Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

S aplikací Účtenkovka můžete vyhrát miliony. Stačí použít telefon

  |  8 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Nová aplikace od Ministerstva financí má po vzoru jiných zemí motivovat lidi, aby si brali účtenky a přišlo se tak na nepoctivé firmy, které se stále snaží obcházet zákon. Stačí si jen do chytrého telefonu nainstalovat aplikaci a průběžně své účtenky skenovat a odesílat do slosování soutěže.

Tip: Volat a surfovat za pár desítek korun mohou jen na ministerstvu

Porodní bolesti

Je to jednoduché, rychlé a bezpečné, tedy až nyní. První den totiž Ministerstvo financí ještě muselo narychlo opravit značné chyby, kvůli kterým zaslouženě aplikace Účtenkovka dostala od prvních uživatelů v obchodech velmi nízké hodnocení.

Verze 1.0 jednak první den pořádně nefungovala, o čemž jsme se přesvědčili při testování na vlastní kůži, ale hlavně pak vyžadovala oprávnění, na které by neměla mít vůbec právo – a sice přístup k telefonnímu seznamu a hovorům. Zkušenější uživatelé ale mohli aplikaci přístup k těmto oprávněním odepřít.

Nyní je již vše v pořádku

Verze 2.0, kterou ministerstvo během 24 hodin od spuštění narychlo vydalo, však veškeré chyby opravilo, takže je nyní již vše plně funkční a bezpečné. Stačí vzít účtenku, které podléhá zákonu o EET, naskenovat ji pomocí fotoaparátu telefonu a klidně „anonymně“ s uvedením pouze kontaktního emailu v případě výhry odeslat do slosování.

 

Co můžete vyhrát?

Pravidelně se bude hrát o 1 milion korun, automobil, či 21 023 dalších cen, přičemž první slosování proběhne 15. listopadu. Do té doby můžete veškeré své účtenky registrovat do soutěže, čili nemusíte je nosit u sebe a v případě výhry se s nimi ani nemusíte nikde prokazovat. Vyhrává vylosovaná účtenka, kterou přes aplikaci zadal soutěžící jako první.

https://youtu.be/ulLGs3yv2PM

Zúčastnit se chce většina Čechů

Podle průzkumu, který pro Ministerstvo financí provedla agentura STEM, má většina Čechů (více než polovina z 1034 osob starších 18 let) zájem hrát. Dvě pětiny dotázaných předpokládají, že budou hrát vícekrát týdně, třetina dokonce denně.

Podle obchodu Google Play si aplikaci za první dva dny stáhlo již přes 5 tisíc lidí. Na jiných obchodech zatím tyto informace nejsou k dispozici.

Jak se také zúčastnit? Stačí vzít chytrý telefon a nainstalovat si aplikaci Účtenkovka. Ke stažení je zdarma pro Android (Google Play), iPhone (App Store), a také některé telefony s Windows (Microsoft Store).

zdroj: Účtenkovka

ČLÁNKY:, , , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
pet
pet

plati vas babis ze o estebacke smejdske aplikaci mluvite jako by byla prinosem?

Jack
Jack

Až appku stáhnete, tak se podívejte, jaká oprávnění Účtenkovce(Babišovi) poskytujete.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Land Rover Explore: odolný smartphone od britské automobilky

Land Rover Explore: odolný smartphone od britské automobilky

DNES  |  Martin Skořepa  |  diskuze (0)

Výrobce poměrně robustních aut, které se nezaleknou ani horšího terénu či počasí, nyní přichází s ekvivalentem na poli smartphonů. Land Rover…

Doro 8040: smartphone ušitý na míru těm nejstarším

Doro 8040: smartphone ušitý na míru těm nejstarším

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Smartphone už nemusí být pro vaše prarodiče sprosté či přinejmenším nepříjemné slovo, které by v nich vyvolávalo obavy. Švédský výrobce dostal…

LG G6 a LG V30 brzy dostanou aktualizaci na Android 8.1 Oreo

LG G6 a LG V30 brzy dostanou aktualizaci na Android 8.1 Oreo

DNES  |  Tomáš Richter  |  2 komentáře

Podle nejčerstvějších zpráv plánuje společnost LG brzy vydat do oběhu aktualizaci na Android 8.1 Oreo pro své loňské superphony LG G6…

Mobilní zobrazení