Mobilizujeme.cz

Samsung Galaxy Note 4: Připravte se na dvě verze!

  |  12 komentářů  |  autor:

Před čtyřmi lety představil Samsung první Galaxy Note. Ten byl nejdříve brán s jistou rezervou, protože na tehdejší poměry nabízel opravdu velký displej a nikdo si nebyl jist jeho úspěchem. Dnes patří řada Note mezi jedny z nejsledovanějších vůbec, a to nejen v rámci Samsungu. A ačkoliv je Note vždycky až tím „druhým“ po zástupci eSkové řady, řada Note je minimálně stejně tak slavná. Galaxy Note 4 by tak měl opět patřit mezi špičku. Tomu nasvědčuje i únik parametrů v populárním benchmarku AnTuTu. Ten mimo jiné odhalil dvě různé verze, lišící se použitým čipsetem.

Jak již bylo řečeno, Samsung chystá dvě různé verze svého připravovaného Galaxy Notu 4, které se budou lišit použitým čipsetem, tak jak jsme to již v minulosti u tohoto jihokorejského giganta viděli. První verze přijde s řešením od Qualcommu tak, jak jsme již zvyklí. Druhá verze pak nabídne firemní řešení v podobě Exynosu.

Pojďme však začít společnými specifikacemi. Mezi ně by měl patřit OLED displej o úhlopříčce 5,7 palce, poprvé v historii Note série tak úhlopříčka neporoste, s QHD rozlišením, což znamená 2560 x 1440 pixelů. Dále se můžeme těšit na 32 GB vnitřní paměti, což by měla být ta nejnižší možná kapacita u Notu 4, což dozajista všichni uživatelé ocení, vzhledem k tomu kolik paměti zabírá uživatelská nadstavba TouchWiz. Operační paměť zůstane stejná jako u předchůdce, což znamená plné 3 GB. Note 4 nabídne standardně dva fotoaparáty. Zadní fotoaparát nabídne rozlišení 16 Mpx a vyrobí si jej sám Samsung. Vylepšení by se měla dočkat přední kamerka, která bude disponovat rozlišením 3.68 Mpx. Samsung Galaxy Note 4 poběží na Androidu tak, jak jsme již zvyklí. V AnTuTu byl systémem Android 4.4.3, ale není vyloučeno, že do prodeje přijde Note s novější verzí, která by měla být za pár dní představena.

 

Zpátky ale k čipsetům. Ty se budou lišit podle verze, ty pak budou dvě, SM-N910S a SM-N910C. První verze nabídne řešení od Qualcommu, přesněji se bude jednat o 4-jádrový Snapdragon 805 taktovaný na 2.5 GHz. O grafiku se pak bude starat Adreno 420, které by mělo být o 40% výkonnější než Adreno 330. U varianty s přídomkem „C“ si pro nás Samsung nachystal Exynos 5433 vlastní výroby. Ten nabídne jader osm, přičemž půjde o architekturu big.LITTLE. Jádra tohoto procesoru jsou postavena na ARMové architektuře Cortex-A5x, což znamená jediné, půjde o 64-bitový procesor. První čtyři úsporná jádra budou postavena na architektuře Cortex-A53 a nabídnou takt 1.3 GHz. Zbylá čtyři jádra budou mít na starost výkon a náročné aplikace. Budou postavena na architektuře Cortex-A57, bohužel jejich takt je nám prozatím neznámý. O grafiku se u verze s Exynosem bude starat Mali T-760.

Specifikace chystaného Notu 4 jsou působivé, nicméně na jeho představení si budeme muset počkat na začátek září, kdy v Německu proběhne každoroční veletrh IFA.

Těšíte se na nový Note? Hodláte si jej pořídit? Které verzi byste případně dali přednost?

zdroj: PhoneArenaAndroid AuthorityGSMArena

ČLÁNKY:,
Samsung Galaxy Note 8 oficiálně: návrat zašlé slávy?

Samsung Galaxy Note 8 oficiálně: návrat zašlé slávy?

DNES  |    |  diskuze (0)

Samsung si na dnešek připravil dlouho očekávanou konferenci Unpacked 2017, na které světu představil nejnovější model řady Galaxy Note s pořadovým číslem…

Lindsey Vonn někdo ukradl její nahé fotky z telefonu

Lindsey Vonn někdo ukradl její nahé fotky z telefonu

DNES  |    |  2 komentáře

Mnozí z vás jistě mají v paměti kauzu, kdy na internet hackeři vypustili velice intimní fotografie celebrit, ke kterým se dostali kvůli…

Víte, co je to DeX? A čím se asi tak Samsung inspiroval? (video)

Víte, co je to DeX? A čím se asi tak Samsung inspiroval? (video)

DNES  |    |  diskuze (1)

U Samsungu najdeme řadu zajímavých a chytrých vychytávek, jednou z nich je rozhodně i produkt nazvaný DeX. Jedná se o inteligentní dokovací…

Mobilní zobrazení