Mobilizujeme.cz

Samsung Galaxy Nexus – dva nešvary a jedna zajímavost

  |  5 komentářů  |  autor:

Chcete si pořídit Samsung Galaxy Nexus a nemůžete se ho dočkat? Potom pro Vás máme tři zprávy – jednu dobrou a dvě špatné. Dobrou zprávou je, že Samsung Galaxy Nexus umí natáčet přední kamerkou videa překvapivě ve vysokém rozlišení HD 720p. Špatné však je, že telefon nepodporuje USB Mass storage, navíc má potíže se zvukem.

Víte, že přední 1,3 Mpx kamerka zvládá nahrávat v rozlišení HD 720p? O této vlastnosti na Samsungu Galaxy Nexus nebyla nikde ani zmínka. Na základě videa od jednoho z vlastníků tohoto telefonu je však zřejmé, že přední kamerka opravdu zvládá HD 720p rozlišení. Na videu také nalezneme kompletního průvodce vlastnostmi fotoaparátu, které přináší Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

Sam Pullen, blogger z Yorkshire v Anglii, zveřejnil toto video, na němž lze vidět několik inovací, zejména režim panorama a video efekty. Během videa (okolo času 3:30) je však překvapující, že přední kamerka s rozlišením 1,3 Mpx zvládá natočit HD 720p video. 1.3 Mpx znamená rozlišení 1280 x 1024 px, což je sice lehce nad HD 720p, ovšem pořizování fotografie se nerovná natáčení videa. Android 4.0 tak očividně šikovně využívá vlastností přední kamerky, a umožňuje toto rozlišení videa, které jistě zpříjemní nejeden videohovor. Teoreticky řečeno, každé zařízení s 1.3 Mpx kamerkou a Androidem 4.0 by toto mělo umět. Jaká však bude skutečnost, se nechme překvapit.

Že Samsung Galaxy Nexus nepodporuje USB Mass storage, nezní tak špatně, pokud nevlastníte Mac nebo nepoužíváte jako operační systém Linux. Proč tedy toto Galaxy Nexus neumí, zatímco ostatní zařízení s Androidem 4.o to umět budou?

Vysvětlení přišlo z úst programátora Androidu Dana Morrilla: „Problémem není Android 4.0 Ice Cream Sandwich, ale samotný Galaxy Nexus. Stejně jako je tomu třeba u Motoroly Xoom s Androidem Honeycomb, tak ani Galaxy Nexus nemá slot na paměťové karty, proto pouze s vnitřní pamětí tuto funkci nepodporuje. Ostatní zařízení, běžící na Androidu, která půjde paměťově rozšířit, však toto umí a umět budou.

TIP: Zajímá Vás více? Podívejte se na Samsung Galaxy Nexus podrobněji.

Jak bylo již zmíněno výše, je to problém pouze pro Mac a Linux, protože tyto platformy nemají nativní podporu standardního protokolu pro přenos medií (MTP) užívaného Galaxy Nexusem. Uživatelé Windows toto vůbec řešit nemusí, ostatní však budou potřebovat pro přenos souborů něco jako aplikaci Android File Transfer.

Aktuální cena Samsungu i9250 Galaxy Nexus v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Galaxy Nexus má na svém kontě také první hrubku. V některých případech se mu „poblázní“ zvuk, a telefon začne sám od sebe zvuk střídavě zesilovat a zeslabovat. Po nějakém čase přišli stávající vlastníci na to, že je to způsobeno přítomností ostatních telefonů. Ale ne vždy! Jen a pouze tehdy, pokud další telefony využívají 2G síť na frekvenci 900 MHz. V přiloženém videu vidíte Galaxy Nexus na bootovací obrazovce, kde po přiblížení jiného telefonu začnou zběsile přeskakovat režimy. Jak víte, mezi těmito možnostmi se dá přepínat pouze tlačítky pro regulaci hlasitosti. Stejně jako tady přeskakují možnosti, tak se vám zblázní hlasitost třeba při přehrávání hudby. Programátoři Googlu spolu se Samsungem na problému intenzivně pracovali a aktualizace už je Samsungem uvolňována.

ČLÁNKY:, , ,
iOS 11 je nyní dostupný ke stažení pro iPhony a další zařízení

iOS 11 je nyní dostupný ke stažení pro iPhony a další zařízení

VČERA  |    |  diskuze (0)

Apple dnes podle plánu vydal dokončený nový systém iOS 11, který přináší spoustu změn a novinek na podporované iPhony, iPady a také…

Připravuje čínské ZTE krále bezrámečkových telefonů?

Připravuje čínské ZTE krále bezrámečkových telefonů?

VČERA  |    |  3 komentáře

Takzvaných bezrámečkových telefonů na trhu najdeme opravdu hodně. Téměř všichni výrobci smartphonů již takový model ve svém portfóliu mají. Takový smartphone nyní…

Skutečné bezdrátové nabíjení? Nové řešení umí nabíjet až do 30 cm

Skutečné bezdrátové nabíjení? Nové řešení umí nabíjet až do 30 cm

VČERA  |    |  diskuze (0)

Možná jste byli po představení novinek z Cupertina trošku zklamáni, že se nevyplnila předpověď některých webů a Apple nepředstavil skutečné bezdrátové nabíjení…

Mobilní zobrazení