Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Samsung chce pod displej vložit nejen čtečku, ale i fotoaparát

  |  2 komentáře  |  autor: Tomáš Richter

Vývoj v oblasti smartphonů rozhodně nestagnuje. A i když se to na první pohled nezdá, pořád se něco děje. Ano telefony jsou si mnohdy podobné jako vejce vejci, ale ono se toho u mnohdy stejně protáhlého obdelníku se zakulacenými rohy vymyslet nedá. Nebo dá?

Pokud pomineme vcelku již ustálený tvar dnešních smartphonů, výrobci pořád něco kutí. Ať už jde o nové protáhlejší displeje spojené se snahou minimalizovat zbytečnou plochu na čelní straně telefonů nebo zkoušet jejich všemožná zakřivení, ohýbání… Mnohdy jde doslova o miniaturní a přitom naprosto zásadní nápady, ale někdy je uskutečnění nahony vzdálené teorii. Důvodů je spousta. Ať už proto, protože je to technologicky náročné, složité nebo neefektivní. Vyberte si.

Co se týče takové čtečky otisků prstů, tak ta byla z čela telefonů posunuta na jeho záda. Díky stále miniaturnějším okrajům to ani jinak nejde. Počkejte. Vlastně jde. Nedávno jsme vás informovali, že Synaptics představilo snímač otisků v displeji. Ale i když to zní famózně, tak je to pořád ještě v „plínách“. Odemykání není ještě úplně rychlé.

Snaha o maximální využití čelní plochy přivedla Samsung k myšlence, že by displej mohl být skutečně „Infinity“, ale chce to důležité komponenty a zejména přední „selfie“ fotoaparát nějak dostat do displeje. Pokud se podíváte na obrázky, tak princip je obdobný jako u čtečky od Synaptics. Ať je všechno pěkně schováno pod předním sklem. Není to tak úplně vzdálená budoucnost. Takový Xiaomi Mi Mix má také mikrofon pod displejem, ačkoliv zvuk není žádná hitparáda.

Ale zatím nikdo nepřišel s konceptem takto řešené selfie kamery. A teď tu má patent Samsung a vypadá to slibně. Jenže jak to chtějí udělat? Použít průhledný OLED panel, který bude mít vysokou obnovovací frekvenci, která umožní spouštění kamery v nějakých intervalech? Snad někdy uvidíme..

zdroj: GSMArena

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
pet
pet

hura! konecne neco praktickeho. dobre by hlavne bylo aby byl fotoaparat presne uprostred displeje a ne jako ted kdyz koukate na cloveka na displeji a vypada to ze koukate na stranu diky fotaku na strane..

thegrid
thegrid

já už chci ty displeje přes celý foun jako v seriálu Černé zrcadlo.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Huawei P20 Plus nabídne velkou baterii či Always on displej

Huawei P20 Plus nabídne velkou baterii či Always on displej

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Huawei si pro letošní rok chystá několik zajímavých kousků. Jedním z nich bude model P20 Plus, o kterém již například víme,…

Vlaštovka ovládaná telefonem PowerUp Dart jde do prodeje

Vlaštovka ovládaná telefonem PowerUp Dart jde do prodeje

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Roku 2014 představila firma PowerUp papírovou vlaštovku s vrtulkou, kterou lze ovládat mobilem. Dnes, když už projekt na Indiegogo překonal o…

Xiaomi Mi Mix 2S představuje na uniklém videu ovládací prvky

Xiaomi Mi Mix 2S představuje na uniklém videu ovládací prvky

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Není to tak dávno, co jsme informovali o tom, že se čínská společnost Xiaomi pokouší okoukat od kalifornského Applu jeho povedená…

Mobilní zobrazení