Mobilizujeme.cz

Trendy: Soutěž o telefon Sony | jak vybrat telefon | Huawei Mate 20 Pro | Android 9 Pie aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

AMOLED u Galaxy Notu 4 konečně nabídne realistické barvy

  |  7 komentářů  |  autor: Jakub Vrbický

Displeje smartphonů a jejich kvalita jsou často diskutovanými tématy. Není divu, jde o jednu z nejdůležitějších součástí těchto přístrojů. Velmi často zmiňovanými displeji jsou ty, které používají technologii AMOLED. Nezřídka kdy se jako výtka uživatelů objeví nepřirozenost barev tohoto displeje. Samsung Galaxy Note 4 se tento neduh pokouší vyřešit.

Galaxy-Note-4-5

S totožným řešením přišel i Samsung Galaxy Tab S, který byl osazen režimem obrazovky, který se nazývá Basic (základní). Ten jindy divoké barvy, které se nemohou zbavit namodralého nádechu, umírní a přidá jim na přirozenosti. Stejný mód nyní dostal Samsung Galaxy Note 4.

Web PhoneArena.com podrobil tento phablet měřením, která ukázala, jak blízko jsou barvy podávané Notem 4 ke standardu RGB. Teplota barev, která byla naměřena na Samsungu, činí 6596 K (Kelvinu). Standard přitom činí 6 500 K. Můžeme tedy tento výsledek považovat za uspokojivý. Další měření zkoumala hodnoty Delta E odstíny šedi a Delta E rgbcmy. Hodnoty, které se nakonec objevily byly opět uspokojivé. V prvním případě jsme se setkali s číslem 3,84, v druhém pak 4,86. Obecně jsou čísla menší než 5 považována za uspokojivá, a tak i zde musíme konstatovat úspěch.

Když tedy vezmeme tato měření kolem a kolem, musíme přiznat, že nás Samsung příjemně překvapil. Pro ty, kteří jsou se standardními přepálenými barvami spokojeni, není problém přepnout displej opět do módu, který nabídne barvy pestřejší a o něco méně přirozené.

Zdroj: PhoneArena.com

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

avatar
3 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
andrejjadis002thegridJaníkMarek Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
X
X

Bolo by dobre dat nejake porovnanie napr. s kvalytnym IPS

Marek
Marek

Sú porovnania na GSM aréne. Najslabšie podanie reálnych farieb má AMOLED a to nehatujem. Dostal najnižšie hodnotenie 6/10. IPS dostalo 9/10

andrejj
andrejj

kvalytnym?

Janík
Janík

Nyní Samsung jen potvrdil, že technologie OLED není vyřešena. Přes některá dílčí vylepšení, zůstává problém s vyřešením životnosti organických materiálů, zejména u modré barvy. Jaký tedy bude vliv zlepšení saturace na životnost displeje? Není saturace důsledkem vynuceného zvýšení počtu u modré barvy? Nejsem Samsungfob, mám od nich tablet se super LCD displejem a jsem spokojen. Nelze však tolerovat cenu za přístroje s SAMOLED displejem, ta cena neodpovídá kvalitě.

thegrid
thegrid

Cena je samozřejmě umělá věc. Jde jen o zaplacení vývoje. Samotný provoz továren je levnější jak u LCD. Mně by ale zajímalo jak se tento neduh amoledů projevuje u TV.

adis002
adis002

Myslím, že to zjistíš brzy. Co hlavně mě irituje je fakt, že AMOLEDy nepoužívají v drtivé většině klasickou standardní RGB matici.

thegrid
thegrid

Brzy jistě ne. Nehodlám měnit TV každé 2 roky. Ono to nepoužité RGB bude mít asi nějaké výrobní důvody.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Nástup nové éry? Apple začal prodávat nabíječky s USB-C

Nástup nové éry? Apple začal prodávat nabíječky s USB-C

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (1)

Spekulace ohledně toho, jak si Apple zahrává s myšlenkou přechodu na USB-C tu byly, a jsou tu pořád. Kalifornský…

Recenze Xiaomi Mi A2: Xiaomi, jak jej neznáte

Recenze Xiaomi Mi A2: Xiaomi, jak jej neznáte

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Smartphony čínského výrobce Xiaomi z velké části profitují u svých zákazníků díky vlastní nadstavbě MIUI, která kompletně překopává základní…

KY-O1L je smartphone, který schováte do peněženky

KY-O1L je smartphone, který schováte do peněženky

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Svěží vítr v dnešní době, kdy smartphony připomínají spíše menší štíty, k nám vane z Japonska. Postarala se o…

Mobilní zobrazení