Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

Samsung Galaxy Camera 2 oficiálně: nástupce originálního hybridu

  |  6 komentářů  |  autor: Lukáš Grygarčík

Samsung představil nástupce svého originálního hybridu smartphonu a foťáku – modelu Galaxy Camera. Nová generace tohoto křížence nese název Samsung Galaxy Camera 2 a oproti svému předchůdci přináší nový design, výkonnější procesor, dvojnásobnou velikost paměti RAM a vnitřního úložiště, novější verzi Androidu či NFC čip.

To, na co budou jako první hledět potencionální zájemci o tento telefon, jsou bezesporu vlastnosti fotoaparátu. Samsung Galaxy Camera 2 přichází s BSI CMOS senzorem o velikosti 1/2.3″. Fotoaparát disponuje rozlišením 16,3 Mpx (4608 x 3456 px) a to, co dělá tento telefon unikátním, je 21x optický zoom s optickou stabilizací obrazu. Jedná se tedy o stejný snímač, který byl použit už u první generace Galaxy Camera a zde jsme se tedy co do vlastností fotoaparátu změn nedočkali. Stejně jako u předchozí generace, i zde se Samsung rozhodl použít xenonový blesk spolu s červenou přisvětlovací LED diodou.

Galaxy Camera 2 1 Galaxy Camera 2 2 Galaxy Camera 2 3 Galaxy Camera 2 4

Také možnosti nahrávání videa zůstaly beze změny. Stále tedy máme možnost natáčet video buď ve Full HD rozlišení 1080p se snímkovou frekvencí 30 fps (snímků za vteřinu), v HD 720p s frekvencí 60 fps, či v rozlišení 512p se 120 fps.

Změn v oblasti fotoaparátu jsme se tedy žádných nedočkali. Teda alespoň v parametrech foťáku ne. Pravděpodobně ale Samsung zapracoval na softwaru a až první snímky ukážou, zdali se kvalita výsledných fotografií zlepšila. Významných vylepšení jsme se ale dočkali v oblasti výkonu zařízení. Galaxy Camera 2 disponuje výkonnějším čtyřjádrovým procesorem taktovaným na 1,6 GHz (pravděpodobně se jedná o procesor Cortex A9). Zdvojnásobila se paměť RAM a ta nyní činí 2 GB a zdvojnásobení se dočkala také vnitřní paměť zařízení, která teď dosahuje velikosti 8 GB (pro uživatele je ale přístupných jen 2,8 GB). Dobrou zprávou tak je možnost rozšíření paměti zařízení o dalších až 64 GB díky slotu na microSD kartu. Samsung také přibaluje až 50 GB prostoru v Dropboxu na dva roky zdarma.

Galaxy Camera 2 5 Galaxy Camera 2 6 Galaxy Camera 2 7 Galaxy Camera 2 8

Mezi další vylepšení, kterými disponuje Galaxy Camera 2 oproti svému předchůdci, je například přítomnost NFC čipu či větší 2 000 mAh baterie. Samozřejmostí je zde podpora Wi-Fi připojení, Bluetooth ve verzi 4.0 a GPS/GLONASS. Zapomenout nesmíme také na novější verzi operačního systému Android, který je zde ve verzi 4.3 Jelly Bean a je obohacen o nadstavbu TouchWiz UI od Samsungu. Je tedy pravděpodobné, že toto zařízení bude spolupracovat s chytrými hodinkami od Samsungu.

Galaxy Camera 2 B 1 Galaxy Camera 2 B 2 Galaxy Camera 2 B 3 Galaxy Camera 2 B 4

Co se týče displeje, ten zůstal naprosto identický jako u předchůdce a Galaxy Camera 2 tedy disponuje 4,8 palcovým Super Clear LCD displejem s HD rozlišením 720p (720 x 1280 px) s jemností 306 ppi. Rozměry přístroje jsou 133 x 71 x 19,3 mm a hmotnost se zastavila na nemalých 283 gramech.

Narozdíl ale od první generace Galaxy Camera, nový nástupce bohužel nedostal slot na SIM kartu a telefon tedy nedisponuje podporou 3G či LTE sítí. Není tedy ani možné posílat SMS, jak tomu bylo u první generace, možnost telefonování ale nebyla ani tam. Je však možné, že se v budoucnu dočkáme varianty se SIM kartou, jisté to ale zatím není.

Galaxy Camera 2 B 5 Galaxy Camera 2 B 6 Galaxy Camera 2 B 7 Galaxy Camera 2 B 8

Zatím ještě neznáme žádné informace o ceně či dostupnosti tohoto chytrého fotoaparátu. Samsung své zařízení ukáže světu na veletrhu CES v Las Vegas, který se koná ve dnech 7. – 10. ledna tohoto roku, takže se dalších podrobností dočkáme již velmi brzy.

Zdroj: Samsung via: GSMArena

ČLÁNKY:, , , , ,
Samsung Galaxy A5 (2018) ukazuje svůj Infinity displej

Samsung Galaxy A5 (2018) ukazuje svůj Infinity displej

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

O řadě Galaxy A pro rok 2018 od Samsungu již proběhlo mnoho spekulací. Modely se chystá Samsung představit již na začátku…

První majitelé Moto Z a Z2 Force začínají testovat Android 8.0

První majitelé Moto Z a Z2 Force začínají testovat Android 8.0

DNES  |  Jan Hobler  |  diskuze (0)

Společnost Lenovo, respektive Motorola nedávno oslovila své brazilské uživatele za účelem přípravy aktualizací na Android Oreo. Konkrétně se má jednat o…

Do ČR míří další zásoby s iPhonem X. Již brzy bude dostupný

Do ČR míří další zásoby s iPhonem X. Již brzy bude dostupný

DNES  |  Luboš Srb  |  2 komentáře

Nový iPhone X (recenze) opět míří na pulty českých prodejců, nebo minimálně na sklad oficiálního českého Apple Storu, na kterém před…

Mobilní zobrazení