Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Recenze Xiaomi Mi Band 2: nesmrtelný vodník

  |  22 komentářů  |  autor: Lumír Kratochvíl

Xiaomi Mi Band 2 je druhou, respektive třetí generací jednoho z nejpopulárnějších wearables na světě. Bere si to nejlepší z jeho předchůdců a navíc přidává několik zajímavých vylepšení, které vám zpříjemní jeho každodenní používání. Stane se tedy Xiaomi Mi Band 2 opět celosvětovým prodejním hitem?

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, design, aplikace
» 2. Displej, notifikace, fitness
» 3. Tep, výdrž a zhodnocení

Měření tepu a fitness funkce

Pro měření srdečního tepu slouží zeleně svítící, optický senzor na spodní straně náramku. Samotné měření můžete spustit dvěma způsoby, první je z přímo z aplikace kliknutím na „měřit“ v záložce srdeční tep. Druhým způsobem je přímo z náramku, kdy si pomocí kulatého senzorového tlačítka naklikáte položku se srdcem, měření trvá od 2 do 10 vteřin, náramek vás upozorní vibrací, když je měření dokončeno. Spolehlivost měření závisí na poloze a utáhnutí pásku. Doporučuje se mít náramek na šířku dvou prstů nad zápěstní kostí nebo na šířku jednoho prstu pod ní. Pokud máte Mi Band 2 relativně volný (strčíte pod něj prst), tak vám tep změří zhruba 7 krát z 10. Když je pevně utažený, je téměř bezchybný.

Přesnost měření je také na vysoké úrovni, optický senzor měří s odchylkou 5 tepů oproti profesionálním zařízením. Bohužel, stále není možné měřit tep kontinuálně během dne, pokud si chcete změřit tep, musíte ho změřit ručně. Kontinuální měření tepu je možné pouze v režimu „Běh“, kdy je tep měřen v průběhu běhání. Ovšem k této funkci je nutné mít u sebe i telefon. Vypadá to, že režim „Běh“ je stále ještě v plenkách, jelikož po změření mého běhu mi ukázal dosažené výsledky, ale když jsem se chtěl podívat do historie výsledků, tak aplikace pokaždé spadla. Tento nešvar by snad měla vyřešit příští aktualizace.

Další fitness funkce aplikace nenabízí, poměrně zamrzí, že náramek není schopen rozeznat jednotlivé sporty a přizpůsobit se jim. Pokud jsem s náramkem šel plavat, tak při plavání kraula na vzdálenost 2 km nebyl náramek schopný rozeznat plavání a spočítal mi vzdálenost 3,3 km chůze. Pravděpodobně je algoritmus nastavený tak, že počítá s úhlem otočení ruky při chůzi o cca 120°, takže při plavání kraula a otočení ruky o 360° napočítá za jedno tempo tři kroky. Můžeme pouze doufat, že v dalších aktualizacích se bude aplikace Mi Fit stále zlepšovat a tyto funkce přijdou později.

Výdrž

Xiaomi v propagačních materiálech uvádělo výdrž až 20 dnů na jedno nabití. Většinou jsem k těmto informacím mírně skeptický, ale Mi Band 2 mi vyrazil dech. Nyní používám chytrý náramek 12 dní. Náramek z ruky nesundávám, každý den monitoruje mé kroky, cca 30x denně zkontrolování hodin, 10x měření tepu a ještě k tomu mám zapnutého spánkového asistenta v průběhu noci, který dokáže přesněji měřit spánek. Navíc mě náramek upozorňuje na příchozí hovory, zprávy a 5 dalších aplikací. Po těchto 12 dnech poměrně intenzivního využívání mi stále zbývá neskutečných 40 % baterie. V tomto ohledu je Mi Band 2 na míle před svou konkurencí, která vydrží v průměru kolem 4 dnů.

Zhodnocení

Xiaomi Mi Band 2 je kvalitní chytrý náramek, který vám nabídne sledování vašeho každodenní pohybu, změří vám tep a ukáže, kolik jste spálili kalorií. Navíc vás dokáže upozornit na příchozí hovor, zprávu nebo například oznámit upozornění z Facebooku. Díky jeho minimalistickému designu ho je možné nosit na pivo i do společnosti, aniž byste pohoršili své okolí. Velkou výhodou oproti jeho konkurentům je praktický, malý displej, senzor srdečního tepu, opravdová voděodolnost s certifikací IP67 a naprosto ohromující výdrž na jedno nabití.

Celkově jde o velmi příjemného společníka pro ty, kteří chtějí monitorovat svůj každodenní pohyb a být vždy upozorněni na nejnovější notifikace. Bohužel, zatím nelze říci, že jde o opravdový fitness náramek. Nedokáže zaznamenat různé druhy sportů, při běhu musíte mít u sebe i váš telefon a navíc na displeji nezobrazuje stopky. Xiaomi Mi Band 2 je tedy spíše chytrým náramkem, než fitness náramkem. Je ideální pro lidi, kteří chtějí mít přehled nad svým zdravím, notifikacemi, každodenními aktivitami a nebaví je hlídat si každý den zbývající baterii a pokročilým sportovcům doporučuji se poohlédnout po konkurenci.

Proč koupit?Proč nekoupit?
 cena omezené fitness funkce
 minimalistický design neměří průběžně tep
 nadprůměrná výdrž počítá kroky navíc
 monitoring srdečního tepu
 certifikace IP67
ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
tomas
tomas

Niekde som cital ze je aj aplikacia na wp/wm10 (pravdepodobne neoficialna) neviete o tom nieco blizsie? Nemate s tym niekto skusenost?

Jakub
Jakub

Vynikají recenze, veškeré informace co jsem potřeboval. Děkuji

svoboda
svoboda

Nevi někdo zda zvlada odemknout i xiaomi telefon jako předchůdce ?

Zdenek
Zdenek

Postrádám jednu pro mě zásadní informací a to když se vzdalim od telefonu mimo dosah Bluetooth a mezitím přijde např. SMS tak jestli mě po návratu k tel. Náramek upozorní na zmeskanou notifikaci.

Ondra
Ondra

Když nebudu mít telefon u sebe, bude náramek počítat kroky/km a po připojení k telefonu tyto data přehraje do aplikace? Díky

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Trest smrti za pašování kokainu v krabičkách od iPhonů

Trest smrti za pašování kokainu v krabičkách od iPhonů

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  8 komentářů

Poslední dobou se díky jedné české, velice chytré slečně dostalo pozornosti složité problematice pašování drog. Dotyčná, která poslední dobou tak nějak…

Vivo X20 Plus UD: první se čtečkou otisků prstů pod displejem

Vivo X20 Plus UD: první se čtečkou otisků prstů pod displejem

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  4 komentáře

Vivo, v našich končinách sice méně známý výrobce, se postaral o první smartphone, který nabízí čtečku otisků prstů pod displejem. Své…

Názor: Jak moc jste vydíratelní skrz vaše data?

Názor: Jak moc jste vydíratelní skrz vaše data?

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  3 komentáře

Používáním smartphonů, tabletů, nositelné elektroniky, počítačů a v podstatě všech těchto zařízení se na nich stáváme závislými. Tento druh závislosti tak…

Mobilní zobrazení