Mobilizujeme.cz

Samsung Galaxy S5: čtečka otisků prstů místo skenu oční sítnice

  |  1 komentář  |  autor:

V poslední době se dozvídáme čím dál více „zaručených“ informací ohledně nové vlajkové lodě Samsungu, ať už se jedná o údajné parametry a výbavu telefonu, datum představení či různé koncepty podoby jednoho z nejočekávanějších smartphonů roku 2014.

Podle nejnovějších informací to vypadá, že Samsung Galaxy S5 přinese čtečku otisků prstů a představení se dočkáme již 23. února na veletrhu MWC v Barceloně. Přitom podle minulých úniků informací to vypadalo, že Samsung hodlá do své chystané vlajkové lodě aplikovat novou technologii Iris, která by měla nabízet možnost odemknutí telefonu pomocí oční sítnice. Tato spekulace ale vzala rychle za své, nové informace totiž říkají, že Samsung od této technologie prozatím upustil a dočkáme se snad v některém z příštích modelů.

Samsung galaxy S5 čtečka otisků prstů

Místo toho se korejský výrobce rozhodl po vzoru Applu a posléze HTC využít k odemčení a zabezpečení svého zařízení čtečku otisků prstů. Ta by měla být podobně jako v iPhonu 5S umístěna ve středovém odemykacím tlačítku, které se tak pravděpodobně dočká pozměněného tvaru a k odemčení přístroje bude stačit pouze přiložení naskenovaného prstu k tlačítku. Čtečku otisků prstů chystá údajně také LG do své nové vlajkové lodě LG G3.

Podle zdroje blízkého Samsungu ještě není technologie skenování oční sítnice natolik dokonalá, aby přinesla svému uživateli pohodlné a bezpečné používání. Problémy se objevují například při odemykání přístroje ve tmě či za použití slunečních brýlí. Navíc určitě není pohodlné při každém odemčení přístroje držet telefon těsně u oka, aby se odemkl. Dá se však očekávat, že Samsung ještě na této technologii zapracuje a časem se ji v některém z příštích zařízení dočkáme.

Další novou informací, kterou nám tentokrát přinesl známý ruský novinář Eldar Murtazin na svém twitterovém účtu, je datum představení Samsungu Galaxy S5. Stát by se tak mělo již den před zahájením veletrhu MWC 2014 v Barceloně, tedy 23. února v 18:00 hodin. Tato informace se dá považovat za poměrně důvěryhodnou, vzhledem k tomu, že úniky Eldara Murtazina se obvykle nakonec ukáží jako pravdivé a například již představení minulé vlajkové lodě Samsungu, tedy modelu Galaxy S4, předpověděl měsíc před konečným představením na den přesně.

Eldar Murtazin Samsung Galaxy S5 tweet

A co že nám Samsung do své nové vlajkové lodě, modelu Galaxy S5, vlastně přichystá? V první řadě se spekuluje o nově přepracovaném uživatelském prostředí, které už se dokonce údajně nebude jmenovat TouchWiz. Úniky screenshotů chystaného přepracovaného prostředí se dostaly na veřejnost již před několika dny a vypadají vskutku zajímavě. Informace ohledně nového „TouchWiz“ si můžete přečíst v našem dřívějším článku zde.

Nová podoba Touchwiz TouchWiz-UI-screenshots

Z hardwarových parametrů se spekuluje o 5,2″ displeji s rozlišením 2560 x 1440 pixelů, procesoru Qualcomm Snapdragon 805 či novém Exynos od Samsungu v závislosti na verzi modelu, 3 GB operační paměti RAM, 16 Mpx fotoaparátu, novém designu, který má být odlišnější než v případě modelů Galaxy S3 a S4, plastovém těle (ovšem chystá se také verze s kovovým tělem) a 3 000 mAh baterii.

Veškeré články ohledně chystané vlajkové lodě Samsungu najdete pod štítkem Samsung Galaxy S5.

Zdroj: KoreaHerald, Twitter via: GSM Arena (1,2), PhoneArena

ČLÁNKY:, , ,
Nová platební aplikace od Googlu posílá peníze skrze zvuk

Nová platební aplikace od Googlu posílá peníze skrze zvuk

VČERA  |    |  diskuze (0)

Google v Indii zavedl novou platební aplikaci a nazval ji Tez, což v hindštině znamená rychlý. A ona je nejen velmi rychlá,ale…

První informace o Vernee Mix 2: malé rámečky a nízká cena

První informace o Vernee Mix 2: malé rámečky a nízká cena

VČERA  |    |  diskuze (0)

Někteří z vás se možná v duchu ptali, jestli svůj „bezrámečkový“ smartphone chystá i společnost Vernee, která už přinesla řadu zajímavých telefonů…

HTC U11 Plus možná nabídne bezrámečkový design

HTC U11 Plus možná nabídne bezrámečkový design

VČERA  |    |  diskuze (0)

Včera se u HTC děly velké věci. Za 1,1 miliardy dolarů odkoupila společnost Google část této tchaiwanské firmy. HTC tak může dál…

Mobilní zobrazení