Mobilizujeme.cz

Trendy: Soutěž o telefon Sony | jak vybrat telefon | Huawei Mate 20 Pro | Android 9 Pie aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

S dotykem bez dotyku: recenze Sony Ericsson Aino

  |  2 komentáře  |  autor: Jindřich Srb

Sony Ericsson Aino (U10i) se řadí do nově vzniklé řady „Entertainment Unlimited“. Prvotně ukazuje, že má výrobce v rukávu dotykový displej a řadu neocenitelných funkcí.

Jak dopadla aplikace nových služeb, dotykového displeje a ovládání herní konzole Playstation 3 na prostředí A200? Ukážeme si výbornou navigaci Wisepilot, kterou bez debat řadím mezi ty výše položené navigace v mobilních telefonech.

Mobilní telefon Sony Ericsson Aino (U10i) do recenze zapůjčil e-shop Sony Ericsson.

Sony Ericsson Aino se bude pyšnit u vašeho počítače připevněn v nabíjecím stojánku, na cestách nechá vyniknout bezdrátová sluchátka HMP-78 s headsetem MW100 s extra dlouhou výdrží a světelnými efekty. Přesně takhle bohatý obsah balení jsem si přál u nějakého Sony Ericssonu už dlouhá léta. I když, až uvidíte, co nese v balení model Yari, možná má slova zpochybníte.

TIP: Pro podrobné parametry mobilního telefonu Sony Ericsson Aino navštivte katalog mobilních telefonů.

Základní parametry Sony Ericssonu Aino

Rozměry104 x 50 x 15,5 mm
Hmotnost134 g
Displejdotykový, TFT, rozlišení 240 x 432 px, 16 milionů barev, úhlopříčka 3,0“
Paměť55 MB + paměťové karty microSD až 32 GB
Operační systémne, prostředí Sony Ericsson
Fotoaparát8,1 Mpx (3264 x 2448 px), autofocus, touchfocus, LED blesk, nahrávání VGA videa
Obsah balenínávod, baterie, nabíječka, headset, USB kabel, paměťová karta microSD 8 GB, dokovací stanice
Cena a dostupnost11 150 Kč, od listopadu 2009

Co se nám líbilo: odhodlání Sony Ericssonu vnést do mobilu nový dech; 3,0“ dotykový displej s jasnými a ostrými barvami, včetně celkové svítivosti; dostatečně pevná tlačítka klávesnice, na které se psali skvěle zprávy. Konstrukční provedení – znatelná pevnost a zároveň barevná lahodivost očím; kompletní datová výbava; obsáhlé balení v čele s bezdrátovým headsetem a dokovací stanicí; program Media Go pro snadné přenesení např. hudebních souborů do telefonu se samostatným rozřazeným do skupin, nálad, stylů; 8 Mpx fotoaparát se silnou LED diodou a natáčením VGA videa … a mnoho dalších věcí, vyplynuvších z následující recenze

Co se nám nelíbilo: nedotažení dotykového ovládání ve všech částech menu; absence 3,5 mm konektoru Jack na těle přístroje (i když si to Sony Ericsson trochu vyžehlil tím přibalených bezdrátovým headsetem MW100); nevyužitá místa na displeji (platforma A200 pouze přešla na nové rozlišení displeje, proto místo, na které dosud nebyla zvyklá, vyplňuje černo nebo nicneříkající obrázky)


Nastavení telefonu Sony Ericsson Aino:

Ke správnému nastavení telefonu (Mobilní Internet (WAP), MMS, E-mail) využijte tyto stránky výrobce. Naleznete zde i uživatelskou příručku, aplikace nebo interaktivní simulátor modelu.

Obsah balení: předvánoční štědrost

V oficiálním balení s telefonem Sony Ericsson Aino nalezneme baterii BST-33, bezdrátový headset MW100 spolu se sluchátky HPM-78, náhradní velikosti špuntů, dokovací stanici EC100, klasickou nabíječku CST-70, uživatelskou příručku, 8GB paměťovou kartu microSD. Tak obsáhlé balení nicméně vědomě zvedá konečnou prodejní cenu.

Vzhled a konstrukce: svůdné, sněhově bílé, okouzlující

Sony Ericsson Aino designově velmi připomíná model W595, nic víc s ním ale společného nemá. Zpracování mohu hodnotit o několik tříd lepší, a to především díky tvrdším plastům na bocích telefonu. Sněhově bílý přední a zadní kryt kontrastuje s liniemi na bocích, které se pod určitým úhlem mění do růžova. Popis platí pro variantu Limunous White, kterou jsme testovali. Mimo ni v obchodech naleznete také černou variantu Obsidian Black.

Výsuvný mechanismus je konstruován s přiměřenou vůlí, obavy mám pouze z menšího kloktání horního dílu při jeho vysunutí. Takový nešvar jsem ale pozoroval u drtivé většiny telefonů s výsuvným mechanismem. Tělo telefonu je jednoznačně povedené, jediný prvek, který se ne zcela hodí na model Aino, je konektor Fast-port. Uvítal bych raději microUSB spolu a 3,5 mm konektor Jack. Chápu nicméně výrobce, který tímto krokem značnou část příznivců pobouřil, avšak některé i potěšil. Stojánek EC100 mohou použít i pro některé své starší modely, což by v případě microUSB portu nešlo (jedině redukce).

Horní hrana nese tlačítko zapnutí/vypnutí displeje, které funguje pouze v režimu zasunutého telefonu, kdy je připravena základní nabídka médií. Pravý bok z pohledu uživatele je bez inovace, tedy dvojice tlačítek regulace hlasitosti a dvoupolohové tlačítko fotoaparátu. Spodní hrana má výřezy pro mikrofon a reproduktor. Kupodivu telefon nenabízí stereo reproduktory, velice zvláštní. Levému boku zbyl již zmiňovaný konektor Fast-port, jehož umístění v horní části je chvályhodné (nepřekáží tak připojená sluchátka při držení v ruce). U modelu Aino však sluchátka příliš často nepřipojíte, osloví vás bezdrátový způsob poslechu v podobě přiloženého headsetu se špuntovými sluchátky.

Zadní, sněhově bílý, kryt dává vyniknout logu operátora spolu s 8 Mpx fotoaparátem a LED bleskem. Sejmutí krytu a dostupnost baterie je otázkou několika sekund, stejně tak i slotu pro microSD karty, který je od výrobce opatřen 8GB kartou. Manipulace se SIM kartou vyžaduje nejprve vyjmutí baterie.

Displej a ovládání: o krok blíže dotykovým končinám

Sony Ericsson Aino nese dotykový displej, tedy jak se to vezme. Někdy dotykový nebude, ani kdybyste se rozkrájeli. Výrobce zřejmě ve snaze a zvyklostech chtěl ponechat v prostředí telefonu některé části ovladatelné pouze tlačítky, proč ale? Proč musím vysouvat telefon při každé hlouposti, když bych mohl plnohodnotně situaci řešit skrze dotykový displej?!

Rozlišení displeje je 240 x 432 px na 3“ ploše a displej je tedy atypicky širokoúhlý. Cením si zejména podpory 16 milionů barev, v porovnání s jinými modely jsou barvy na modelu Aino o dost sytější, ostřejší. Nejprve jsem si myslel, že čidlo na levém horním kraji displeje přísluší k regulaci intenzity podsvícení, ale není tomu tak. Je určeno k uzamknutí telefonu při volání, kdy přiblížíte telefon k uchu, aby nedošlo k samovolnému ukončení hovoru.

Displej se vyvaroval chyb svých předchůdců, proto je mírně zapuštěn pod úroveň předního krytu a tím pádem chráněn proti případnému snadnému poškrábání. Pro větší ochranu však doporučuji zakoupit nějakou speciální folii na displej. Prach a nečistoty by se až na výjimky neměly do škvír podél displeje dostat.

A jakže se vlastně displej ovládá? No není to nic převratného, jsou patrné nepřesnosti a nedoladěnosti k dokonalosti. Kapacitní displej sice nepotřebuje stylus, avšak prsty některé věci neoznačíte, o čemž jsem se na vlastní oči přesvědčil. Možná by se Sony Ericsson mohl inspirovat u konkurence a po vzoru představeného stylusu pro kapacitní displeje s něčím obdobným také přijít.

Baterie a výdrž: vykročení do druhé tisícovky

Jsem rád, že se Sony Ericsson rozhoupal v oblasti použití té správné baterie pro daný typ telefonu. Dříve pro něj bylo nemožné nabídnout baterii o kapacitě více než 950 mAh, u modelu Aino se dostal alespoň na 1000 mAh (Li-Ion baterie), které vykazovaly dobré hodnoty během našeho redakčního testu. Ukazatel baterie na displeji už neklame barvami baterie jako dosud a jako minimum uvádí až hodnotu pod 10% stavu baterie. Při denní zátěži, kdy jsem občasně zapínal Wi-Fi, popř. využil datových přenosů přes operátora, měl zapnutý přehrávač hudby, vyřídil několik minutových hovorů a poslal pár sms skrze aplikaci (opět data), jsem telefon nabíjel po dvou dnech.

Když jsem ale objevil kouzlo přibaleného stojánku, kdy máte telefon krásně u sebe a přitom mu dodáte kýženou „štávu“, neváhal jsem mu tento pocit dopřát denně. Přeci jen samotná synchronizace hudebních souborů je potřeba často, jinak člověk oposlouchá písně dost brzy.

Prostředí telefonu: minulost nezakryje průhledným obalem

S příchodem trojice nových modelů (Yari, Aino, Satio) se tak trochu očekávalo, že by mohlo dlouhá léta používané prostředí A200 povýšit na vyšší úroveň, ale nestalo se tomu tak. Telefon trpí nadměrným dostatkem místa na displeji, které bývá často nevyužito, což je ohromná škoda. Vždyť už jen samotné rozložení ikon v menu na matici 3 x 4 je beze změny. To lze nahradit popř. zobrazením vždy jedné velké ikony z nabídky nebo otočným souborem všech. Nic na plat, jednotlivé ikonky v menu nejdou libovolně přesouvat. To je nešvar telefonu bez OS v podání Sony Ericssonu.

Sony Ericsson Aino mě překvapil rychlostí odezvy a celkovou stabilitou. Nebyl by to však Sony Ericsson, kdyby se alespoň jednou během dvoutýdenního testu nezarazil úplně a nezamrzl. To se stalo v režimu zapnutého fotoaparátu při pořízení snímku. Bohužel fotografie s 2,5 MB se ukládají o něco pomaleji a na to model doplatil. Věřme ale, že toto zamrznutí bylo spíše výjimkou potvrzující, že nic není funkční 100% napořád.

Obrazovka pohotovostního režimu mi přišla po dlouhou dobu jako naprosto nedotknutelná, tedy kromě krokoměru Walk Mate. Takový prostor a nic jiného na něm? Nemožné. Při zapnuté aplikaci Facebook je možno si nechat rotovat stavy všech svých přátel a stejně tak i zobrazovat jejich novinky. Podobně funguje i Twitter a v neposlední řadě RSS čtečka. Zobrazit umí telefon současně jen jednu z těchto aplikací. Chcete-li víc, budete upozorněni o tomto omezení.

Telefonování a zprávy: správný biorytmus

Následující slova na popsání telefonního seznamu a zpráv se mi hledají velice obtížně. Sony Ericsson v těchto záložkách neinovuje, to mu ale nemějme za zlé, ono ani není moc co. Ve zprávách je znatelným prvkem snad jen přidaný odkaz na Facebook, kterým je celý telefon dokonale propleten a jehož logo potkáte velice často. Psaní zpráv lze obohatit nebo urychlit přidáváním různých položek, ať už hudebních nebo obrázkových. Nastavení emailu je otázkou pár desítek sekund, většinu za vás udělá telefon v komunikaci se serverem, na kterém email máte. Potvrdit to mohu pro servery seznam.cz a centrum.cz.

Telefonní seznam přináší rozřazování mimo jiné na kategorie (práce, rodina, přátelé). Počet kontaktů, možných uložit do telefonu, je limitován hranicí jednoho tisíce a až sedmi tisíc čísel u nich. Výchozím zobrazením může být buďto paměť telefonu, nebo SIM karta. Stejné je to i v případě ukládání kontaktů nových. Telefon má také členěné výpisy hovorů (všechny, přijaté, nepřijaté, volané). Pokud hodláte využívat videohovory, pak nezapomeňte na absenci videokamerky, lze využít pouze fotoaparát na zádi přístroje.

Zábava, hudební přehrávač: jeden z pilířů nové éry

Kapitola věnovaná zejména hraní her, poslechu hudby a další časové náplni dnes bude započata odlišně od jiných recenzí. Podívejme se na FM rádio s RDS, které doznalo grafických změn, které výrobce umí a dokazuje to neustálou obměnou rozložení funkcí prosté kalkulačky pro prvňáčky. Ale zpátky k rádiu, které, světe div se, hraje i bez připojených sluchátek. Ovšem ne tak docela, že by stačilo pouhé spuštění rádia. V režimu připojeného bezdrátového headsetu to však jde a uživatel není svazován nutností připojených sluchátek přes Fast-port.

S kvalitou příjmu radiového vysílání jsem byl příjemně překvapen. Když to srovnám s nedávno užívaným modelem C903, který se sluchátky chrčel poměrně často např. v autobuse, model Aino s bezdráťáky neměl téměř žádný problém na tentýž místech. Rádio ukládá až dvacet stanic a zobrazuje informace RDS, nechybí posléze možnost zapnutí reproduktoru.

Hudební přehrávač prošel také nějakým kosmetickým salónem, kde mu pozměnili místo zobrazování informací o hrané skladbě. Celý prostředek širokoúhlého displeje je určen pro obrázek alba právě přehrávané skladby, popř. zde létají různé efekty nebo se zobrazuje předdefinovaný styl (audiokazeta, přehrávač CD, atd.). Výběr režimu přehrávání byl sjednocen pro výběr opakování nebo náhodného hraní, což kvituji s povděkem. Ekvalizér nabízí několik režimů, vlastní je potřeba si nastavit, a to včetně basového vylepšení Clear Bass. Výčet možností přímo v přehrávači doplňuje rozšířené stereo, odesílání přehrávaného souboru (email, sms, Bluetooth) a uložení seznamu skladeb.

Moje hudba, jakožto hlavní složka s hudbou, kterou si do telefonu nejlépe nahrajete přes program Media Go, doznala několika dílčích vylepšení. Právě pro synchronizace s domácí sítí přes Wi-Fi je tu položka Servery Médií, kudy se po správném spárování dostanete např. do svého počítače a spustíte danou skladbu. Sledování hudebních kanálů (Podcast) a PlayNow je již nějakou dobu standardem nejen hudebních telefonů.

Hudební soubory se řadí dle autora, názvu, alba, seznamu skladeb nebo pomocí funkce SensMe, žánru nebo roku vydání. Někoho mohou zaujmout tzv. zvukové knihy. Skladby se dále větví také podle četnosti přehrávání, nejnověji přidaných nebo naopak nepřehraných souborů.

Média, jejichž součástí je hudba, se dále rozřazují na fotografie, videa, hry, webové kanály (RSS) a celkové nastavení. Fotografie lze prohlížet podle přiřazeného místa pořízení (Geotagy), měsíce, dále si nastavit fotografické kanály (obdobné jako RSS) neno je přímo odesílat na Facebook.

Sekce Video je propletena s YouTube a přímým přístupem na něj. Nechybí videokanály, kanál podest či odkaz na PlayNow arenu. V nastavení médií zvolíme manuální nebo automatické otáčení displeje na šířku/výšku a aktualizací médií. Ta se standardně provádí samostatně po jakékoliv změně obsahu telefonu skrze programy od Sony Ericssonu (PC Suite 6.0, Media Go).

S hrami si výrobce moc hlavu nedělal, nadělil pouze dvě. Zaujala mě ta s označením Crazy Penguin, kde má hráč za úkol osvobodit pomocí několika tučňáků a řady obtížných kol s překážkami v podobě ledních medvědů zřejmě svou tučňáčí partnerku. Hra druhá, QuadraPop, je v podstatě Tetris s tím rozdílem, že jednotlivé kostičky tvoří zvířátka.

Fotoaparát: pravidla, která nemají logiku

Obsáhlou výbavu doplňuje neméně vydařený fotoaparát s pořizováním až 8 Mpx fotografií. Každá taková fotografie ukrojí z paměti zhruba 2,5 MB. Zpracování zadního krytu neumožnilo použít krytku fotoaparátu, to bych ovšem za chybu vůbec nepovažoval. Čočka fotoaparátu lícuje s krytem, a proto nehrozí jednoznačně poškrábání. Asistentkou fotoaparátu je velmi silná LED dioda, která má své uplatnění také jako baterka ve tmě. Umístění a zpracování fotoaparátu s LED diodou chválím. Spuštění fotoaparátu proběhne až při zasunutí horní části, do té doby vás bude upozorňovat obrázek na displeji a do prostředí fotoaparátu se prostě nepodíváte.

Prostředí fotoaparátu je dotykové, zde si naplno užijete „neomezenost“ právě dotykového displeje. Ten je přijatelně přesný i při dotycích na miniaturní ikonky nastavení fotoaparátu. Fotoaparát je značně vyspělý, o čemž svědčí velké množství volitelných scén, možností zaostření (včetně obličeje nebo makra), použití blesku (LED blesku), samospouště, či nastavení velikosti fotografie. Na výběr je 8 Mpx a 3 Mpx v poměru stran 4:3, dále 6 Mpx a Full HD v poměru stran 16:9 či 7 Mpx v poměru stran 3:2. Chybět nesmí autofocus (příp. Touchfocus) ani funkce geotagging.

Režim nahrávání videa dává na výběr kvalitu videa v rozlišení nHD (640 x 352 px), VGA (640 x 480 px) nebo „zpráva“ (320 x 240 px). Zvolit lze noční režim, použití LED diody jako světla, nahrání se zvukem nebo bez, zapnout samospoušť a stabilizátor obrazu. Kvalita fotografií a videa je rozporuplná, stále je patrna prvotní nedoladěnost každého nového telefonu od Sony Ericssonu, která tkví zejména v šumu a náklonnosti k mlze. Budoucí firmware by ale podobné nešvary měl jistě minimálně trochu redukovat.

Zkušební fotografie – Sony Erisson Aino:

GPS, navigační software: nalezli jsme konkurenta Nokia map

V telefonu se nachází hned dvojice aplikací pracujících coby navigace. Jednou z nich jsou stará známé Google mapy, které vídáme u modelů Sony Ericssonu pravidelně. Sony Ericsson Aino nese verzi map 3.0.0 podporující funkci Google Latitude. O dost propracovanější je navigační software Wisepilot, který kombinuje prvky klasické vestavěné GPS s asistovanou službou A-GPS.

Wisepilot nebyla dosud výrazněji propagována, o to zajímavější je její nasazení právě do nových modelů Sony Ericssonu. Mapové poklady jsou z velké části uchovávány v paměti telefonu (popř. microSD karty). Určení polohy trvá několik sekund, poté lze ihned zadat požadovanou trasu k navigování. Navigace mi hodně připomíná Nokia mapy, a to nejen díky mapovým podkladům Navteq. Telefon získal plnou verzi navigace včetně hlasových a mapových podkladů. Podrobněji se navigačnímu softwaru Wisepilot budeme věnovat v samostatném článku.

Služby určení polohy doplňuje také aplikace stopař, která dovede měřit dobu tréninku nebo třeba vaši spálenou energii při sportovní zátěži. Používá k tomu údajů z GPS nebo krokoměru (Walk Mate).

Organizační a datové funkce: obří žrout času

Sony Ericsson Aino v oblasti datové konektivity dominuje. Podporu datových přenosů GPRS/EDGE doplňuje 3G a HSDPA s možnou rychlostí stahování až 7,2 Mb/s a odesíláním (HSUPA) až 2 Mb/s. Těchto hodnot v České republice díky „vstřícným“ operátorům moc často nedosáhneme. Výčet připojení doplňuje bezdrátové Wi-Fi a Bluetooth. Bezdrátový headset se sluchátky budete muset poprvé spárovat s mobilním telefonem, poté už bude spojení vždy velice rychlé.

Prohlížeč NetFront doznal několika zásadních změn a troufnu si říci, že správných. Nově umožňuje kopírovat a vložit text a celková manipulace s ním je příchodem jeho nového menu o dost jednodušší. Je zde i spojení se správcem stahování, kam se ukládá každý stažený soubor a uživatel má větší přehled.

Při představení telefonu jsem s napětím očekával, jak si zahraji na telefonu nějakou hru z Playstation 3, se kterým se telefon spojí. Bohužel, tuto věc Sony Ericsson moc dobře nevysvětlil a zklamal tím hodně lidí. Model Aino se s Playstation 3 sice spáruje, ale umožní mu to pouze procházení a otvírání obsahu herní konzole (tedy i hudbu, filmy, atd.). Samotné hraní her u Playstation 3 na telefonu není dovoleno.

Telefon nabízí osvědčené funkce – záznam zvuku, správce souborů, kalendář, úkoly, poznámky, časovač, stopky, kalkulačku a synchronizaci (např. ovládání určitých programů na PC přes Bluetooth). LED dioda fotoaparátu má i alternativní funkci baterky v režimech zapnuto na 1 minutu, zapnuto nebo SOS.

Mezi aplikacemi nalezneme od výrobce AccuWeather, Facebook, Music Quiz, Photo Mate, Twitter a YouTube. Zkusil jsem navštívit skrze telefon PlayNow arenu, kde byly k dispozici zdarma další užitečné aplikace, které mohu doporučit. Rozcestníkem na různé služby je Snaptu, kde máte pohromadě čtečku RSS, last.fm, Facebook, Twitter, Flickr, Picasa, Mobango, Sudoku a spoustu dalších aplikací, které si lze libovolně přidávat na domovskou obrazovku aplikace Snaptu. Dalšími aplikacemi jsou Hanashi, Minifring.

Do telefonu jsem doinstaloval také poslední verzi Opery Mini 5.0, která běžela bezproblémově v režimu dotykového displeje. Sem tam se jen objevila situace, kdy na maličkaté tlačítko nešlo zcela jednoznačně kliknout prstem. Snad tento nešvar výrobce časem odstraní s dodavateli aplikací.

Zhodnocení: mdlý začátek, jásavý závěr

Sony Ericsson Aino bych hrdě přejmenoval na „Aiyes“ , protože si mě získal, oslovil mě svou netradičností a při nějakém snížení prodejní ceny bych jej zakoupil. Podívejme se, jak štědré je balení s telefonem. Samotný stojánek fungující jako dokovací stanice, k tomu bezdrátový headset a 8 GB microSD karta rozhodně něco stojí.

I když je dotykový displej telefonu nedotažený do konce a funguje pouze v omezených částech menu a aplikací, tak je to krok správným směrem a co nevidět se dočkáme dalšího telefonu podobného rázu. Model Aino ukázal i silné stránky, především GPS navigaci Wisepilot, 8 Mpx fotoaparát nebo kompletní datovou výbavu. Implementace sociálních sítí Facebook, Twitter či YouTube se také vyplácí, uživatel může velice snadno sdílet názory nebo fotografie. Názor na model Aino jsem vám tedy poskytl. Mohu ho vřele doporučit především pro střední věk, kde hraje roli konektivita a celkový obsah telefonu. Vrcholu se velice přiblížil i model Aino.

Koupit Sony Ericsson Aino na značkovém eShopu Sony Ericsson.

3,0“ dotykový displej chybí 3,5 mm Jack
rychlá data HSDPA, HSUPA displej není dotykový vždy
Wi-Fi včetně DLNA
obsáhlá položka Média
8 Mpx fotoaparát
GPS navigace Wisepilot
bohaté příslušenství
ČLÁNKY:

Diskuze

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
LilRi123 Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Ri123
Ri123

Mobil Sony Ericsson Aino je nejlepsi mobil co jsem kdy videl :D :) Mohu jen doporucit! Take je to moc hezky blog se mi libi ty fotky takove prehledne

Lil
Lil

Vlastním tento telefon už 2 roky a jsem s ním nesmírně spokojená, akorát že mi před rokem spadl do vody. Po řádném vysušení mobil fungoval naprosto bezchybně jako před tím až doposud… Obávám se, že následky se začali projevovat. Nic méně jsem se začala poohlížet po nějakém novém telefonu a nejvíce se mi líbí Xperia Ray, ovšem na prvním místě u mě zatím vítězí nová Xperia S. Jelikož oba telefony mají android a Aino ho neměl, bojím se, že na mě ovládání bude až příliš složité. Co si o tom myslíte vy ? Bude to velký skok do neznáma ?… Číst vice »

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Xiaomi potvrzuje 5G a 10 GB RAM u modelu Mi Mix 3

Xiaomi potvrzuje 5G a 10 GB RAM u modelu Mi Mix 3

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  2 komentáře

Čínské Xiaomi již pilně připravuje třetí generací své bezrámečkové řady Mi Mix. O modelu Mi Mix 3 pak již…

Chytrý náramek Huawei Band 3 Pro: vylepšení v novém balení

Chytrý náramek Huawei Band 3 Pro: vylepšení v novém balení

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Čínský Huawei na své akci v Londýně představil nejen nové vlajkové lodě mezi smartphony, ale i svůj nejnovější fitness náramek,…

Huawei Mate 20 RS Porsche Design: když vlajková loď nestačí

Huawei Mate 20 RS Porsche Design: když vlajková loď nestačí

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Společnost Huawei dle očekávání představila svoje nové vlajkové lodi Huawei Mate 20 a Mate 20 Pro. Dost velkým překvapením…

Mobilní zobrazení