Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Samsung Galaxy S5: čtečka otisků a tlačítka na QHD displeji

  |  komentovat  |  autor: Filip Kříž

Vypadá to, že se dostáváme do období spekulačních žní. Dva dny po sobě se totiž objevily informace jak o speficikacích Samsungu Galaxy S5, tak i o jeho designové stránce. Něco příjemně překvapí, něco naopak zklame.

Včera jihokorejský výrobce oficiálně oznámil, že nová vlajková loď bude představena již 24. února na veletrhu MWC při akci „Unpacked 5“. Spolu s tím se objevilo několik nových informací z „dobrých zdrojů“.

Samsung galaxy S5 čtečka otisků prstů

První nepochází od nikoho jiného než Eldara Murtazina. Ten ve svém tweetu tvrdí, že Galaxy S5 nabídne 5,24 palcový AMOLED displej s QHD rozlišením, 3 GB operační paměti RAM nebo 16 Mpx fotoaparát. Překvapením jsou uvedené čipsety – nový Exynos 6 (pravděpodobně již s podporou LTE a stále s 32 bitovou architekturou) od Samsungu a Snapdragon 805 od Qualcommu, který se má ovšem v prvním zařízení objevit nejdříve ve druhém čtvrtletí, pravděpodobně spíše na přelomu jara a léta.

To je veliká prodleva mezi představením „es pětky“ a jejím uvedení na trh, jako pravděpodobnější se tak jeví použití Snapdragonu 800. Baterie má kapacitu 3 200 mAh – vzhledem k rozlišení displeje je však brzo soudit, bude-li dostačovat. Co také potěší je, že nejlevnější verze nabídne 32 GB a ne 16 GB interní úložiště, není však jasné, nebude-li to vykoupeno absencí slotu na microSD kartu. Objevit by se mohla také předělaná nadstavba TouchWiz a očekává se také velké množství příslušenství.

Hned následující den se objevily další informace na základě zdrojů ze indické pobočky Samsungu. Dle nich by měl Samsung u Galaxy S5 ustoupit od jeho klasických kláves (1 hardwarové + 2 kapacitní) a namísto nich by měly nastoupit softwarová tlačítka přímo na displeji. S podobným řešením chtěl přijít jihokorejský výrobce již u Galaxy S4, jenomže byl razantně odmítnut konzervativnější částí designerů.

Další novinkou je, že Samsung chce využít novou supersensitivní vrstvu od Synaptics a samotný displej by tak měl být schopen snímat otisky prstů (!!!). Na stranu druhou, korejská média tvrdí, že i tak se u „es pětky“ objeví klasická, „swipovací“ čtečka otisků. To se zdá jako pochopitelnější a realizovatelnější řešení, avšak určitě ne tak dobře využitelné v praxi.

zdroje: PhoneArena (12)

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Letošní WWDC? První červnový týden a opět v San Jose

Letošní WWDC? První červnový týden a opět v San Jose

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Ačkoliv se společnost Apple stále vyvíjí dopředu a inovuje, v jádru se jedná o tradicionalisty, kteří se drží zajetých pořádků. Jedním…

Z těchto cen Samsungu Galaxy S9 a S9+ vám spadne brada

Z těchto cen Samsungu Galaxy S9 a S9+ vám spadne brada

VČERA  |  Pavel Kreuziger  |  18 komentářů

Když se podíváme po světě, kolik kde stojí iPhony, bývají zpravidla těmi nejdražšími zeměmi Itálie, Norsko a možná Brazílie, kde tento…

Problémy pro Samsung? Apple citelně snižuje výrobu iPhonu X

Problémy pro Samsung? Apple citelně snižuje výrobu iPhonu X

VČERA  |  Tomáš Richter  |  diskuze (1)

Apple podle posledních zpráv omezuje výrobu svého výročního telefonu iPhone X a Samsungu se kupí zásoby OLED displejů na skladě. Hlavní…

Mobilní zobrazení