Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Samsung Galaxy S4: překvapivě zdařilá evoluce (první pohled)

  |  38 komentářů  |  autor: David Šantora

Jako jedni z prvních jsme měli možnost, přímo v nové centrále Samsungu, vyzkoušet si velmi očekávanou novinku Samsung Galaxy S4. A i když jsme z prvních videí a fotografií podezřívali telefon z až moc přílišné podobnosti se současnou vlajkovou lodí, tedy Galaxy S III, naživo jsme si tento názor museli poopravit.

Kapitoly článku:

» Design a konstrukce, displej a hardware
» Prostředí, fotoaparát, závěr

  
  

Tělo přístroje: Příjemný facelift

Samsung Galaxy S4 totiž prvky designu z S III sice přebírá, ale ne v takové míře, jak by se mohlo na první pohled zdát. Největší díl „viny“ zde nesou boky přístroje, které se na první pohled tváří jako kovové, a hlavně, jsou vůči zbytku přístroje zcela kolmé. To dává nové S4 přeci jenom jiný vzhled než předchůdci, kde boky splývaly, a mobil díky tomu nyní působí pevnějším dojmem.

 

Plastové tělo je příjemné na omak a textura, kterou jsou potažená záda, je přítomná i pod sklem na přední straně telefonu. Jako celek na nás tedy působil Galaxy S4 vyváženě a rozhodně pozitivně. Přístroji k tomu pomáhá též velmi tenký rámeček a snížená spodní část pod displejem, díky čemuž se Samsungu povedlo do přístroje o rozměrech S III dát větší displej, konkrétně 4,99″.

  
 
 

Samotné tělo přístroje, pokud jej otevřete, skrývá jedno veřejné tajemství, a to jsou konektory pro bezdrátové nabíjení. Respektive, záda přístroje jsou klasicky plastová a je v nich viditelná vylisovaná část, kam se umístí systém bezdrátového dobíjení. V těle přístroje jsou tedy připravené kontakty pro tato druhá záda telefonu, které si ale budete muset dokoupit zvlášť. Cena by se měla pohybovat okolo 999,- za zadní kryt a 1.499,- za dobíjecí podložku. Ze strany Samsungu padla dokonce i zmínka, že by jednou, možná, mohla být v prodeji speciální verze Galaxy S4, která již bude v balení obsahovat jak tato záda, tak bezdrátovou podložku. Vše je ale prozatím pouze ve fázi spekulací.


Displej a hardware: Výkon společně s kvalitou

Displej Galaxy S4 na nás subjektivně působil z aktuálně představených TOP smartphonů, tedy Sony Xperie Z, HTC One a právě Samsungu Galaxy S4, asi nejlépe. Doby, kdy Super AMOLED displeje měly brutálně přepálené barvy, jsou pryč, byť jistá vyšší barevnost oproti konkurenci je znát. Displej je díky 1920 x 1080 px rozlišení opravdu velmi jemný a disponuje, pro Samsung tradičně, výbornými pozorovacími úhly.

  

Displej jde nově ovládat i v rukavicích a co z toho vyplývá, reaguje na prst již v momentě, kdy jej k displeji pouze přiblížíte. Pokud tedy třeba v prohlížeči videa budete časovou lištu posouvat klasicky při dotyku na displeji, obraz celého videa přeskakuje taktéž. Pokud ale prst nad lištu pouze umístíte, bez dotknutí displeje, můžete pohybem nad displejem hledat dané místo ve filmu bez toho, aniž by se přehrávaný film jakkoli posunul. Nad lištou pouze vyskočí malé náhledové okno a to zobrazuje vybranou scénu, hlavní okno s videem ale přehrává dál to, co má. Přesně tyto schopnosti  a nejenom s videem (ale třeba i náhledy v galerii obrázků), znají majitelé Galaxy Note II, ti k tomu ale potřebují speciální dotykové pero. Galaxy S4 zvládne to samé, ale stačí vám k tomu pouze prst.

 

Co se týká hardwaru, který celý mobil pohání, najdeme v Galaxy S4 procesor od firmy Qualcomm, a to model Snapdragon S600 na velmi vysoké frekvenci  1,9 GHz. „Osmi jádrový“ procesor pro Evropu není plánovaný, na druhou stranu, i ten se chová vždy jako čtyřjádrový, pouze přepíná mezi výkonnějším či slabším čtyřjádrem, dle aktuálních požadavků. Nemyslím si tedy, že by nás jeho absence na našem kontinentu měla mrzet. Nicméně, i přesto je možné, že se tyto přístroje po nějaké době na určitých trzích v Evropě objeví.

 

Kapitoly článku:

» Design a konstrukce, displej a hardware
» Prostředí, fotoaparát, závěr

ČLÁNKY:, , , ,
Samsung Galaxy S9 a S9+ na renderech ve všech pěti barvách

Samsung Galaxy S9 a S9+ na renderech ve všech pěti barvách

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Jihokorejská společnost Samsung se již plně soustředí na představení nadcházejících vlajkových modelů Galaxy S9 a Galaxy S9+. Na internet se aktuálně…

Maraton soutěží – Vyhrajte nový smartphone HTC U Play (bílý)

Maraton soutěží – Vyhrajte nový smartphone HTC U Play (bílý)

DNES  |  redakce  |  diskuze (0)

Unikátní maraton soutěží při příležitosti 10 let redakce Mobilizujeme.cz pokračuje tento týden s dalším povedeným smartphonem, tentokrát opět od HTC. Pohledný…

Chystané LG G7 možná nabídne skener oční duhovky

Chystané LG G7 možná nabídne skener oční duhovky

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Příští vlajková loď společnosti LG se nezadržitelné blíží. Model G7 by měl především zaujmout svou vnitřní výbavou a designem. Aktuálně se…

Mobilní zobrazení