Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

S novým příslušenstvím budou Apple Watch zachraňovat životy

  |  komentovat  |  autor: Jakub Fišer

Ačkoliv většina chytrých hodinek nabízí skutečně věrohodně vypadající funkce sledování tělesných aktivit, ve skutečnosti se nejedná o profesionální metody a neměly by být používány k oficiální diagnostice. Vypadá to ovšem, že ledy povolily a na trh míří první doktory schválené příslušenství pro Apple Watch.

Konkrétně se jedná o řemínek pro Apple Watch od značky AliverCor, který se jmenuje Kardio Band. Jak již název napovídá, Kardio Band dokáže ve spojení s vašimi hodinkami Apple Watch provádět měření elektrokardiogramu (zkráceně EKG, pozn. red.) a může vás tak včas upozornit na to, že vaše srdce není v pořádku a že byste měli případně navštívit doktora, poněvadž můžete trpět častými infarkty.

Podobnou funkcí předvídání srdeční problémů disponuje i základní srdeční senzor implementovaný v Apple Watch, výhoda Kardio Bandu však spočívá v tom, že je skutečně uznán porotou lékařů jakožto profesionální zařízení pro měření EKG.

Kardio Band od AliverCor může vstoupit do prodeje, jeho používání totiž nevyžaduje lékařské vzdělání ani jakékoliv povolení. Vedení AliverCor tvrdí, že v ideálním případě bude s řemínkem propojen i váš praktický lékař a Kardio Band tak může pomoci předejít katastrofě, neboť včas upozorní na problémy se srdečním svalem.

Tip: Apple Watch zachránily plavce před žraloky. Zavolal si pomoc

Samotný řemínek Kardio Band vás vyjde na 199 dolarů a prodává se pro obě varianty Apple Watch, tedy jak pro 42mm tak pro 38mm rozpětí. Cena se ve finále ale vyšplhá mnohem výš, jelikož v nákupním košíku bude muset skončit i prémiový balíček aplikace KardiaMobile, do kterého se budou zrcadlit data z Apple Watch, a který vás vyjde na 99 dolarů ročně.

Je tedy evidentní, že výrobky řady Kardio nejsou pro každého, ale rozhodně je lze doporučit zákazníkům, kteří mají opodstatněnou obavu o své zdraví. Protože, jak praví stará pravda, zdraví máme jen jedno a je třeba si ho hýčkat.

zdroj: AliverCor, via: Engadget

ČLÁNKY:, , , , ,
Android Oreo má stále mizivý podíl. A co ostatní verze?

Android Oreo má stále mizivý podíl. A co ostatní verze?

DNES  |  Petr Louda  |  diskuze (1)

Na to, že má Android oproti konkurenčnímu iOS velice pomalé aktualizace, jsme si už dávno zvykli. Na to, že s každou…

Samsung Galaxy S9 a S9+ na renderech ve všech pěti barvách

Samsung Galaxy S9 a S9+ na renderech ve všech pěti barvách

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Jihokorejská společnost Samsung se již plně soustředí na představení nadcházejících vlajkových modelů Galaxy S9 a Galaxy S9+. Na internet se aktuálně…

Maraton soutěží – Vyhrajte nový smartphone HTC U Play (bílý)

Maraton soutěží – Vyhrajte nový smartphone HTC U Play (bílý)

DNES  |  redakce  |  diskuze (0)

Unikátní maraton soutěží při příležitosti 10 let redakce Mobilizujeme.cz pokračuje tento týden s dalším povedeným smartphonem, tentokrát opět od HTC. Pohledný…

Mobilní zobrazení