Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

Samsung Galaxy Gear: vše o chytrých hodinkách (1x Aktualizováno)

  |  7 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Skládačka jménem chytré hodinky Samsung Galaxy Gear začíná nabírat na reálné podobě. Jak bude chystaný produkt vypadat? A jaká bude jeho výbava?

(Aktualizováno 1. září 2013, čas 23:15) Samsung již tuto středu představí chytré hodinky Galaxy Gear. Jak budou vypadat? Teprve dnes, tedy necelé 3 dny před tiskovou konferencí, se objevily první živé snímky, které vypadají, že by mohly být skutečné. Nutno poznamenat, že se jednalo o kus, který patřil pro prezentaci vývojářům a obchodním partnerům. Finální design se tak ještě může o něco lišit.

Podle zdroje VentureBeat, který měl krátkou možnost se s hodinkami v krátkosti seznámit, budou mít Galaxy Gear dotykový 3″ čtvercový OLED displej, na horní straně 4 Mpx fotoaparát, reproduktory a přes S Voice službu je bude možné hlasovými povely ovládat. Přes Bluetooth se spojí se smartphonem a na internet bude možné se připojit i rovnou přes zabudované Wi-Fi v hodinkách. A pak jít třeba pro novinky ze sociálních sítí Facebook či Twitter.

 

 

Samsung zde hodně myslel na využití aplikací, které budou monitorovat vaše zdraví a kondiční stav. Uvidíme, s čím vším přijde. Vše se dozvíme nejpozději již tuto středu ve večerních hodinách, kdy hodinky výrobce představí na tiskové konferenci v rámci konání veletrhu IFA 2013.


(Původní text 1. září 2013)

Představení chytrých hodinek Samsung Galaxy Gear na blížícím se veletrhu IFA 2013 už potvrdila samotná výkonná viceprezidentka mobilní divize Samsungu. A k tomu přidala i pár informací, co od produktu očekávat. Jako by tím chtěla snížit zbytečně přehnaná očekávání. Zařízení prý totiž nemá používat ohebný displej, o kterém se dlouho spekulovalo a který by rozhodně udělal hodinky mnohem zajímavějšími. Zřejmě tedy půjde o něco na způsob konkurenčních SmartWatch hodinek od japonského Sony, kde je obsažen běžný „plochý“ dotykový displej.


Ilustrace: koncept chytrých hodinek Galaxy Gear podle fanoušků, který má zřejmě k realitě zatím nejblíže

Další potvrzenou informací, která ovšem není nikterak neočekávanou, je přítomnost operačního systému Android. Tím zatím výčet potvrzených specifikací ze strany Samsungu končí. Pak se dostáváme do roviny uniklých materiálů a spekulací. Hodinky Galaxy Gear by měly mít Android ve verzi 4.1 či 4.2 Jelly Bean, a o nadstavbě, která přepracuje grafickou část systému, asi netřeba přemýšlet, očekává se něco na způsob TouchWiz UI.

Z výbavy by podle nejnovějších informací měly hodinky přinést dvoujádrový 1,5 GHz procesor Exynos 4212 s grafikou Mali-400 MP4, operační pamět 1 GB RAM, vnitřní paměť 6 GB či 8 GB, dotykový 2,5“ AMOLED displej s rozlišením 320 x 320 pixelů, 4 Mpx fotoaparát s možností natáčet 720p video a uskutečňovat videohovory, úsporné Bluetooth 4.0 LE a technologii NFC pro bezdrátové a rychlé spárování hodinek se smartphonem. Koneckonců, to potvrzuje uniklý screenshot z připravované aplikace Samsungu. Výdrž prý bude 10 hodin na jedno nabití.

Další informace budeme průběžně přidávat do tohoto článku, jak se budou nadále objevovat a rýsovat tak tento očekávaný nový produkt.

ČLÁNKY:, ,
Samsung Galaxy S9 a S9+ se ukážou již začátkem roku na CESu

Samsung Galaxy S9 a S9+ se ukážou již začátkem roku na CESu

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (1)

Podle velmi spolehlivého zdroje Evana Blasse alias Evleaks se dočkáme nových vlajkových Samsungů na začátku roku 2018, již za necelých 7…

Černý pátek na Google Play: největší tituly za směšné ceny

Černý pátek na Google Play: největší tituly za směšné ceny

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Největší nákupní svátek se blíží. Černý pátek sice u nás v ČR není tak rozsáhlý jako například ve Spojených státech, ale…

Apple v Praze natočil vánoční spot na iPhone X. Je kouzelný

Apple v Praze natočil vánoční spot na iPhone X. Je kouzelný

DNES  |  Martin Skořepa  |  3 komentáře

Česko začíná být zemí zaslíbenou předním technologickým společnostem, které zde natáčejí své spoty, zejména pokud jde o ty předvánoční. V České…

Mobilní zobrazení