Mobilizujeme.cz

Trendy: zpravodajství z MWC 2018 | jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

AMOLED u Galaxy Notu 4 konečně nabídne realistické barvy

  |  7 komentářů  |  autor: Jakub Vrbický

Displeje smartphonů a jejich kvalita jsou často diskutovanými tématy. Není divu, jde o jednu z nejdůležitějších součástí těchto přístrojů. Velmi často zmiňovanými displeji jsou ty, které používají technologii AMOLED. Nezřídka kdy se jako výtka uživatelů objeví nepřirozenost barev tohoto displeje. Samsung Galaxy Note 4 se tento neduh pokouší vyřešit.

Galaxy-Note-4-5

S totožným řešením přišel i Samsung Galaxy Tab S, který byl osazen režimem obrazovky, který se nazývá Basic (základní). Ten jindy divoké barvy, které se nemohou zbavit namodralého nádechu, umírní a přidá jim na přirozenosti. Stejný mód nyní dostal Samsung Galaxy Note 4.

Web PhoneArena.com podrobil tento phablet měřením, která ukázala, jak blízko jsou barvy podávané Notem 4 ke standardu RGB. Teplota barev, která byla naměřena na Samsungu, činí 6596 K (Kelvinu). Standard přitom činí 6 500 K. Můžeme tedy tento výsledek považovat za uspokojivý. Další měření zkoumala hodnoty Delta E odstíny šedi a Delta E rgbcmy. Hodnoty, které se nakonec objevily byly opět uspokojivé. V prvním případě jsme se setkali s číslem 3,84, v druhém pak 4,86. Obecně jsou čísla menší než 5 považována za uspokojivá, a tak i zde musíme konstatovat úspěch.

Když tedy vezmeme tato měření kolem a kolem, musíme přiznat, že nás Samsung příjemně překvapil. Pro ty, kteří jsou se standardními přepálenými barvami spokojeni, není problém přepnout displej opět do módu, který nabídne barvy pestřejší a o něco méně přirozené.

Zdroj: PhoneArena.com

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
X
X

Bolo by dobre dat nejake porovnanie napr. s kvalytnym IPS

Marek
Marek

Sú porovnania na GSM aréne. Najslabšie podanie reálnych farieb má AMOLED a to nehatujem. Dostal najnižšie hodnotenie 6/10. IPS dostalo 9/10

andrejj
andrejj

kvalytnym?

Janík
Janík

Nyní Samsung jen potvrdil, že technologie OLED není vyřešena. Přes některá dílčí vylepšení, zůstává problém s vyřešením životnosti organických materiálů, zejména u modré barvy. Jaký tedy bude vliv zlepšení saturace na životnost displeje? Není saturace důsledkem vynuceného zvýšení počtu u modré barvy? Nejsem Samsungfob, mám od nich tablet se super LCD displejem a jsem spokojen. Nelze však tolerovat cenu za přístroje s SAMOLED displejem, ta cena neodpovídá kvalitě.

thegrid
thegrid

Cena je samozřejmě umělá věc. Jde jen o zaplacení vývoje. Samotný provoz továren je levnější jak u LCD. Mně by ale zajímalo jak se tento neduh amoledů projevuje u TV.

adis002
adis002

Myslím, že to zjistíš brzy. Co hlavně mě irituje je fakt, že AMOLEDy nepoužívají v drtivé většině klasickou standardní RGB matici.

thegrid
thegrid

Brzy jistě ne. Nehodlám měnit TV každé 2 roky. Ono to nepoužité RGB bude mít asi nějaké výrobní důvody.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Vivo X21: zdařilá kopie, anebo další bezrámečkový elegán?

Vivo X21: zdařilá kopie, anebo další bezrámečkový elegán?

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (1)

Nedávno jsem psal, že Vivo ze začíná etablovat ve vcelku zdařilého inovátora, jako reakci na velice zajímavý bezrámečkový koncept…

A cenu nejoriginálnějšího pouzdra na telefon vyhrává...

A cenu nejoriginálnějšího pouzdra na telefon vyhrává…

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Pouzdra na telefony už dávno nejsou pouhými pouzdry, které by jen měly chránit přístroj před poškozením po pádu na…

Samsung S9 je první telefon, který sám změří krevní tlak

Samsung S9 je první telefon, který sám změří krevní tlak

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (1)

Mobilní telefony mají čím dál tím více funkcí, nicméně na senzor pro měření krevního tlaku došlo – tedy pokud…

Mobilní zobrazení