Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Samsung Galaxy Tab 2 (7.0) – první tablet s OS Android 4.0 ICS

  |  2 komentáře  |  autor: Luboš Srb

Samsung na konferenci Samsung Forum 2012 v Kongresovém Centru Praha představil nový tablet Samsung Galaxy Tab 2 (7.0), který v mnoha směrech připomíná model Galaxy Tab 7.0 Plus. Novinkou je operační systém Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

Samsung Galaxy Tab 2 (7.0) je první vlaštovkou nové modelové řady tabletů pro rok 2012. Po výbavové i designové stránce asi nejvíce připomíná současný model Galaxy Tab 7.0 Plus. Dostupný bude tradičně ve verzích 3G a Wi-Fi, na světové trhy dorazí v březnu a v prodeji bude nejprve ve Velké Británii. Cena tabletu by měla být podle prvních odhadů pro zákazníky velmi zajímavá.

První tablet s Androidem 4.0

Nový Galaxy Tab 2 (7.0) disponuje jako první tablet od Samsungu nejnovějším operačním systémem Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Nechybí známá nadstavba TouchWiz, obohacující běžné grafické prostředí Androidu. Díky použití Androidu 4.0 přináší tablet nové funkce, jako je například Face Unlock, čili odemykání zařízení prostřednictvím softwaru pro rozpoznávání tváře, dále vylepšený multitasking s možností ukončování aplikací popotažením náhledů do strany, vylepšení webový prohlížeč a mnoho dalšího. Kromě toho uživatelské rozhraní umožňuje ovládat aplikace gesty a nabízí galerii aplikací pro snadnější ovládání.


Samsung Galaxy Tab 2 (7.0) – oficiální fotografie

V těle tabletu tepe dvoujádrový procesor s taktem 1 GHz. Operační paměť má zcela dostačující hodnotu 1 GB RAM. Displej je typu PLS LCD s rozlišením WSVGA (1024 x 600 px) a úhlopříčkou 7″. Nad displejem je připravena přední kamerka pro videohovory, na zadní straně pak 3 Mpx fotoaparát (bez autofocusu) pro pořizování snímků a videí. Vnitřní paměť tabletu Samsung Galaxy Tab 2 (7.0) činí 16 GB a 32 GB, dále je možné ji rozšířit pomocí paměťových karet microSD. Samozřejmostí je konektivita ve složení: Wi-Fi, Bluetooth, GPS a mobilní data HSPA+.


Technické specifikace Galaxy Tabu 2 

Multimédia přehledně v Samsung Hub

Samsung Galaxy Tab 2 (7.0) nabízí uživatelům snadný přístup k multimédiím prostřednictvím funkce Samsung Hub. Ta nabízí Music Hub, se kterou mají uživatelé přístup k více než 17 milionů skladeb. Uživatelé mohou využívat Readers Hub, který poskytuje přístup k více než 2,3 milionům elektronických knih, 3 500 časopisům a více než 2 000 deníkům v 51 jazycích, a Game Hub s okamžitým přístup k nejnovějším herním titulům.


Samsung Galaxy Tab 2 (7.0) naživo z konference Samsung European Forum v Praze

Novinkou je pak Video Hub, nabízející přístup k více než 1 000 filmovým titulům, které je možné koupit nebo zapůjčit. Ve Video Hub uživatelé tabletu Galaxy Tab 2 (7.0) dále naleznou filmové kritiky, trailery a doporučení, které jim usnadní výběr odpovídající jejich zájmům. Uživatelské rozhraní Samsung TouchWiz nabízí widgety, které umožňují jednoduše používat výše zmíněné portály. Tablet podporuje rovněž novou službu S Suggest, která uživateli přímo na obrazovce zobrazuje doporučení na aplikace, které by uživatele mohly zajímat.

Sdílení obsahu AllShare Play

Jedinečný multimediální zážitek dále rozšiřuje nová služba pro sdílení obsahu AllShare Play, která je na mobilních zařízeních Samsung nabízena vůbec poprvé. AllShare Play umožňuje uživatelům na tabletu Galaxy Tab 2 (7.0) přehrávat nebo streamovat multimediální obsah z osobního počítače, jiného SMART zařízení Samsung i z webových úložišť poskytovaných třetími stranami.

S tabletem se dá i volat

Samsung Galaxy Tab 2 (7.0) lze navíc použít i jako telefon. Tablet podporuje také skupinové videohovory, skupinové chaty, komunikaci v mikrokomunitách, ve kterých lze chatovat či vzájemně sdílet obsah. Nechybí ani funkce ChatON, umožňující propojit všechny uživatele telefonů fungujících na jakékoli platformě do jedné komunity. Služba ChatON používá namísto uživatelských jmen a hesel telefonní čísla účastníků, a nabízí tak snadný přístup ke zprávám a skupinovým chatům v nejrůznějších podobách.

ČLÁNKY:, , ,
Maraton soutěží – Vyhrajte nový smartphone HTC U Play (bílý)

Maraton soutěží – Vyhrajte nový smartphone HTC U Play (bílý)

DNES  |  redakce  |  diskuze (0)

Unikátní maraton soutěží při příležitosti 10 let redakce Mobilizujeme.cz pokračuje tento týden s dalším povedeným smartphonem, tentokrát opět od HTC. Pohledný…

Chystané LG G7 možná nabídne skener oční duhovky

Chystané LG G7 možná nabídne skener oční duhovky

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Příští vlajková loď společnosti LG se nezadržitelné blíží. Model G7 by měl především zaujmout svou vnitřní výbavou a designem. Aktuálně se…

Spekulace kolem Surface Phonu od Microsoftu znovu ožívají

Spekulace kolem Surface Phonu od Microsoftu znovu ožívají

VČERA  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

S trouchou nadsázky lze říct, že bavit se o Suface Phonu je jako bavit se o císařových nových šatech. I když…

Mobilní zobrazení