Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Samsung Galaxy Mega 5.8 a 6.3 oficiálně: víme o nich vše

  |  3 komentáře  |  autor: Jakub Vrbický

Nedávno jsme vás informovali o připravovaných monstrech z dílny Samsungu, které nesou jméno Mega. Nyní o nich víme téměř úplně všechno, přesné specifikace, podobu i přibližné datum vydání.

Prvním kouskem je Samsung Galaxy Mega 5.8, u něj je již z názvu patrné, že ponese displej s úhlopříčkou 5,8 palce. Jedná se o LCD panel s rozlišením qHD (960 x 540 px). O pohon se postará dvoujádrový procesor tepající v taktu 1,4 GHz. Ten doplňuje operační paměť o velikosti 1,5 GB RAM.

Co se interní kapacity týče, v nitru tohoto kousku najdeme 8 GB, samozřejmostí je možnost rozšířit tento prostor o microSD kartu, a to až do velikosti 64 GB. Co se optické výbavy týče, řadí se Mega 5.8 do průměru. Vzadu najdeme snímač s rozlišením 8 Mpx, zatímco vpředu na nás čeká kamerka s rozlišením 1,9 Mpx. Přístroji vlévá do žil energii akumulátor s kapacitou 2 400 mAh.

GALAXY-Mega-5.8-Product-Image-1

Konektivita je klasická, najdeme zde Bluetooth 4.0, Wi-Fi standardu 802.11, GPS, GLONASS, 3,5 mm Jack a microUSB konektor. V telefonu koluje samozřejmě Android ve verzi 4.2 Jelly Bean obohacený o grafickou nadstavbu Samsung TouchWiz. Setkáme se i s aplikacemi, které pocházejí přímo od Samsungu, jsou jimi Group Play, Samsung WatchON, Samsung Link, S Translator, ChatON, S Memo, S Planner, S Travel, Story Album, a Air View.

Druhým pánem na holení je o něco větší kousek nesoucí jméno Samsung Galaxy Mega 6.3. Ten nese 6,3 palcový displej s rozlišením HD 720p. Pohání ho dvoujádrový procesor s taktem 1,7 GHz a doplňuje operační paměť o velikosti 1,5 GB RAM. Tento krasavec bude dostupný ve dvou kapacitních variantách, bavíme se zde o 16 a 32 GB verzi, i zde se setkáváme s možností doplnění o microSD kartu s kapacitou až 64 GB.

GALAXY-Mega-6.3-Product-Image-1

Fotoaparát na zadní i přední straně sdílí se svým menším bráškou, vzadu tedy najdeme 8 megapixelů, vpředu pak 1,9 Mpx. Konektivita je též naprosto shodná s rozdílem LTE a NFC. Totéž se dá říci o použitém softwaru, který Mega 5.8 a 6.3 sdílí. Posledním parametrem, kterým se liší od 5.8, je kapacita baterie, která činí 3 200 mAh.

První zájemci o tyto kousky by se jich měli dočkat již začátkem května, a to v Evropě a Rusku. Cena za většího z nich se bude pohybovat okolo 699 eur. Na zbytek informací si bohužel prozatím budeme muset počkat.

zdroj: androidauthority.com

ČLÁNKY:, , , ,
Samsung Galaxy A8+ (2018) se nám ukazuje už i na videu

Samsung Galaxy A8+ (2018) se nám ukazuje už i na videu

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

S blížícím se koncem roku se stále více spekuluje o nové řadě Galaxy A (2018). Ta se nám ukáže již v…

iPhone se starší baterií může být o něco pomalejší

iPhone se starší baterií může být o něco pomalejší

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Mnoho uživatelů iPhonů si už delší dobu stěžuje, že po každé aktualizaci se jejich zařízení zpomaluje. Většinou se to hodilo na…

Nabídne Xiaomi Mi Mix 3 duální fotoaparát?

Nabídne Xiaomi Mi Mix 3 duální fotoaparát?

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Řada Mi Mix od Xiaomi odstartovala vlnu takzvaných bezrámečkový smartphonů. Modely Mi Mix a Mi Mix 2 tedy nabízejí velký displej…

Mobilní zobrazení