Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Samsung Galaxy S6 bude mít dotykovou čtečku otisků prstů

  |  15 komentářů  |  autor: Luboš Srb

O nové vlajkové lodi Samsung Galaxy S6 unikají i nadále nové a nové informace. Zdroj Sammobile nyní exkluzivně zveřejnil, že nový top model jihokorejského výrobce bude disponovat vylepšenou čtečkou otisků prstů, která bude konečně konkurenceschopná.

Současné čtečky otisků prstů u Samsung fungují tak, že po nich musíte prstem přejet. Vzhledem k malé části snímací plochy zabudované v domovském tlačítku však dochází k vysoké chybovosti a prakticky je tak pro většinu uživatelů lepší čtečku otisků prstů zkrátka rychle opustit a používat třeba jiný způsob uzamčení.

Nová čtečka otisků prstů, kterou přinese Samsung Galaxy S6, ale bude fungovat stejně jako u konkurenčních iPhonů 5S, 6 a 6 Plus, či nového Huawei Ascend Mate 7. Tedy jednoduše dotykově, kdy stačí na snímací část prst jen přiložit. Navíc domovské tlačítko má být údajně u nové vlajkové lodi Samsungu větší, takže se i tím zřejmě zvyšší úspěšnost rozeznání otisků.

zdroj: Sammobile

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

15
Komentujte

avatar
8 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
FakeJirkaHarloJežamadmaxkimi Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
pedes
pedes

Huawei Ascend Mate 7 přinesl velmi povedenou čtečku. Samsung má v tomto směru co dohánět.

febrik
febrik

To opravdu má, udělal jsem si radost a pořídil Note 4 a když už ho mám, chtěl jsem vyzkoušet právě čtečku. Je to zoufalost jestli je spolehlivost 30%, tak jsem možná ještě velkej optimista, tohle se Samsungu opravdu nepovedlo.

madmaxkimi
madmaxkimi

Chyba bude ve špatné registraci toho otisku,,, důležité je u té registrace postupovat stylem levá,střední a pravá strana palce a to pořát dokola ve všech 20 pokusech,,, pak není možné aby úspěšnost byla jen 30%… U tohohle postupu je fígl v tom že pak nemusíš ten prst přikládat úplně přesně neboť je zaregistrovaná širší část toho otisku… Já mám teď téměř 90% úspěšnost…

Jirka
Jirka

Tak to máte pěkně křivé ruce, když neumíte ani pořádně přejet přes blbej čudlík. Moje úspěšnost je 99% z celého dne.

Radamel
Radamel

Nej ctecku ma iPh.

Drezir
Drezir

Máte na to nějaké argumenty nebo to říkáte jen proto, že jeden vlastníte a jste nakažen jabkovým náboženstvím o stejném názoru a znalostí pouze i diskuzí?

febrik
febrik

Aktuálně iPhone a ten Mate 7, jak zmiňoval pedes, ten problém naštěstí není v OS, ale v konstrukci a odladění.

Karel
Karel

Já mám Samsung S5 LTE+ a musím říct, že nechápu co všichni mají proti té čtečce. Mě funguje skvěle a je to pro mě i rychlejší. Zadávám si hesla víc jak 8 číslic a díky čtečce to je rychlejší. A navíc je spolehlivá. Ano, někdy mi to nepřečte, ale to mojí vinnou, že ho tam položím křivě.

madmaxkimi
madmaxkimi

Naprostý souhlas,,, mě funguje téměř perfektně,,, je to jen otázka správné registrace otisku…

Karel
Karel

Také je super, že můžeš registrovat všech 10 prstů, takže když ho chceš odemknout, tak můžeš jakýmkoliv a neřešíš, kterým zrovna můžeš :))

pedes
pedes

Možná jsem to Karle nenapsal přesně. O čtečce použité v Samsungách toho bylo napsáno už mnoho. Prostě ta čtečka funguje výrazně hůře než na konkurenčních zařízeních. Pokud se pamatuji, měla problém i se zabezpečením – šla dobře obejít. Pokud máte pozitivní zkušenost pak je to jen dobře, přesto v porovnání s Huawei apod. je prostě horší a to popsané v článku je asi snaha to změnit.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Honor Note 10 dorazí do konce léta, konkrétně 31. července

Honor Note 10 dorazí do konce léta, konkrétně 31. července

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Na čínské sociální síti Weibo se objevilo oznámení ohledně Honor Note 10. Post zároveň říká, že se máme připravit na „AI…

Jak vznikl iLoveServis a jak se stal jedničkou v ČR? (rozhovor)

Jak vznikl iLoveServis a jak se stal jedničkou v ČR? (rozhovor)

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (1)

Adam Pavelka, zakladatel a majitel společnosti iLoveServis, jedničky mezi mobilními servisy v České republice, se s námi podělil o pár zajímavých informací…

Šéf Amazonu se stal nejbohatším člověkem v historii

Šéf Amazonu se stal nejbohatším člověkem v historii

DNES  |  Daniel Fousek  |  diskuze (0)

Hodnota Amazonu narůstá a Jeff Bezos získává den za dnem další miliardy dolarů. Jeho jmění už přesáhlo 150 miliard dolarů, v přepočtu…

Mobilní zobrazení