Mobilizujeme.cz

Samsung B2710 (Xcover 271) – odolný mobil s certifikací IP67

  |  21 komentářů  |  autor:

Samsung plánuje uvést odolný mobil model B2710 (Xcover 271), který nahradí současné modely B2700 a levnější B2100. Telefon má běžnou výbavu, konstrukci lehce pogumovanou, svítilnu a pyšní se certifikací IP67 (odolnost proti vodě, prachu).

Samsung B2710, označovaný také jako Xcover 271, bude po delší době dalším odolným telefonem od Samsungu, který zamíří na trh. Po svých předchůdcích si nese certifikaci IP67, zaručující odolnost proti vodě a prachu. Ze zkušeností s modelem B2700 víme, že s ním šlo psát zprávu ve vaně pod vodou nebo na něj pouštět vodu kohoutkem, aniž by se mu cokoliv stalo. Také prachu dokáže telefon odolat a nepustit jej dovnitř. Občasné upadnutí by díky pogumovanému tělo nemělo působit potíže. Více o druhém jmenovaném předchůdci, modelu B2100, naleznete v preview Samsung B2100: odolá vodě a prachu.

Chystaný model B2710 má rozměry 120,7 x 53 x 17,9 mm a hmotnost 115 gramů. 2″ displej disponuje rozlišením QVGA a zobrazením 262 tisíc barev. Telefon zvládá částečně i rychlá data, a to 3G (UMTS) s rychlostí 384 kB/s. Přítomen je 2 Mpx fotoaparát s nahráváním QVGA videa s 15 snímky/s. Celá konstrukce je velice bitelná, jelikož má povrch pogumovaný a jednotlivé díly k sobě dobře pasují.

Telefon dále nabízí digitální kompas, krokoměr, výškoměr, GPS s Google mapami, LED svítilnu na horní hraně telefonu, sociální sítě Facebook a Twitter, FM rádio s RDS a microSD slot. Nabízen bude v černé a modré barevné variantě. Dostupnost na českém trhu je od konce roku 2010, cena zhruba 3 tisíce korun.

ČLÁNKY:,
Netflix přidal podporu HDR obrazu v aplikaci pro iPhone a iPad

Netflix přidal podporu HDR obrazu v aplikaci pro iPhone a iPad

DNES  |    |  diskuze (0)

Apple v letošním roce přechází na pokročilejší HDR obraz, ať už jde o novou 4K Apple TV, nové iPhony 8 & 8…

Víte, co je antigravitační pouzdro? Jde o šikovnou vychytávku

Víte, co je antigravitační pouzdro? Jde o šikovnou vychytávku

DNES  |    |  diskuze (0)

Antigravitační pouzdro je nová vychytávka, která sice váš telefon nezbaví gravitace jako takové, ale dokáže překvapivým způsobem přichytit smartphone na sklo či…

Apple v nové reklamě vysvětluje, proč máme iPhone 8 milovat

Apple v nové reklamě vysvětluje, proč máme iPhone 8 milovat

DNES  |    |  5 komentářů

Zhruba před dvěma týdny představila kalifornská společnost nové iPhony. Konkrétně se jedná o iPhone 8, 8 Plus a výroční iPhone X. První…

Mobilní zobrazení