Mobilizujeme.cz

Samsung Galaxy Camera 2 oficiálně: nástupce originálního hybridu

  |  6 komentářů  |  autor:

Samsung představil nástupce svého originálního hybridu smartphonu a foťáku – modelu Galaxy Camera. Nová generace tohoto křížence nese název Samsung Galaxy Camera 2 a oproti svému předchůdci přináší nový design, výkonnější procesor, dvojnásobnou velikost paměti RAM a vnitřního úložiště, novější verzi Androidu či NFC čip.

To, na co budou jako první hledět potencionální zájemci o tento telefon, jsou bezesporu vlastnosti fotoaparátu. Samsung Galaxy Camera 2 přichází s BSI CMOS senzorem o velikosti 1/2.3″. Fotoaparát disponuje rozlišením 16,3 Mpx (4608 x 3456 px) a to, co dělá tento telefon unikátním, je 21x optický zoom s optickou stabilizací obrazu. Jedná se tedy o stejný snímač, který byl použit už u první generace Galaxy Camera a zde jsme se tedy co do vlastností fotoaparátu změn nedočkali. Stejně jako u předchozí generace, i zde se Samsung rozhodl použít xenonový blesk spolu s červenou přisvětlovací LED diodou.

Galaxy Camera 2 1 Galaxy Camera 2 2 Galaxy Camera 2 3 Galaxy Camera 2 4

Také možnosti nahrávání videa zůstaly beze změny. Stále tedy máme možnost natáčet video buď ve Full HD rozlišení 1080p se snímkovou frekvencí 30 fps (snímků za vteřinu), v HD 720p s frekvencí 60 fps, či v rozlišení 512p se 120 fps.

Změn v oblasti fotoaparátu jsme se tedy žádných nedočkali. Teda alespoň v parametrech foťáku ne. Pravděpodobně ale Samsung zapracoval na softwaru a až první snímky ukážou, zdali se kvalita výsledných fotografií zlepšila. Významných vylepšení jsme se ale dočkali v oblasti výkonu zařízení. Galaxy Camera 2 disponuje výkonnějším čtyřjádrovým procesorem taktovaným na 1,6 GHz (pravděpodobně se jedná o procesor Cortex A9). Zdvojnásobila se paměť RAM a ta nyní činí 2 GB a zdvojnásobení se dočkala také vnitřní paměť zařízení, která teď dosahuje velikosti 8 GB (pro uživatele je ale přístupných jen 2,8 GB). Dobrou zprávou tak je možnost rozšíření paměti zařízení o dalších až 64 GB díky slotu na microSD kartu. Samsung také přibaluje až 50 GB prostoru v Dropboxu na dva roky zdarma.

Galaxy Camera 2 5 Galaxy Camera 2 6 Galaxy Camera 2 7 Galaxy Camera 2 8

Mezi další vylepšení, kterými disponuje Galaxy Camera 2 oproti svému předchůdci, je například přítomnost NFC čipu či větší 2 000 mAh baterie. Samozřejmostí je zde podpora Wi-Fi připojení, Bluetooth ve verzi 4.0 a GPS/GLONASS. Zapomenout nesmíme také na novější verzi operačního systému Android, který je zde ve verzi 4.3 Jelly Bean a je obohacen o nadstavbu TouchWiz UI od Samsungu. Je tedy pravděpodobné, že toto zařízení bude spolupracovat s chytrými hodinkami od Samsungu.

Galaxy Camera 2 B 1 Galaxy Camera 2 B 2 Galaxy Camera 2 B 3 Galaxy Camera 2 B 4

Co se týče displeje, ten zůstal naprosto identický jako u předchůdce a Galaxy Camera 2 tedy disponuje 4,8 palcovým Super Clear LCD displejem s HD rozlišením 720p (720 x 1280 px) s jemností 306 ppi. Rozměry přístroje jsou 133 x 71 x 19,3 mm a hmotnost se zastavila na nemalých 283 gramech.

Narozdíl ale od první generace Galaxy Camera, nový nástupce bohužel nedostal slot na SIM kartu a telefon tedy nedisponuje podporou 3G či LTE sítí. Není tedy ani možné posílat SMS, jak tomu bylo u první generace, možnost telefonování ale nebyla ani tam. Je však možné, že se v budoucnu dočkáme varianty se SIM kartou, jisté to ale zatím není.

Galaxy Camera 2 B 5 Galaxy Camera 2 B 6 Galaxy Camera 2 B 7 Galaxy Camera 2 B 8

Zatím ještě neznáme žádné informace o ceně či dostupnosti tohoto chytrého fotoaparátu. Samsung své zařízení ukáže světu na veletrhu CES v Las Vegas, který se koná ve dnech 7. – 10. ledna tohoto roku, takže se dalších podrobností dočkáme již velmi brzy.

Zdroj: Samsung via: GSMArena

ČLÁNKY:, , , , ,
iOS 11 je nyní dostupný ke stažení pro iPhony a další zařízení

iOS 11 je nyní dostupný ke stažení pro iPhony a další zařízení

DNES  |    |  diskuze (0)

Apple dnes podle plánu vydal dokončený nový systém iOS 11, který přináší spoustu změn a novinek na podporované iPhony, iPady a také…

Připravuje čínské ZTE krále bezrámečkových telefonů?

Připravuje čínské ZTE krále bezrámečkových telefonů?

DNES  |    |  3 komentáře

Takzvaných bezrámečkových telefonů na trhu najdeme opravdu hodně. Téměř všichni výrobci smartphonů již takový model ve svém portfóliu mají. Takový smartphone nyní…

Skutečné bezdrátové nabíjení? Nové řešení umí nabíjet až do 30 cm

Skutečné bezdrátové nabíjení? Nové řešení umí nabíjet až do 30 cm

DNES  |    |  diskuze (0)

Možná jste byli po představení novinek z Cupertina trošku zklamáni, že se nevyplnila předpověď některých webů a Apple nepředstavil skutečné bezdrátové nabíjení…

Mobilní zobrazení