Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Samsung Galaxy S5: čtečka otisků a tlačítka na QHD displeji

  |  komentovat  |  autor: Filip Kříž

Vypadá to, že se dostáváme do období spekulačních žní. Dva dny po sobě se totiž objevily informace jak o speficikacích Samsungu Galaxy S5, tak i o jeho designové stránce. Něco příjemně překvapí, něco naopak zklame.

Včera jihokorejský výrobce oficiálně oznámil, že nová vlajková loď bude představena již 24. února na veletrhu MWC při akci „Unpacked 5“. Spolu s tím se objevilo několik nových informací z „dobrých zdrojů“.

Samsung galaxy S5 čtečka otisků prstů

První nepochází od nikoho jiného než Eldara Murtazina. Ten ve svém tweetu tvrdí, že Galaxy S5 nabídne 5,24 palcový AMOLED displej s QHD rozlišením, 3 GB operační paměti RAM nebo 16 Mpx fotoaparát. Překvapením jsou uvedené čipsety – nový Exynos 6 (pravděpodobně již s podporou LTE a stále s 32 bitovou architekturou) od Samsungu a Snapdragon 805 od Qualcommu, který se má ovšem v prvním zařízení objevit nejdříve ve druhém čtvrtletí, pravděpodobně spíše na přelomu jara a léta.

To je veliká prodleva mezi představením „es pětky“ a jejím uvedení na trh, jako pravděpodobnější se tak jeví použití Snapdragonu 800. Baterie má kapacitu 3 200 mAh – vzhledem k rozlišení displeje je však brzo soudit, bude-li dostačovat. Co také potěší je, že nejlevnější verze nabídne 32 GB a ne 16 GB interní úložiště, není však jasné, nebude-li to vykoupeno absencí slotu na microSD kartu. Objevit by se mohla také předělaná nadstavba TouchWiz a očekává se také velké množství příslušenství.

Hned následující den se objevily další informace na základě zdrojů ze indické pobočky Samsungu. Dle nich by měl Samsung u Galaxy S5 ustoupit od jeho klasických kláves (1 hardwarové + 2 kapacitní) a namísto nich by měly nastoupit softwarová tlačítka přímo na displeji. S podobným řešením chtěl přijít jihokorejský výrobce již u Galaxy S4, jenomže byl razantně odmítnut konzervativnější částí designerů.

Další novinkou je, že Samsung chce využít novou supersensitivní vrstvu od Synaptics a samotný displej by tak měl být schopen snímat otisky prstů (!!!). Na stranu druhou, korejská média tvrdí, že i tak se u „es pětky“ objeví klasická, „swipovací“ čtečka otisků. To se zdá jako pochopitelnější a realizovatelnější řešení, avšak určitě ne tak dobře využitelné v praxi.

zdroje: PhoneArena (12)

ČLÁNKY:, ,
Nejrychlejší nabíjení má telefon z Číny, tvrdí odborné srovnání

Nejrychlejší nabíjení má telefon z Číny, tvrdí odborné srovnání

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

O rychlém nabíjení se v poslední době mluví poměrně dost a není také divu. Nabít svůj telefon až dvakrát rychleji se v situacích,…

Recenze Xiaomi Redmi 4X: čínský drak ze střední třídy

Recenze Xiaomi Redmi 4X: čínský drak ze střední třídy

DNES  |  Jakub Fišer  |  2 komentáře

Když se řekne „mobilní Čína“, mělo by se vám vybavit několik velkých jmen, v první řadě jistě Xiaomi. Tato společnost hojně…

První dojmy z OnePlus 5T: radovat se z maličkostí

První dojmy z OnePlus 5T: radovat se z maličkostí

DNES  |  Dominik Hlásný  |  diskuze (1)

Po neskutečně krátké době ukončil OnePlus prodeje své vlajkové lodi a přišel s vylepšenou verzí. Novinka s přídomkem 5T však tentokrát nepřináší výrazné…

Mobilní zobrazení