným fotoaparátem

Hodinky jsou nově vodotěsné a není tak problém se s nim například sprchovat. Novinkou je též snímač srdečního tepu zabudovaný na vnitřní straně hodinek. Lze si tak kdykoli změřit vlastní puls a výsledky následně ukládat do aplikace S Healt. Poslední, byť ne na první pohled viditelnou změnou, je změna operačního systému. Nově jsou chytré hodinky od Samsungu poháněny systémem Tizen. Zároveň mírně klesla kapacita vestavěné baterie a nezbývá tedy doufat, že Tizen bude méně náročný jak Android, jelikož výdrž baterie nepatřila k silným stránkám původních Galaxy Gear.

Nové Gear 2 a Gear 2 Neo rozhodně zaujaly. Spousta lidí volala u původního modelu po odolnosti vůči vodě či po možnosti změnit pásek. Samsung je vyslyšel a hodinky kromě jiného vybavil i dalšími novinkami, které mohou mít příjemný dopad při každodenním používáním.

Dění přímo v Barceloně můžete navíc sledovat také v našem speciálním článku s online zpravodajstvím nebo rovnou na našem speciálním Twitter kanálu @mobilizujemeMWC, kde se vše dozvíte z první ruky.

ČLÁNKY:, ,
Maraton soutěží – Vyhrajte nový smartphone HTC U Play (bílý)

Maraton soutěží – Vyhrajte nový smartphone HTC U Play (bílý)

DNES  |  redakce  |  diskuze (0)

Unikátní maraton soutěží při příležitosti 10 let redakce Mobilizujeme.cz pokračuje tento týden s dalším povedeným smartphonem, tentokrát opět od HTC. Pohledný…

Chystané LG G7 možná nabídne skener oční duhovky

Chystané LG G7 možná nabídne skener oční duhovky

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Příští vlajková loď společnosti LG se nezadržitelné blíží. Model G7 by měl především zaujmout svou vnitřní výbavou a designem. Aktuálně se…

Spekulace kolem Surface Phonu od Microsoftu znovu ožívají

Spekulace kolem Surface Phonu od Microsoftu znovu ožívají

VČERA  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

S trouchou nadsázky lze říct, že bavit se o Suface Phonu je jako bavit se o císařových nových šatech. I když…

Mobilní zobrazení