Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Huawei P20 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Samsung Galaxy Tab – vyzkoušeli jsme očekávaný tablet s OS Android 2.2

  |  komentovat  |  autor: Jindřich Srb

České zastoupení Samsungu uspořádalo v úterý 2. listopadu setkání s novináři, na kterém oficiálně uvedlo na trh tablet Samsung Galaxy Tab s 1 GHz procesorem Cortex A8, 7″ dotykovým displejem, OS Android 2.2, kompletní datovou výbavou a inovativními službami. Jaké jsou naše první dojmy a postřehy?

Zástupci společnosti Samsung nejprve hovořili o myšlence vzniku tabletu. Svou podstatou si našel místečko přesně mezi 6″ čtečkami knih (tzv. E-book reader) a 10″ netbooky. Ideální úhlopříčka 7″ navíc zaručuje mobilnost zařízení, které lehce uschováte v kapse a můžete jej využít kdekoliv, protože jej snadno udržíte v jedné ruce díky nízké hmotnosti pouhých 380 gramů. Samsung pro tablet Samsung Galaxy Tab zvolil vhodný operační systém Android 2.2 Froyo, z něhož vyplývá řada výhod.


Tradičně nejsou na představení dobré světelné podmínky pro focení, za což se omlouváme

Doporučujeme: Preview Samsung Galaxy Tab – tablet, Android 2.2, špičková výbava

Samsung Galaxy Tab osloví kompletní datovou výbavou, čítající GPRS, EDGE a HSPA (stahování až 7,2 Mb/s, odesílání až 5,76 Mb/s). Bezdrátové přenosy zastupuje Wi-Fi se standardy 802.11 b/g/n a Bluetooth 3.0. Nechybí tak ani sdílení připojení k internetu s dalšími zařízeními skrze Wi-Fi či USB. Samsung prezentoval také možnosti spouštění obsahu telefonu (DLNA) na televizi, která má Wi-Fi a může tak komunikovat s tabletem. V prodeji bude i speciální dokovací stanice s HDMI portem, případně klávesnice, která jej také nese. Možnosti přenosu a spuštění obsahu budou tedy obsáhlé.


Samsung Galaxy Tab a výčet několika parametrů a funkcí

Tablet má zadní 3 Mpx fotoaparát s autofocusem, kterým zachytíte jakékoliv situace a asistuje mu VGA kamerka nad displejem, určená k videohovorům přes operátora nebo aplikace Skype atd. Paměť tabletu má dostačující velikost 16GB vnitřní části a microSD slot až pro 32GB kartu.


Readers hub a funkce AllShare na displeji tabletu

Na prezentaci zazněly informace o nových hubech, již známý Social hub (např. u Samsungu Galaxy S) doplní nově Music hub sjednocující hudební položky a služby a také Readers hub, obsahující elektronické knížky (placené i zdarma). Pro tablet je k dispozici v tuto chvíli přes sto tisíc aplikací na Android Marketu a další budou stále přibývat. Zaujala mě také podpora Office souborů s možností úprav a vytváření nových (Thinkfree) a video přehrávač, v němž můžete spustit soubory bez jakékoliv konverze či převádění, a to až v HD kvalitě. Zajištěna je podpora min. souborů AVI, DivX a Xvid.

TIP: Pro veškeré parametry tabletu Samsung Galaxy Tab navštivte katalog mobilů.

Psaní na virtuální klávesnici je o mnoho snazší s použitím zadávání pomocí metody Swype, při které jezdíte po displeji přes jednotlivá tlačítka a ta se vybírají automaticky. Uvádí se až 1,5x vyšší rychlost psaní, než při běžném vyťukávání znaků na klávesnici. Pro plnohodnotné zobrazení flash videí na stránkách je součástí prohlížeče Adobe Flash Player 10.1. Jak jsme si vyzkoušeli, YouTube zvládá pohotově, stránky české televize či Novy, tam už videa nepřehraje, jelikož ona videa nejsou přímo Flash. To je slabina, kterou nemohu odpustit jakémukoliv přístroji, když právě sledování filmů je jedním z hlavních prvků, co lze s tabletem dělat.


Tablet z dálky sledovali i mořští živočichové …

Samsung Galaxy Tab mě opravdu pozitivně zaujal, a to nejen svým důmyslným zpracováním s pevnými plasty a skleněným povrchem displeje, odolným vůči poškrábání a nárazům, ale i výbavou a možnostmi. Pokud bych si nyní vybíral mezi tablety, pak by model Galaxy Tab (P1000) byl jedním z vážných adeptů. Co nevidět přineseme důkladnou recenzi tabletu, proto tento článek berte opravdu jako první dojmy při seznámení se zařízením, které poskytl Samsung.


Volitelné příslušenství k tabletu – klávesnice s HDMI výstupem, dokovací stanice s HDMI výstupem

Samsung Galaxy Tab se objeví u všech tří českých GSM operátorů – O2, T-Mobile a Vodafone (od 1. listopadu v prodeji). Ve volném prodeji by měl být k sehnání pouze u seriózních prodejců. Ostatní mohou prodávat anglickou verzi tabletu, neoficiální cestou. Podpora českých znaků na klávesnici bude opravdu výhradně přes určené prodejce. Cena se nyní pohybuje zhruba na úrovni 19 tisíc korun.

ČLÁNKY:,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Obří Xiaomi Mi Max 3 má zpoždění. Dorazí až v červenci

Obří Xiaomi Mi Max 3 má zpoždění. Dorazí až v červenci

DNES  |  Radek Chlup  |  diskuze (0)

Od vydání očekávaného obrovitého telefonu Xiaomi Mi Max 2 uplynul jeden rok. Příznivci modelu tedy chtějí vidět jeho nástupce.…

Výrobce Nokií získal finanční injekci ve výši 100 milionů dolarů

Výrobce Nokií získal finanční injekci ve výši 100 milionů dolarů

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

HMD Global, výrobce telefonů Nokia, od investorů získává 100 milionů amerických dolarů v rámci druhého kola financování vedeného společností Ginko…

Nejmodernější elektrický holicí strojek Xiaomi nyní ve slevě

Nejmodernější elektrický holicí strojek Xiaomi nyní ve slevě

DNES  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (0)

Xiaomi nabízí mnohé produkty do domácnosti, nicméně ne všechny musejí být automaticky i chytré. Příkladem je elektrický holicí strojek.…

Mobilní zobrazení