Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Samsung Galaxy Tab – recenze skvělého tabletu s telefonními funkcemi

  |  16 komentářů  |  autor: Jindřich Srb

Recenze nekompromisního tabletu Samsung Galaxy Tab s telefonním modulem, 1 GHz procesorem, obřím 7″ dotykovým displejem, OS Android 2.2 s nadstavbou TouchWiz 3.0, Wi-Fi, HSPA a GPS. K tomu nechybí čtečka knih, výtečný webový prohlížeč, speciální huby a mnohem víc. Takový je tablet Samsung Galaxy Tab, který přiblíží naše recenze.

Za zapůjčení tabletu Samsung Galaxy Tab do recenze děkujeme eshopu Samsung.

Samsung Galaxy Tab je tablet s prvotřídním zpracováním, OS Android 2.2 Froyo, 7“ dotykovým kapacitním displejem s rozlišením 600 x 1024 px, fotoaparátem a přední kamerkou, pamětí 16GB a slotem pro microSD karty, plnou datovou výbavou, podporou hlasových služeb a bohatou nabídkou příslušenství. Vyplňuje přesně místo mezi telefony a netbooky. Zároveň uživateli poskytuje běžné hlasové služby přes operátora, protože má slot na SIM kartu.


Samsung Galaxy Tab – oficiální fotografie

Základní parametry – Samsung Galaxy Tab

Rozměry190 x 120,5 x 12 mm
Hmotnost380 g
Displejdotykový (kapacitní), TFT, rozlišení SWVGA (1024 x 600 px), 16 milionů barev, úhlopříčka 7“
ochrana Gorilla Glass, tří-osý akcelerometr, senzor jasu, vzdálenosti, Multitouch, doteková tlačítka
Procesor a paměťARM Cortex A8 (1 GHz), grafika PowerVR SGX540
512 MB RAM, 1,9 GB ROM, 12,8 GB vnitřní paměť + paměťové karty microSD až 32 GB
Operační systémAndroid OS 2.2 + TouchWiz 3.0
Fotoaparát3,2 Mpx (2048 x 1536 px), autofocus, LED blesk, nahrávání videa (720 x 480 px, 30 snímků/s)
1,3 Mpx kamerka nad displejem
Obsah balenínávod, baterie (vestavěná), nabíječka, stereo headset se špuntovými sluchátky, USB kabel,
Cena a dostupnost18 750 Kč, od listopadu 2010

Krátké postřehy z testování Samsungu Galaxy Tab:

Co se nám líbilo: precizní dílenské zpracování, použité materiály, standardní 3,5 mm konektor Jack a microUSB, podpora rychlých dat HSPA včetně Wi-Fi s DLNA, sdílení internetu přes Wi-Fi (hotspot), podpora Adobe Flash 10.1, GPS s Google mapami, Android Market s tisíci aplikacemi zdarma, podpora až 32GB microSD karet, 7“ dotykový kapacitní displej, fotoaparát s autofocusem a nahráváním videa (720 x 480 px), podpora Xvid a DivX formátů, OS Android 2.2 Froyo, svižný chod systému, ukládání instalovaných aplikací na microSD kartu, podpora Multitouch, otevírání a úprava Office souborů (ThinkFree Office), čtečka knih eBooks, nabídka hudby (Music Hub), výdrž (4000 mAh Li-Pol baterie), metoda vkládání znaků SWYPE, obchod Samsung Apps

Co se nám nelíbilo: použitý 30-pin konektor namísto klasického microUSB, chybějící pouzdro v balení (nutno dokoupit), nemožnost připojení flashdisku k tabletu přes USB

TIP: Pro podrobné parametry tabletu Samsung Galaxy Tab navštivte katalog mobilů.

Obsah balení

Standardní balení tabletu Samsung Galaxy Tab (GT-P1000) obsahuje vedle samotného přístroje s již vestavěnou baterií také nabíječku s odpojitelným USB kabelem, uživatelskou příručku a výborná pecková sluchátka Samsung, která jsou společná pro modely Galaxy S a Galaxy Tab. V krabici se žádné další příslušenství nenabízí, to Samsung prodává odděleně.

Na výběr jsou v příslušenství ve volném prodeji dokovací stanice s HDMI portem, klávesnice, pouzdra, stylusy pro kapacitní displeje, cestovní nabíječka, držák do auta, TV-out kabel a autonabíječka. Alespoň pouzdro však výrobce mohl k tabletu do krabice přibalit.

TIP: Čtěte také Samsung Galaxy Tab – prémiové příslušenství (přehled).

Vzhled a konstrukce

Tablet s cenou lehce pod dvacet tisíc korun si žádal prvotřídní použité materiály a zpracování. To výrobce do detailů splnil. Konstrukce je v každém místě pevná, kryty lícují. Středový díl konstrukce, táhnoucí se po všech hranách tabletu, je vyroben z kovu, k němu pasuje zadní plastový díl a stejně tak přední ochranné sklo Gorilla Glass, zakrývající displej a jeho okolí.


Tablet se díky svým rozměrům vejde do vnitřní kapsy např. u saka či kožené bundy

Rozměry tabletu 190 x 120,5 x 12 mm vypovídají o kompaktním tenkém provedení. Hmotnost se vzhledem k použitým materiálům pohybuje na úrovni 380 gramů. Výrobce dokonale sladil barevné podání tabletu, zadní kryt pokryl bílou lesklou vrstvou, přední kryt a boky zahalil do černa.

Funkční prvky jsou na přístroji logicky uspořádané, a to tak, že na vrchní hraně je 3,5 mm konektor Jack, na spodní dvojice zabudovaných reproduktorů a speciální 30-pin konektor Samsung (nahrazující klasický microUSB). Na levém boku je viditelný otvor pro ukrytý mikrofon. Nejvíce toho nalezneme na boku pravém, z pohledu na přední stranu tabletu, a to zámek displeje, ovládání hlasitosti, slot na microSD kartu a také kartu SIM. Oba sloty mají plastové krytky.

Z předchozích odstavců je zřejmé, že se do tabletu nelze dostat způsobem sejmutí zadního krytu. Neodborně by to samozřejmě šlo, přišli byste však o záruku. Vyjma baterie jsou všechny prvky dostupné z vně tabletu.

Displej a ovládání

Tablet Samsung Galaxy Tab má dotykový kapacitní TFT displej s úhlopříčkou rovných 7“ a zvláštní ochranu proti poškrábání, tzv. Gorilla Glass. Rozlišení displeje WSVGA (1024 x 600 px) je skvělé. Displej podává barvy tak, jako by se jednalo o AMOLED displej. Má podporu 16 milionů barev a zvládá Multitouch. Tím schopnosti zdaleka nekončí. Telefon má tří-osý polohovací senzor, senzor jasu, vzdálenosti (proximity) a doteková tlačítka pod displejem. Rád bych podotkl, že v nastavení lze kromě regulace jasu manuálně upravovat i sytost a úroveň barev. Každému přeci jen sedne trochu jiná intenzita a tohle je dobrý způsob, jak každému dát volnost. Při volání se displej automaticky vypíná při přiblížení k uchu, abyste si omylem hovor po doteku k uchu neukončili.

V oficiálním prodeji v Česku má tablet kromě metody vkládání přes běžnou QWERTY klávesnici i metodu SWYPE, a to včetně diakritiky. Počítejte tedy se zprávou o 70 znacích, pokud budete SWYPE používat. Další metody zadávání je možné stáhnout z Android Market, např. SlideIT nebo 8Pen.

TIP: Přečtěte si také článek Vyzkoušeli jsme stylusy SJ2 a SJ3 pro kapacitní dotykové displeje

Baterie a výdrž

Samsung do tabletu zabudoval baterii typu Li-Pol o udávané kapacitě 4000 mAh. Když si vezmeme, jak velkou spotřebu musí mít displej, pak je tento krok správný. Výdrž velmi záleží na využívání, úrovni jasu, zapnutých procesech atd. Výrobce udává až 7 hodin přehrávání videa, čehož se nám nepodařilo dosáhnout. Při hraní (např. Angry Birds) počítejte s vybitím od plného nabití zhruba za 6 hodin při nižší úrovni jasu. Znatelnou spotřebu má telefon především při zapnuté Wi-Fi, GPS či datových přenosech přes operátora. Pokud budete tablet používat střídmě, pak očekávejte zhruba dva až tři dny výdrže. Do přesných čísel se opravdu pouštět nemohu.

Prostředí telefonu, rychlost a paměť

Tablet má 1GHz procesor ARM Cortex A8 a grafickou nadstavbu PowerVR SGX540. Rychlý běh i při souběžně spuštěných aplikacích zajišťuje 512 MB RAM paměti. Při testování jsem se nesetkal ani s jedním případem, že by tablet zamrzl, zasekl se či potřeboval restart. Šlapal tak, jak má. Operační systém Android 2.2 Froyo (verzi jádra 2.6.32.9, číslo sestavení FROYO.XWJJ7 a verzi základního pásma P1000XXJJ6) je obohacen o nadstavbu prostředí TouchWiz 3.0 od Samsungu. OS Android je pro tablet jako dělaný, protože mu dodává funkce jako sdílení internetu přes Wi-Fi, podporu Adobe Flash 10.1 či bezedný Android Market.

Vnitřní paměť tabletu 16GB je rozdělena následovně: 1,9 GB určeno pro programy, 81,26 MB pro osobní data (SMS, emaily, atd.), 12,82 GB interní karta SD. Výrobce uvádí podporu až 32GB microSD karet (microSDHC). Správce úloh (v menu) zobrazuje dostupnou RAM paměť (z celkově dostupných 444 MB), v sekci balíček je možno ihned odinstalovat zvolenou aplikaci, povypínat spuštěné aplikace v sekci aktivních aplikací. Sekce nápověda radí, jak prodloužit životnost baterie. Všemi body byste se měli řídit, pokud chcete výdrž tabletu prodloužit.

Obrazovku telefonu aktivujeme tlačítkem na pravém boku tabletu a poté provedeme odemknutí ve směru šipky se zámkem. Opačným směrem lze v zamknutém stavu měnit vyzvánění mezi normálním a vibrací. Po odemknutí displeje se dostáváme na základní obrazovky, kterých má tablet, stejně jako další telefony s OS Android 2.2 až sedm (možno volit). Posunem prstu v daném směru jednotlivá okna procházíme. Na každém z nich si můžeme navolit obsah, a to ve formě zkratek, widgetů, složek či tapet (stačí na prázdném místu displeje dlouze podržet prst, vyjede nabídka). Pokud se nám naopak některý widget nebo zkratka v podobě ikonky na displeji přestal líbit, podržíme na něm dlouze prst a po vyjetí koše v dolním středu ji do něj přetáhneme.

Rychlý přehled a nastavení je jako vždy dostupné po vysunutí horní lišty displeje. Zde je nabídka, kde je možno zapínat Wi-Fi, Bluetooth, GPS, telefonní část, automatické překlápění displeje a volit mezi indikací zvukem či vibracemi. Vidět tu je také přehled probíhajících operací a různá oznámení (stažení aplikací z Android Marketu, nové zprávy, emaily, zmeškané hovory, aktualizace aplikací, atd.). Informační obsah lze mazat, slouží k tomu tlačítko Vymazat vedle zobrazeného operátora.

Telefonování a zprávy

Tablet má GSM a 3G modul, tedy se s ním dá volat i využívat datové přenosy přes operátora. Nedivil bych se, pokud by řada z vás byla schopností tabletu volat zaskočena. V dnešní době držet u ucha něco tvarově a velikostně podobného, jako cihlu, ovšem v plochém provedení, působí legračně. Komu by to působilo potíže, může využít sluchátka s mikrofonem či dokoupit bezdrátový headset.

Se Samsungem Galaxy Tab se opravdu volá a spravují kontakty. Volba čísla je stejná, jako u kteréhokoliv jiného telefonu s OS Android – kliknete na levou ikonku ve spodní části displeje a volíte číslo. Ze sekce Telefon se přesuneme v této nabídce do Protokolů, kde je výpis všech zmeškaných, přijatých i nepřijatých volání, SMS zpráv, dále je zde odkaz na Kontakty, seřazené abecedně. Pak je tu možnost přesunu kontaktů do skupin a poslední složkou jsou Oblíbené kontakty, do nichž se vyplatí přidávat taková čísla, o kterých víte, že je budete používat častěji, než jiná. Usnadní to posléze jejich vytáčení. Samsung na rozdíl od klasického menu kontaktů trochu upravil vzhled a přidal zajímavé schopnosti.

Nastavit můžeme u každého kontaktu různý vyzváněcí tón nebo přesměrování rovnou do hlasové schránky v případě, že se jedná o nevyžádaný kontakt, který vás obtěžuje. Kontakty se řadí dle jména nebo příjmení, a to z telefonu, SIM karty nebo obojí, mohou se synchronizovat s počítačem a využívají také účty např. Facebook, ze kterých si stahují fotografie kontaktů (logicky pozná shodu) či Gmail.

Zprávy se řadí do konverzace dle odesílatele, což je přehledné i při větším počtu zpráv. Pro konverzace lze nastavit určitý limit SMS zpráv, po jehož překročení si automaticky vymaže obsah dané konverzace, stejné to je i pro zprávy MMS. Standardně je nastaven limit 200 zpráv SMS i MMS, po jehož překročení v konkrétní konverzaci dojde k vymazání obsahu. Vytváření zpráv je snadné a rychlé zejména již u probíhajících konverzací (SMS zpráv), kdy jediným dotykem píšete odpověď a dalším ji odesíláte. Připojení příloh je samozřejmostí, a to fotografií, videí, zvuků či prezentací. Zobrazovaná QWERTY klávesnice se automaticky překlápí na všechny čtyři hrany displeje (pokud máte povoleno v nastavení). Jak už jsem zmiňoval, psát lze na běžné QWERTY klávesnici klasicky či metodou SWYPE. Tablet podporuje vkládání českých slov, proto při použití metody SWYPE dbejte na délku zprávy, která se vám zkrátí použitím háčků a čárek na max. 70 znaků. Možné je také hlasové zadávání.

Tablet spravuje také vaše emailové účty. Nastavit jej lze během chvíle, zadáním přihlašovacích údajů a zvolením poskytovatele. U vytvořeného emailového účtu je možno nastavit – název, vaše jméno, podpis, četnost kontroly emailů, výchozí účet (pokud jich máte více), vybrat vyzváněcí tón, vibrace. Také další funkce jsou provázané s Googlem – Google Talk, Gmail, Android Market, Latitude a další. Google proto žádá o zadání vašich přihlašovacích údajů k Gmailu či jiným službám, aby vás mohl pustit do Android Marketu atd.

Fotoaparát, videohovory

Fotoaparát na zadní straně tabletu pořizuje snímky v max. velikosti 3 Mpx (2048 x 1232 px), video zvládá až v rozlišení 720 x 480 px s max. 18 snímky za vteřinu. Zaostření funguje tak, že podržíte tlačítko fotoaparátu na displeji a po zaostření jej pustíte, tím dojde k vyfocení snímku. Lze použít i LED diodu, zejména v šeru a horších světelných podmínkách.

Uživatel může v nastavení volit režim fotografování (jeden snímek, nepřetržitý, panorama, úsměv či autoportrét), scény, režim blesku, vyvážení bílé, hodnotu ISO (100, 200, 400, automaticky), efekty, přiřazení souřadnic, zvuk spouště a úložiště. U videa lze navíc povolit či zakázat nahrávání zvuku. Nad displejem je ještě druhá kamerka s 1,3 Mpx, která je vhodná pro videohovory, a to přes operátora i třeba Skype.

Zkušební fotografie a video – Samsung Galaxy Tab

Hudební přehrávač, multimédia, hry

Standardně je v telefonu přehrávač hudby, který zobrazuje dostupné skladby dle interpretů, alb, skladeb či seznamů skladeb. Dovede hrát s opakováním a náhodným výběrem. Podporuje soubory MP3, AAC+, WMA, WAV. Nechybí ani ekvalizér s předvolbami či nadefinováním vlastní úrovně zvuku. Přehrávaná skladba zobrazuje svůj název, autora a album, stejně tak obal CD. Během přehrávání je možnost nastavení dané skladby jako vyzváněcí tón. Podržením např. názvu alba při spuštění skladby můžete rovnou vyhledávat daný výraz na internetu, v přehrávači či YouTube.

Samsung Galaxy Tab má dvojice reproduktorů (stereo), které mají patřičný výkon a hrají skvěle. Nejedná se o žádná levná chrastítka, známá z telefonů. Pro poslech hudby nebo filmů je pak také dobré používat špuntová sluchátka z balení (hrají výborně) nebo vlastní s 3,5 mm konektorem Jack. Sluchátka mají mikrofon, i přesto nejsou vázána jen na tablet, lze je používat u libovolného zařízení, aniž by hudbu zkreslovaly (některá dřívější sluchátka nejen od Samsungu tohle dělají).

V menu nalezneme ikonku Music Hub, která je spojena se službou 7digital. Jedná se o stahování hudebního obsahu do tabletu za danou částku, vždy s možností si úsek písně poslechnout zdarma. Na neplacený obsah jsem nenarazil. Dalším hubem v menu je Readers Hub, který je rozcestníkem pro noviny, časopisy a knihy. Obsah je opět otázkou platby za položky ve většině případů. S knihami souvisí ještě aplikace eBooks. Ta slouží k prohlížení knih s opravdu reálným listováním stránkami. To prostě musíte vyzkoušet. Knihy je potřeba do knihovny umisťovat, např. z Android Marketu, kde jich je za poplatek jako máku.

Samsung rozhodně potěšil schopností tabletu se během chvilky přeměnit na klasický digitální fotorámeček. V nastavení je nespočet různých prolínání fotografií, kolísání jasu, atd. Při návštěvách přátel tedy majitelé tabletu mohou zapůsobit i tímto způsobem.

Video přehrávač si poradí s formáty MPEG4, H.263, H.264, DivX, XviD, WMV, AVI, 3GP. Stačí tak video například z PC přesunout i v plné kvalitě rovnou do tabletu, bez jakékoliv konverze, a pohodlně sledovat na velkém 7″ displeji. Pokud se díváte na film s titulky, které obsahují českou diakritiku, je nutné nejprve změnit kódování na UTF-16 LE (např. pomocí PSPadu). Plynulost přehrávání DivX videí a posuny v nich byly také velkou předností oproti konkurenci, žádné záseky či trhání při posunu na libovolný čas filmu. A věřte, že sledování na tomto 7“ displeji je opravdu velkolepý zážitek, především někde na cestách či v posteli před usnutím.

Hry si každý můžete stáhnout z Android Marketu, tablet je připravené dopředu pro uživatele nemá. Není k tomu důvod, tablet je určen především na práci. Opět jsem neodolal hře Angry Birds, která v obřím podání na 7“ displeji je výtečná, ani se pak člověku nechce vracet k běžné menší mobilní verzi.

GPS, mapové podklady, navigace

Samsung Galaxy Tab nalezne použití jako plnohodnotná navigace s opravdu obřím displejem. Výrobce nabízí v prodeji speciální držák do auta. Jako mapové podklady poslouží Google mapy (stále aktualizované přes Android Market) s funkcemi jako Latitude, vyhledání trasy a orientací (digitální kompas). Navigace ovšem není v Česku stále dostupná, proto přístroj trochu ztrácí oproti zemím, kde dostupná je. Google ji do budoucna nicméně nabídne. Mapy umí dle pozice najít nejrůznější body ve vašem okolí (restaurace, hotely, čerpací stanice, bankomaty, atd.), rozumí hlasovým pokynům, zobrazují provoz, vrstvy terénu, hlášky, satelitní snímek ad.

Na Android Marketu nalezneme několik dalších navigací a map. Nejlépe se mi pracovalo s již vyzkoušenou navigací Sygic, s podporou Multitouch ovládání a dalšími vychytávkami. Je zde možnost si navigaci plných 7 dní bezplatně vyzkoušet.

Organizační a datové funkce, aplikace

Datová výbava čítá GPRS, EDGE a rychlá data HSPA, tedy HSDPA (download až 7,2 Mb/s), HSUPA (uploď až 5,76 Mb/s). Zamrzí, že výrobce nemyslel do budoucna a nepřidal rovnou i HSPA+. Očekávání naplňuje bezdrátové Wi-Fi 802.11 b/g/n a Bluetooth 2.1 s podporou A2DP profilu pro stereo poslech. Připojení nabíječky a USB kabelu je možné přes 30-pin konektor. Wi-Fi má funkci DLNA – sdílení multimediálního obsahu se zařízeními v síti. Stačí si navolit, co budete sdílet, slouží k tomu aplikace AllShare v menu tabletu. Přes 30-pin konektor nelze připojit jiná externí zařízení s pamětí (flashdisk, harddisk, atd.), naopak klávesnici či dokovací stanici ano.

Přes Wi-Fi je možné také sdílet připojení k internetu (v nastavení je to funkce mobilní přístupový bod), stačí nastavit jméno sítě, případně heslo a můžete směle přes Wi-Fi používat připojení tohoto telefonu přes operátora i na dalších zařízeních v dosahu. Je zde také časový limit, po kterém se přístupový bod může vypnout při nepoužívání, což šetří energii. Připojení lze sdílet také přes USB, tj. funkce sdílení internetového připojení. České označení je zde poněkud nevhodně zvolené, lepší by bylo pojmenování Tethering Wi-Fi a Tethering USB.

Webový prohlížeč založený na Android WebKitu je pro prohlížení internetových stránek výborný. Stránky načítá bez obtíží, avšak nemá datovou konverzi, takže v případě pomalejších přenosů přes operátora načtení přeci jen trvá. Odměnou je možnost si stránky přibližovat/oddalovat pomocí dvou a více prstů (Multitouch), otevírat více stránek zároveň, přehrávat většinu Flash videí (YouTube a další). Videa ze stránek ct24.cz, ivysilani.cz a další tablet nepřehraje, nejsou to flashové přehrávače. Naopak stream.cz kupodivu přehrává skvěle, jediným nešvarem je nemožnost si video posunout v čase dál.

Z organizačních funkcí nalezneme v tabletu budík, jenž využívá boční tlačítka k funkci posunutí, nechybí také doba odložení a funkčnost i v tichém režimu. Dalším důležitým prvkem je kalendář – synchronizace z Google účtem zajištěna. Pak tu jsou jednoduché poznámky, aplikace Světový čas a k procházení či kopírování obsahu telefonu určená funkce Moje soubory. Rychlé vyhledávání v telefonu obstarává funkce Voice search.

Soubory Office jsou podporovány aplikací ThinkFree Office Mobile for Android (2.0.0604.01), která umožňuje upravovat a vytvářet soubory Word, Excel a PowerPoint. Soubory s příponou PDF umí číst, upravovat nikoliv. Wi-Fi má funkci DLNA, se kterou je spjata služba AllShare – sdílení multimediálního obsahu s dalšími zařízeními v síti (videa, obrázky, zvuky), přičemž další zařízení mohou obsah stahovat neomezeně, nebo s dotazem.

Samozřejmostí je klient YouTube, v němž se pouští všechna YouTube videa, která spustíme i ve webovém prohlížeči. Samsung nahrál do tabletu Samsung Apps – obchod s aplikacemi a dalším obsahem. Automaticky nabízí aktualizace již stažených aplikací. Během našeho testování si tablet požádal o jednu aktualizaci aplikace, jinak v obchodu bylo naprosté prázdno, žádná nabídka.

Závěr recenze Samsung Galaxy Tab

Samsung Galaxy Tab je svým způsobem unikát, protože se jedná o tablet s telefonními funkcemi a nevšední výbavou, ve které lze jen stěží hledat výrazné trhliny. Je to ideální zařízení na cesty, kde zastane jak roli telefonu, tak netbooku. K dokoupení je příslušenství v čele s klávesnicí, dokovací stanící, autonabíječkou a kabely k propojení třeba s TV. Výrazně chybí pouze funkce USB on-the-go (přímé připojení flashdisku či harddisku), kterou má např. Nokia N8.

Operační systém Android 2.2 Froyo tabletu sluší, poskytuje mnoho funkcí navíc a kromě toho taky obchod Android Market s dostupnými aplikacemi zdarma či za dané částky. Líbí se mi rozhodně datová výbava tabletu, webový prohlížeč, který dovede přehrávat Flash videa, funkce jako digitální rámeček, čtečka knih eBook a hudební přehrávač v kombinaci se špuntovými, velice kvalitními sluchátky. Pokud tedy máte přebytečných devatenáct tisíc, či jste opravdoví fandové značky Samsung, pak si pořiďte extravagantní tablet s telefonními funkcemi, Samsung Galaxy Tab.

Samsung Galaxy Tab si můžete zakoupit na eshopu Samsung.

7“ dotykový kapacitní displej 30-pin konektor
1 GHz procesor a 512 MB RAM podpora připojení flashdisku
Android 2.2 + TouchWiz 3.0
3 Mpx fotoaparát + přední kamerka
Wi-Fi s DLNA, HSPA
GPS, digitální kompas
čtečka knih eBooks
vkládání znaků SWYPE
Adobe Flash Player 10.1
ČLÁNKY:, ,

Diskuze

avatar
8 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
PetrIrenaPecavladoŠmoula Mrzout Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Anna Kralova
Anna Kralova

Skoda, ze jste neukazali ctecku knih na sirku. Na vysku je to o nicem, ale na sirku to vypada jako opravdove cteni knihy (otaceni stranek). Kdyz jsem to zkousela na samsung prezentaci, tak bych rozhodne neukazovala video na vysku. No ale to jen pro ty, co tenhle touch pad nikdy nevideli.

Anna Kralova
Anna Kralova

teda spatne receno – skoda ze jste ukazali na vysku :) kazi to dojem :)

Ivan
Ivan

Dostaneš aj ku mobilu ochrannu foliju?
alebo už bude na telefone?

Jan Filipenský
Jan Filipenský

Dobrý den, Rád bych se zeptal, zda je možné s tímto tabletotelefonem telefonovat BEZ bopužití jakéhokoli handsfree, tedy jen si tuhle „cihličku plácnout k uchu“? Ve firemní prodejně Vodafonu mi bylo tvryeno, že „asi teda né …“ neb chudák prodavač tento přístroj neuměl ani pořádně zapnout … V několika recenzích na webu jsem četl, že to přístroj nedokáže, což bylo hlavním důvodem mé nekoupě. Zde se dočítám, sice pouze v náznaku, že by to měl/mohl umět. Cituji: „Při volání se displej automaticky vypíná při přiblížení k uchu, abyste si omylem hovor po doteku k uchu neukončili.“ a „V dnešní době… Číst vice »

Petra
Petra

S tabletem se dá telefonovat bez problémů. Pokud se nacházíte v „domácím“ prostředí, kde Vám nevadí hlasitý odposlech, jen „zdvihnete“ sluchátko a můžete mluvit, aniž by jste musel tablet vzít do ruky. Prímová záležitost. Venku používám sluchátka, ale je fakt, že spíš „běhám“ se Samsungem Star v kapse. Používám v obou přístrojích dvojSIM, takže se mi dovolají lidi na jedno číslo a nemusím SIMku vyndávat z tabletu. A tablet je to jedinečný, myslela jsem, že ho budu používat jen na cestách, ale vyblbnu se s ním i doma a chudák můj noťas je už zaprášený :-))) Fakt doporučuji pořídit, super!!!

Petr
Petr

dobrý večer ještě jednou, mam dilema jde o to že mam ted nokii n8 ale chci zmenu a tak přemýšlím o tomto tabletu chci být stále on-line net email atd. tak snad je toto ta spravna volba jak je to s tou 2sim je to možne že pokud někdo volá tak to zvoni na obouch chci mýt k tomu jeste nokii e71 když budu potřebovat pouze telefon děkuji moc za odpověd

Petra
Petra

Dobrý den, s DvojSIMkou je to tak, že sice máte dvě SIM s jedním tel. číslem ve dvou telefonech, ale vždy !!!!!! musí být jeden telefon vypnutý. Nemusíte jej vypínat úplně, stačí ho dát do režimu „letadlo“ nebo „offline“. Pokud popíšu můj postup, u mě je hlavním telefonem tablet, druhým telefonem Samsung Star II. Star II mám většinu dne vypnutý, pokud jdu např. do lesa, uvedu tablet do režimu „letadlo“ a zapínám telefon. A je to. Jen musíte počítat s tím, že když vám dojde sms na tablet, už ji nenajdete na telefonu a obráceně. To samé platí u přidání… Číst vice »

petr
petr

mohu se zeptat jak je na tom s vydrzi s baterii vydrzi alespon jeden den

Petra
Petra

Ještě jsem nezažila celodenní výdrž baterie, bohužel :-( Při mém používání nabíjím dvakrát denně plus někdy v autě při navigaci. Je to jediné minus tohoto tabletu, ale mám takový dojem, že tohle je slabé místo většiny tabletů.

David
David

supr telefon já ho mám a doporučuju ho :-)

Ivan
Ivan

Dá sa namom aj vipnut funkcija toho natačania displeja podla otočenia?
A ešte jedna vec či je telefon blokovaní?

Šmoula Mrzout
Šmoula Mrzout

Zdravím vespolek, tenhle tablet mám od září 2011. Po té, co mi z ruky vypadl můj HTC HD2 hranou na dlažbu a display se asi centimetr na spodní hraně rozssypal, hledal jsem funkčnější náhradu. Zvolil jsem tento tablet. Po 5-ti měsících užívání jsem čím dál tím víc přesvědčen o tom, že jsem šlápl s Galaxy P1000 do h****a. Android je pasystém pro lidi hypnotizované facebookem apod. Pro práci se vůbec nehodí a mít ho jen jako telefon je nepraktické. Už párkrát jsem ho chtěl vrhnout proti zdi. Procesor běžící na 1GHz, to měla i má HD2, ten na tabletu se… Číst vice »

Peca
Peca

Tak ty si asi nejaky chytrolin.To co tu pises jsou dosti nesmysli.Pokud si neumis pohrat s aplikacema a poradnym nastaveni telefonu pres software.Tak si radsi nic takovyho nekupuj.WM je o proti Androidu uplny pasee…Sam jsem mel HD 2 a byla to strasna brzda tim myslim kdyz jsem si tam dal Android.Na WM mobil frcel hezky ale je to system se kterym nemuzes absolutne nic delat.Relativne neni otevrenej a ty jejcih romky stojej za prd.A to co tam pises o HD2 jsou hodne velke nesmysli…HD2 byla stavena na WM tak je jasne ze bude rychla a navic WM mobil nic nema… Číst vice »

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Samsung Galaxy A7 (2018): krasavec se třemi foťáky

Samsung Galaxy A7 (2018): krasavec se třemi foťáky

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Samsung dnes představil širému světu nový model spadající do produktové řady A, a sice model Galaxy A7 (2018). Korejci…

Google Mapy teď fungují s Apple CarPlay díky iOS 12

Google Mapy teď fungují s Apple CarPlay díky iOS 12

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Nové iOS 12 podporuje aplikace třetích stran v CarPlay a Google vydal upravenou aplikaci vlastních Map, která umí o…

Rendery Samsungu Galaxy A7 (2018) potvrzují tři fotoaparáty

Rendery Samsungu Galaxy A7 (2018) potvrzují tři fotoaparáty

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Modely řady A od Samsungu jsou mezi fanoušky opravdu oblíbené. Nabízejí totiž kvalitní výbavu ukrytou v moderním těle. A…

Mobilní zobrazení