Mobilizujeme.cz

Samsung Galaxy Note 4 bude mít Snapdragon a silnější Exynos

  |  9 komentářů  |  autor:

Samsung Galaxy Note 4 je bezesporu jedním z nejočekávanějších telefonů letošního roku. Telefon, nebo spíše phablet, který díky integrovanému peru S-Pen a jeho funkcí podle mnohých nemá konkurenci. Ať už s nimi souhlasíte nebo ne, zařízení řady Note patří mezi nejvybavenější telefony vůbec. Nyní v benchmarku AnTuTu unikly parametry Notu 4, má však šanci přinést něco navíc oproti svému předchůdci?


Jeden z mnoha konceptů očekávaného telefonu

Samsung Galaxy Note 4 by měl přijít, tak jako jeho předchůdce, rovnou ve dvou verzích, přičemž lišit se budou právě použitým čipsetem. První verze s označením N910S bude využívat řešení společnosti Qualcomm, přesněji řečeno půjde o Snapdragon 805. Druhá verze s označením N910C pak využije firemní řešení v podobě čipu Exynos 5433, a právě druhá zmíněná varianta se nedávno v AnTuTu objevila a něco nám o chystaném telefonu prozradila.

 

Je zajímavé, že zatímco verze se Snapdragonem 805 nabídne 4 jádra a 32-bitovou architekturu, verze s Exynosem nabídne jader 8 a architektura v tomto případě bude 64-bitová. Exynos také v benchmarku dosáhl vyššího skóre, těsně přes 40 000, což je velmi solidní výsledek. Pojďme se tedy na tento čipset podívat podrobněji.

Exynos 5433 je postaven na instruktážní sadě ARMv8 (tak jako Snapdragon 615 nebo třeba Apple A7) a má 8 jader, jak již bylo řečeno. První 4 jádra jsou založena na úspornější architektuře Cortex A-53, zbylá 4 jádra pak vsázejí na výkon s architekturou Cortex A-57, přičemž všechna jádra mohou být využívána zároveň. Grafikou se u Exynos verze stane Mali-T760, které podle benchmarků nabízí o kousek vyšší výkon, než Adreno 420, které je použito u varianty se Snapdragonem 805. Obě varianty pak budou mít k dispozici 3 GB RAM. Displej by pak měl mít QHD rozlišení.

Ačkoliv již některé specifikace známe, ohledně jiných parametrů zatím kolují jen spekulace. Na přesné parametry si tak budeme muset počkat do jeho představení, kterého bychom se měli dočkat 3. září na veletrhu IFA v Berlíně.

zdroj: GSMArena

ČLÁNKY:, ,
Nokia 8: finský klenot s nejlepší výbavou oficiálně

Nokia 8: finský klenot s nejlepší výbavou oficiálně

DNES  |    |  2 komentáře

Velmi očekávaný smartphone Nokia 8 je konečně tady. Po modelech střední třídy tu tak máme i vlajkový model, který nese tu nejlepší…

Apple Watch 3 budou podporovat rychlá data LTE

Apple Watch 3 budou podporovat rychlá data LTE

DNES  |    |  diskuze (0)

Mobilní svět se pomalu přehoupl do druhého pololetí, a to se nese především ve znamení Apple Keynote. Přesně té konference, na které…

Údajné specifikace chystaných Xperií XZ1, XZ Compact a X1

Údajné specifikace chystaných Xperií XZ1, XZ Compact a X1

DNES  |    |  diskuze (0)

Jak už je u japonské značky Sony zvykem, tak i letos nás čeká v pořadí druhý vlajkový model. Jako jeden z mála…

Mobilní zobrazení