Mobilizujeme.cz

Samsung Galaxy Note 4 bude mít Snapdragon a silnější Exynos

  |  9 komentářů  |  autor:

Samsung Galaxy Note 4 je bezesporu jedním z nejočekávanějších telefonů letošního roku. Telefon, nebo spíše phablet, který díky integrovanému peru S-Pen a jeho funkcí podle mnohých nemá konkurenci. Ať už s nimi souhlasíte nebo ne, zařízení řady Note patří mezi nejvybavenější telefony vůbec. Nyní v benchmarku AnTuTu unikly parametry Notu 4, má však šanci přinést něco navíc oproti svému předchůdci?


Jeden z mnoha konceptů očekávaného telefonu

Samsung Galaxy Note 4 by měl přijít, tak jako jeho předchůdce, rovnou ve dvou verzích, přičemž lišit se budou právě použitým čipsetem. První verze s označením N910S bude využívat řešení společnosti Qualcomm, přesněji řečeno půjde o Snapdragon 805. Druhá verze s označením N910C pak využije firemní řešení v podobě čipu Exynos 5433, a právě druhá zmíněná varianta se nedávno v AnTuTu objevila a něco nám o chystaném telefonu prozradila.

 

Je zajímavé, že zatímco verze se Snapdragonem 805 nabídne 4 jádra a 32-bitovou architekturu, verze s Exynosem nabídne jader 8 a architektura v tomto případě bude 64-bitová. Exynos také v benchmarku dosáhl vyššího skóre, těsně přes 40 000, což je velmi solidní výsledek. Pojďme se tedy na tento čipset podívat podrobněji.

Exynos 5433 je postaven na instruktážní sadě ARMv8 (tak jako Snapdragon 615 nebo třeba Apple A7) a má 8 jader, jak již bylo řečeno. První 4 jádra jsou založena na úspornější architektuře Cortex A-53, zbylá 4 jádra pak vsázejí na výkon s architekturou Cortex A-57, přičemž všechna jádra mohou být využívána zároveň. Grafikou se u Exynos verze stane Mali-T760, které podle benchmarků nabízí o kousek vyšší výkon, než Adreno 420, které je použito u varianty se Snapdragonem 805. Obě varianty pak budou mít k dispozici 3 GB RAM. Displej by pak měl mít QHD rozlišení.

Ačkoliv již některé specifikace známe, ohledně jiných parametrů zatím kolují jen spekulace. Na přesné parametry si tak budeme muset počkat do jeho představení, kterého bychom se měli dočkat 3. září na veletrhu IFA v Berlíně.

zdroj: GSMArena

ČLÁNKY:, ,
Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

DNES  |    |  diskuze (1)

Dávat telefon už malému dítěti odborníci nedoporučují. Co je ovšem jednoznačně vhodné, jsou různé hračky. A pokud nechcete zůstat jen u těch…

U iPhonu 8 zaplatíte víc za výměnu zadního než předního skla

U iPhonu 8 zaplatíte víc za výměnu zadního než předního skla

DNES  |    |  7 komentářů

Při pohledu na zadní kryt nového iPhonu 8 a 8 Plus musí každého bezpodmínečně zaujmout jeho lesk. Už jen při pomyšlení, že…

Android 8.0 Oreo trápí nečekané problémy s budíkem

Android 8.0 Oreo trápí nečekané problémy s budíkem

DNES  |    |  3 komentáře

Není žádným překvapením, že nejnovější Android trápí od spuštění několik málo problémů. O jejich budoucí opravě není pochyb, ovšem nyní vám i…

Mobilní zobrazení