Mobilizujeme.cz

Samsung Galaxy 551 (i5510) je verzí Galaxy 3 s QWERTY

  |  komentovat  |  autor:

Samsung i5510 (novým označením Galaxy 551) má výsuvnou QWERTY klávesnici, Android 2.2 Froyo s nadstavbou TouchWiz 3.0, 3,2″ WQVGA dotykový displej, 3 Mpx fotoaparát, HSPA, Wi-Fi a GPS. Kdo chce model Galaxy 3 s QWERTY, pak tu má právě Galaxy 551.

Samsung Galaxy 551 se světu ukázal už na veletrhu IFA v Berlíně (čtěte Samsung i5510 – první evropský Android s QWERTY od Samsungu), tehdy ješte nesl staré označení telefonů, které doznalo změn. Nově tedy jde o model Galaxy 551 (z původního označení i5510 se berou první tři číslice). Od Samsungu je to první model s výsuvnou QWERTY klávesnicí, který má operační systém Android ve verzi 2.2 Froyo. Uvádí se přitom, že by se mělo jednat výbavou o dvojníka modelu Galaxy 3 (čtěte Samsung Galaxy 3 (i5800) – recenze Androidu z dostupné galaxie) a případní zájemci o QWERTY by mohli sáhnout právě po tomto modelu 551.


Samsung Galaxy 551 – oficiální fotografie

Dostatečně velký displej s úhlopříčkou 3,2″ nabídne „pouze“ WQVGA rozlišení (240 x 400 px), kapacitní dotykovou technologii a podporu 262 tisíc barev. Displej se otáčí automaticky pomocí akcelerometru. Výsuvná konstrukce v sobě ukrývá QWERTY klávesnici se čtyřmi řádky tlačítek. OS Android 2.2 je obohacen o prostředí TouchWiz 3.0 od Samsungu. Vnitřní paměť 160 MB rozšíří microSD karta (do kapacity 32GB). Dostupné informace hovoří o 667 MHz procesoru.

TIP: Pro podrobné parametry Samsungu Galaxy 551 navštivte katalog mobilů.

Na těle telefonu nalezneme 3,5 mm konektor Jack, microUSB port a 3 Mpx fotoaparát na zadní straně. Podle očekávání nechybí FM rádio s RDS, GPS, služby Google (mapy, Talk, Gmail, Search) a podpora sociálních sítí Facebook, Twitter a také klienti YouTube či Picasa. Přehrávač videí by měl mít certifikaci DivX. Ještě doplňme datovou podporu, ve které je Wi-Fi (802.11 b/g) s DLNA, Bluetooth a datové přenosy přes operátora (GRPS, EDGE, HSPA).

Jedinou vadou na kráse se zdá být rozlišení displeje, které by zasloužilo přidat. Podaří se telefonu s cenou 389 Euro prorazit? Na trh se dostane v průběhu listopadu 2010, a to i v Česku. Cenu lze předběžně odhadovat na 9-10 tisíc.

ČLÁNKY:, ,
Dostane nový Samsung Galaxy A5 (2018) duální fotoaparát?

Dostane nový Samsung Galaxy A5 (2018) duální fotoaparát?

DNES  |    |  diskuze (0)

Modelová řada Galaxy A od Samsungu je velice oblíbená. A to hlavně díky prémiovému designu nebo kvalitní výbavě. Do představení modelů Galaxy…

Alcatelu předčasně unikají čtyři nové telefony střední třídy

Alcatelu předčasně unikají čtyři nové telefony střední třídy

DNES  |    |  diskuze (0)

Čínský Alcatel produkuje smartphony, které svou výbavou většinou spadají do střední nebo nižší třídy. A výjimkou zřejmě nebudou ani čtyři chystaná zařízení,…

Vyměněný displej vám může hacknout telefon

Vyměněný displej vám může hacknout telefon

DNES  |    |  diskuze (1)

Rozbil se vám při prázdninových radovánkách displej vašeho smartphonu? Tak si dejte pozor, jakým displejem ten rozbitý nahradíte. Může se vám totiž…

Mobilní zobrazení