Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei Mate 10 | bezrámečkový telefon | iPhone X | čtečka tváře | Galaxy S8 | Android Oreo aktualizace

S aplikací Účtenkovka můžete vyhrát miliony. Stačí použít telefon

  |  8 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Nová aplikace od Ministerstva financí má po vzoru jiných zemí motivovat lidi, aby si brali účtenky a přišlo se tak na nepoctivé firmy, které se stále snaží obcházet zákon. Stačí si jen do chytrého telefonu nainstalovat aplikaci a průběžně své účtenky skenovat a odesílat do slosování soutěže.

Tip: Volat a surfovat za pár desítek korun mohou jen na ministerstvu

Porodní bolesti

Je to jednoduché, rychlé a bezpečné, tedy až nyní. První den totiž Ministerstvo financí ještě muselo narychlo opravit značné chyby, kvůli kterým zaslouženě aplikace Účtenkovka dostala od prvních uživatelů v obchodech velmi nízké hodnocení.

Verze 1.0 jednak první den pořádně nefungovala, o čemž jsme se přesvědčili při testování na vlastní kůži, ale hlavně pak vyžadovala oprávnění, na které by neměla mít vůbec právo – a sice přístup k telefonnímu seznamu a hovorům. Zkušenější uživatelé ale mohli aplikaci přístup k těmto oprávněním odepřít.

Nyní je již vše v pořádku

Verze 2.0, kterou ministerstvo během 24 hodin od spuštění narychlo vydalo, však veškeré chyby opravilo, takže je nyní již vše plně funkční a bezpečné. Stačí vzít účtenku, které podléhá zákonu o EET, naskenovat ji pomocí fotoaparátu telefonu a klidně „anonymně“ s uvedením pouze kontaktního emailu v případě výhry odeslat do slosování.

 

Co můžete vyhrát?

Pravidelně se bude hrát o 1 milion korun, automobil, či 21 023 dalších cen, přičemž první slosování proběhne 15. listopadu. Do té doby můžete veškeré své účtenky registrovat do soutěže, čili nemusíte je nosit u sebe a v případě výhry se s nimi ani nemusíte nikde prokazovat. Vyhrává vylosovaná účtenka, kterou přes aplikaci zadal soutěžící jako první.

https://youtu.be/ulLGs3yv2PM

Zúčastnit se chce většina Čechů

Podle průzkumu, který pro Ministerstvo financí provedla agentura STEM, má většina Čechů (více než polovina z 1034 osob starších 18 let) zájem hrát. Dvě pětiny dotázaných předpokládají, že budou hrát vícekrát týdně, třetina dokonce denně.

Podle obchodu Google Play si aplikaci za první dva dny stáhlo již přes 5 tisíc lidí. Na jiných obchodech zatím tyto informace nejsou k dispozici.

Jak se také zúčastnit? Stačí vzít chytrý telefon a nainstalovat si aplikaci Účtenkovka. Ke stažení je zdarma pro Android (Google Play), iPhone (App Store), a také některé telefony s Windows (Microsoft Store).

zdroj: Účtenkovka

ČLÁNKY:, , , , , ,
Názor: mohl by Microsoft vyrobit Surface Phone s Androidem?

Názor: mohl by Microsoft vyrobit Surface Phone s Androidem?

DNES  |  Luboš Srb  |  2 komentáře

Je skoro konec roku 2017 a mobilní Windows jsou tentokrát už definitivně mrtvá. O důvodech, proč se tak stalo, lze debatovat dlouhé…

Nové telefony od Googlu mají dostat čerstvý Android i za 3 roky

Nové telefony od Googlu mají dostat čerstvý Android i za 3 roky

DNES  |  Martin Skořepa  |  diskuze (0)

Zdá se, že Google nabídne u svých nových smartphonů Pixel 2 a Pixel 2 XL nebývale dlouhou softwarovou podporu, tedy ve srovnání…

Špičková Nokia 9 se objevuje na dalších fotografiích

Špičková Nokia 9 se objevuje na dalších fotografiích

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (1)

Společnost HMD Global před nedávnem představila další model značky Nokia, tentokrát s označením 7. Nyní se na fotografiích můžeme podívat na nadcházející…

Mobilní zobrazení