Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

Roadmapa Qualcommu prozrazuje Snapdragon 820 a další čipsety!

  |  3 komentáře  |  autor: Dominik Holeček

Největším hráčem na poli mobilních čipsetů je bezpochyby americká společnost Qualcomm. Ta nejenže svými procesory zásobuje většinu dnešních mobilních zařízení, ale také aktuálně nabízí jeden z nejvýkonnějších procesorů, který můžeme v telefonech a tabletech vůbec nalézt – Snapdragon 810!

qualcomm-snapdragon

Ačkoliv se tento procesor teprve začíná objevovat v prvních zařízeních (LG G Flex 2, Xiaomi Mi Note Pro), Qualcomm nelení a dle posledního úniku již pilně pracuje na nové generaci procesorů pro letošní rok. Mezi nimi nebudou chybět kupříkladu ani zástupci z nejvyšší či střední třídy, kteří pořádně zatopí veškeré konkurenci v čele s MediaTekem nebo Intelem.

qualcomm-SoC-2015
Uniklý obrázek, jenž zachycuje základní parametry nových procesorů od Qualcommu

Snapdragon 820

Novým nejvýkonnějším procesorem Qualcommu by měl být Snapdragon 820, který bude vyroben 14nm FinFet procesem, jenž zaručí vysoký výkon procesoru a zároveň i nízkou spotřebu. Tento procesor bude dále samozřejmě podporovat 64-bitovou instrukční sadu, LTE-A Cat.10 nebo rychlejší LPDDR4 paměti RAM. Samozřejmostí je pak integrace 8 jader běžících na vysokém taktu nebo zbrusu nové grafiky Adreno 530, jež zajistí skvělý herní požitek.

Příjemným bonusem je pak zjištění, že samotná jádra tohoto procesoru budou vyrobena přímo Qualcommem (nesou název TS2), a procesor tak nejspíše bude i o něco levnější, než je tomu dnes. Nejdůležitější je však až ten fakt, že by měl být tento procesor reálně dostupný již v druhé polovině letošního roku, a my bychom se jej tak mohli dočkat kupříkladu již v Samsungu Galaxy Note 5!

Snapdragon 815

Snapdragon 820 však není jediným high-endovým procesorem, jenž si pro nás tento rok Qualcomm připravil. Dalším totiž bude Snapdragon 815, který kromě rozdílné grafiky (Adreno 450) a výrobního procesu, jenž zde bude zrealizován pomocí 20nm technologie, nabídne prakticky totožné parametry. Opět se tak můžeme těšit na 8 jader vlastní výroby běžících na vysoké frekvenci, 64-bitovou instrukční sadu, podporu LPDDR4 pamětí nebo LTE-A Cat.10.

Zbývá už pouze dodat, že by i tento procesor měl být dostupný již ve druhé polovině současného roku.

Snapdragon 625 a 629

Qualcomm naštěstí nezapomněl ani na střední třídu a již nyní plánuje výrobu několika středně výkonných procesorů. Mezi ně patří i Snapdragon 625 a Snapdragon 629, které nabídnou totožné základní specifikace. Oba tak budou obsahovat 8 jader a Adreno 418, podporovat paměti LPDDR4, LTE-A Cat.10 nebo budou vyrobeny pomocí 20nm procesu.

Snapdragon 620

Oproti dvojici prakticky totožných Snapdragonů 625 a 629 nabídne Snapdragon 620 ,,pouze“ 4 jádra vlastní výroby s taktem 2 – 2,5 GHz a podporu pouze pomalejších LPDDR3 pamětí RAM. Naopak zůstane stejně rychlé LTE-A Cat.10 a grafika Adreno 418, která se nachází i v současném Snapdragonu 808.

Snapdragon 616

Nejnižším z připravovaných procesorů pak bude Snapdragon 616, jenž bude vybaven 8 jádry Cortex A53 od ARM s taktem 1,8 – 2,2 GHz, LTE Cat.6 nebo Adrenem 408.

Tento procesor bude vyroben pomocí 28nm procesu firmou SMIC.

procesor

Co říkáte na nové procesory od Qualcommu? Také se již těšíte na posun ve výkonu, který s sebou zajisté přinesou?

Zdroj: phonearena

ČLÁNKY:, , , , , , , ,
Samsung Gear S3 dostávají Tizen 3.0 se spoustou novinek

Samsung Gear S3 dostávají Tizen 3.0 se spoustou novinek

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Pro uživatele chytrých hodinek Gear S3 máme velmi dobrou zprávu. Dnes pro ně Samsung uvolňuje důležitou aktualizaci Tizen 3.0 a přináší…

Jaký smartphone do 5000 Kč? Poradíme, z čeho vybírat

Jaký smartphone do 5000 Kč? Poradíme, z čeho vybírat

DNES  |  Luboš Srb  |  2 komentáře

Jaký smartphone v ceně do 5000 korun vybrat v roce 2017, třeba na blížící se Vánoce? Máme pro vás několik redakčních…

Samsung chce vylepšené 3D rozpoznávání obličeje u Galaxy S9

Samsung chce vylepšené 3D rozpoznávání obličeje u Galaxy S9

DNES  |  Tomáš Richter  |  3 komentáře

Již dříve jsme vás informovali, že společnost Samsung připravuje nový systém rozpoznání obličeje pomocí 3D senzoru na přední kameře. Tato technologie…

Mobilní zobrazení