Mobilizujeme.cz

Samsung Galaxy S6: Začátek nové éry?

  |  12 komentářů  |  autor:

Jaký bude Samsung Galaxy S6, očekávaná vlajková loď mezi smartphony pro rok 2015? Pojďme si zrekapitulovat veškeré informace, které prozatím nejen o tomto zařízení, ale obecně o Samsungu a jeho budoucnosti, víme či alespoň tušíme.

Galaxy S6
Jeden z konceptů Samsungu Galaxy S6, který jasně čerpá inspiraci z nového Galaxy Notu 4

Před nedávnem jsme vás informovali o špatné prodejnosti vlajkové lodi společnosti Samsung. Tento problém však není ojedinělý a Samsung se potýká s dramatickým poklesem prodaných zařízení napříč celým svým portfoliem. Ačkoliv společnost stále vykazuje značné zisky, meziroční příjem z mobilní divize dramaticky poklesl. Tento fakt přiměl management Samsungu k vytvoření předběžných opatření, které se s největší pravděpodobností dotknou i samotného vedení. Mimo jiné proběhne zredukování počtu zařízení v portfoliu a rozsáhlé změny v TouchWizu. Další a patrně největší změnou bude oproštění se od starých ideálů a nastolení nového směru. To by se mělo projevit především v designu samotných zařízení.

Prvním produktem sestaveným dle těchto nových parametrů by měla být nadcházející vlajková loď – Samsung Galaxy S6. Ta by měla nabídnout především neotřelý design podložený nekompromisní výbavou. Potěší použití prémiových materiálů a nejnovějších technologií. Přední stranu prý bude zaujímat displej s velikostí mezi 5,1 a 5,5 palce (přesnější údaj bohužel není znám). Ten nabídne vysoké QHD rozlišení, tedy číselně 2560 x 1440 pixelů, čímž se vyrovná současné špičce. Použitá technologie je samozřejmě Super AMOLED. Potěšující je pak integrace přední kamerky s nadstandardním rozlišením 5 Mpx, kterou zajisté ocení všichni ,,selfie maniaci“.

samsung-galaxy-s6-concept
Další povedený koncept Samsungu Galaxy S6

Přesuneme-li se na zadní stranu, najdeme zde fotoaparát od Sony s optickou stabilizací obrazu a rozlišením 20 Mpx. Ten je schopný nahrávat video až ve 4K rozlišení při 30 fps. Ani po stránce výkonu nebude tento smartphone nijak zaostávat, neboť nabídne ve své standardní verzi čtyřjádrový procesor Snapdragon 810, který je postaven na 64-bitové architektuře. Podstatné je zmínit, že se tento procesor zatím nachází pouze ve vývojářských zařízeních Qualcommu a není jasné, kdy se dostane i do dalších zařízení. Je tedy dost možné, že v době, kdy bude Samsung Galaxy S6 představen, bude stále tím nejlepším, co se dá sehnat. Druhou variantou procesoru je pak Samsung Exynos 7420 s podobnými specifikacemi jako výše zmíněný Snapdragon 810. Pro zajištění bezchybného multitaskingu je telefon vybaven 3 GB RAM. Z další výbavy je předpokládaná i celková voděodolnost zařízení, která se vyskytuje u současné vlajkové lodě.

Nejdiskutovanější datum představení je přibližně duben příštího roku. Telefon by se měl začít prodávat nejprve v Americe, a to za cenu 649 $ (tedy v přepočtu nejméně 14 500 Kč, spíše však mnohem více).

ČLÁNKY:, , , ,
Samsung přidává k televizi Galaxy S8+ zdarma. Má to ale háček

Samsung přidává k televizi Galaxy S8+ zdarma. Má to ale háček

DNES  |    |  diskuze (0)

Samsung je velká firma a vyrábí velké množství produktů. Několikero svých odvětví dokáže ale mistrně spojit a nezřídka se tak stává, že…

128 GB microSD kartu nyní seženete za hubičku, stačí jen 250 Kč

128 GB microSD kartu nyní seženete za hubičku, stačí jen 250 Kč

DNES  |    |  4 komentáře

Stejně jako platí Moorův zákon, tak každým rokem za přibližně stejnou částku koupíte paměťovou kartu s větším úložným prostorem. A platí to…

Češi rádi platí s telefonem. U SMS vedou jízdenky a parkovné

Češi rádi platí s telefonem. U SMS vedou jízdenky a parkovné

DNES  |    |  diskuze (0)

Platby „esemeskou“ za nejrůznější služby jsou mezi majiteli mobilních telefonů v České republice oblíbené. Dvě třetiny z celkového počtu plateb jsou za jízdné…

Mobilní zobrazení