Mobilizujeme.cz

Samsung Galaxy Gear: vše o chytrých hodinkách (1x Aktualizováno)

  |  7 komentářů  |  autor:

Skládačka jménem chytré hodinky Samsung Galaxy Gear začíná nabírat na reálné podobě. Jak bude chystaný produkt vypadat? A jaká bude jeho výbava?

(Aktualizováno 1. září 2013, čas 23:15) Samsung již tuto středu představí chytré hodinky Galaxy Gear. Jak budou vypadat? Teprve dnes, tedy necelé 3 dny před tiskovou konferencí, se objevily první živé snímky, které vypadají, že by mohly být skutečné. Nutno poznamenat, že se jednalo o kus, který patřil pro prezentaci vývojářům a obchodním partnerům. Finální design se tak ještě může o něco lišit.

Podle zdroje VentureBeat, který měl krátkou možnost se s hodinkami v krátkosti seznámit, budou mít Galaxy Gear dotykový 3″ čtvercový OLED displej, na horní straně 4 Mpx fotoaparát, reproduktory a přes S Voice službu je bude možné hlasovými povely ovládat. Přes Bluetooth se spojí se smartphonem a na internet bude možné se připojit i rovnou přes zabudované Wi-Fi v hodinkách. A pak jít třeba pro novinky ze sociálních sítí Facebook či Twitter.

 

 

Samsung zde hodně myslel na využití aplikací, které budou monitorovat vaše zdraví a kondiční stav. Uvidíme, s čím vším přijde. Vše se dozvíme nejpozději již tuto středu ve večerních hodinách, kdy hodinky výrobce představí na tiskové konferenci v rámci konání veletrhu IFA 2013.


(Původní text 1. září 2013)

Představení chytrých hodinek Samsung Galaxy Gear na blížícím se veletrhu IFA 2013 už potvrdila samotná výkonná viceprezidentka mobilní divize Samsungu. A k tomu přidala i pár informací, co od produktu očekávat. Jako by tím chtěla snížit zbytečně přehnaná očekávání. Zařízení prý totiž nemá používat ohebný displej, o kterém se dlouho spekulovalo a který by rozhodně udělal hodinky mnohem zajímavějšími. Zřejmě tedy půjde o něco na způsob konkurenčních SmartWatch hodinek od japonského Sony, kde je obsažen běžný „plochý“ dotykový displej.


Ilustrace: koncept chytrých hodinek Galaxy Gear podle fanoušků, který má zřejmě k realitě zatím nejblíže

Další potvrzenou informací, která ovšem není nikterak neočekávanou, je přítomnost operačního systému Android. Tím zatím výčet potvrzených specifikací ze strany Samsungu končí. Pak se dostáváme do roviny uniklých materiálů a spekulací. Hodinky Galaxy Gear by měly mít Android ve verzi 4.1 či 4.2 Jelly Bean, a o nadstavbě, která přepracuje grafickou část systému, asi netřeba přemýšlet, očekává se něco na způsob TouchWiz UI.

Z výbavy by podle nejnovějších informací měly hodinky přinést dvoujádrový 1,5 GHz procesor Exynos 4212 s grafikou Mali-400 MP4, operační pamět 1 GB RAM, vnitřní paměť 6 GB či 8 GB, dotykový 2,5“ AMOLED displej s rozlišením 320 x 320 pixelů, 4 Mpx fotoaparát s možností natáčet 720p video a uskutečňovat videohovory, úsporné Bluetooth 4.0 LE a technologii NFC pro bezdrátové a rychlé spárování hodinek se smartphonem. Koneckonců, to potvrzuje uniklý screenshot z připravované aplikace Samsungu. Výdrž prý bude 10 hodin na jedno nabití.

Další informace budeme průběžně přidávat do tohoto článku, jak se budou nadále objevovat a rýsovat tak tento očekávaný nový produkt.

ČLÁNKY:, ,
iOS 11 je nyní dostupný ke stažení pro iPhony a další zařízení

iOS 11 je nyní dostupný ke stažení pro iPhony a další zařízení

DNES  |    |  diskuze (0)

Apple dnes podle plánu vydal dokončený nový systém iOS 11, který přináší spoustu změn a novinek na podporované iPhony, iPady a také…

Připravuje čínské ZTE krále bezrámečkových telefonů?

Připravuje čínské ZTE krále bezrámečkových telefonů?

DNES  |    |  3 komentáře

Takzvaných bezrámečkových telefonů na trhu najdeme opravdu hodně. Téměř všichni výrobci smartphonů již takový model ve svém portfóliu mají. Takový smartphone nyní…

Skutečné bezdrátové nabíjení? Nové řešení umí nabíjet až do 30 cm

Skutečné bezdrátové nabíjení? Nové řešení umí nabíjet až do 30 cm

DNES  |    |  diskuze (0)

Možná jste byli po představení novinek z Cupertina trošku zklamáni, že se nevyplnila předpověď některých webů a Apple nepředstavil skutečné bezdrátové nabíjení…

Mobilní zobrazení